POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 7 października 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 212/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Edukacji Narodowej za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Dobrzyński Zygmunt, 2. Zimny Witold Marek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Sawicki Krzysztof Piotr,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Grotkowski Wojciech,

na wniosek Ministra Gospodarki i Pracy za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu gospodarczego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Jurczyk James Edward, 6. Solich Jan, 7. Wasilewski Witosław Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Kisiel Janusz Kazimierz, 9. Kopczyński Tomasz Piotr,

na wniosek Ministra Infrastruktury za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

10. Babiak Maria, 11. Bójko Edward, 12. Borkowska Krystyna, 13. Duma Henryk, 14. Dzierzba Leokadia, 15. Górski Jerzy, 16. Hanc Wacław Kazimierz, 17. Krupa Józef, 18. Napiórkowska Anna, 19. Orłowski Jan Andrzej, 20. Piekarski Bogusław Marian, 21. Pokora Sławomir, 22. Sobański Wacław, 23. Wilk Stefan, 24. Zaremba Jan, 25. Ziębiński Włodzimierz Marek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Anisiewicz Marian, 27. Antoniak Teresa Barbara, 28. Bala Mieczysław, 29. Bajek Wanda Krystyna, 30. Banach Maria, 31. Bielawska-Wojno Danuta, 32. Bototiuch Krystyna Jadwiga, 33. Burek Renata Maria, 34. Buriak Bogusław Aleksander, 35. Całkiewicz Krystyna, 36. Cechmann Krystyna, 37. Czarnota Gizela Izabela, 38. Dawidowicz Alina, 39. Dylewska-Dębińska Ewa, 40. Figas Irena Krystyna, 41. Flegel Krystyna, 42. Fuklin Barbara Krystyna, 43. Gałka Janina, 44. Gaweł Weronika Danuta, 45. Gawrychowski Stanisław, 46. Grycan Stanisława, 47. Gryszczyńska Antonina Danuta, 48. Hadryś Anna, 49. Horyd Jerzy, 50. Jacyno-Narkiewicz Krystyna, 51. Jankowska Alina Łucja, 52. Jasicka Helena, 53. Jurkiewicz Pelagia Teofila, 54. Jurkowska Zofia, 55. Karpinska Bożena Maria, 56. Karwecka Józefa, 57. Kasperek-Ślązak Jadwiga, 58. Kietb Barbara, 59. Klatecki Jan Władysław, 60. Kołowiecki Leon, 61. Korkosz Czesława, 62. Korpalska Krystyna Sabina, 63. Kowalska Bolesława Zofia, 64. Krawczyk Krystyna Maria, 65. Krawczyk Teresa, 66. Kubiak Mieczysława, 67. Kucharska Wanda Stanisława, 68. Kurmyło Danuta, 69. Kwiatkowska Zdzisława, 70. Łapkowska-Stachurska Krystyna Zofia, 71. Lucyn Tadeusz, 72. Maciejek Krystyna Helena, 73. Magdzicka Stefania, 74. Maselewska Hanna, 75. Mioduska Henryka, 76. Mróz Joachim, 77. Mycek Janina, 78. Niewiadomski Paweł, 79. Nowakowska Halina, 80. Osztynowicz Maria Jolanta, 81. Oszustowicz Andrzej Jan, 82. Pastuszka Zofia Małgorzata, 83. Pawluk-Jaszczuk Krzysztof, 84. Piekarz Zofia, 85. Pietrzykowska Mirosława Janina, 86. Pingot Teresa Maria, 87. Piskorski Piotr, 88. Pojawa Bogumiła Maria, 89. Portalska Janina, 90. Radomski Konrad Andrzej, 91. Radziuk Elwira Maria, 92. Rezmer Roman Bernard, 93. Roczeń Mirella, 94. Rogala Leokadia, 95. Roszkiewicz Krystyna, 96. Serafin Marek Mikołaj, 97. Siekiera Janina Teresa, 98. Skocka Urszula, 99. Skoczek Barbara Maria, 100. Sołtycz Maria, 101. Suchecka Zofia, 102. Syrek Zofia, 103. Szarecki Stanisław, 104. Szczałuba Kazimierz, 105. Szkolnik Anna, 106. Szukitojć Krystyna, 107. Śmigieł Danuta, 108. Tomaszewski Tadeusz, 109. Wardęska Bogumiła Elżbieta, 110. Wojciechowska Danuta Halina, 111. Wójcik Krystyna Barbara, 112. Zabłocka Barbara, 113. Zaborowska Grażyna, 114. Zając Janina, 115. Zaporowska Ewa, 116. Żmuda Halina,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

117. Adamiec Elżbieta Kazimiera, 118. Bagiński Marian, 119. Bielecka Elżbieta Jolanta, 120. Bobek Bolesław, 121. Bonistawski Piotr Jerzy, 122. Borowski Zenon, 123. Bronisz Teresa, 124. Buska Teodora, 125. Caban Urszula Grażyna, 126. Cerazy Krystyna, 127. Czarnuszewicz Irena, 128. Dąbrowska Izabela, 129. Dobosz Marianna, 130. Drzazga Teresa, 131. Fidelis Krzysztof, 132. Florczak Maria, 133. Fracka Halina, 134. Gadaj Zbigniew, 135. Gałązka Jolanta Anna, 136. Geldner Ewa Łucja, 137. Gławenda Janina, 138. Głownia Janina, 139. Grażul Izydora, 140. Grudzińska-Szutowicz Irena, 141. Grygorcewicz Teodozja Bogusława, 142. Hatała Maria, 143. Hennig Ireneusz Grzegorz, 144. Idzińska Ewa Stanisława, 145. Jabłońska Krystyna Barbara, 146. Jabłońska Teresa Mirosława, 147. Jarząb-Petrykowska Jadwiga, 148. Jędrzejewska-Dec Teresa, 149. Kańska Marianna Małgorzata, 150. Kijowska Teresa Zofia, 151. Kociołek Jan, 152. Kołodziejska Alicja Janina, 153. Kórnicka Teresa Irena, 154. Kosmala Izabela, 155. Kowalczyk Jolanta Krystyna, 156. Kowalik Kazimierz Jan, 157. Kowalska Zofia Maria, 158. Królikowska Anna, 159. Kulczykowska Barbara Jadwiga, 160. Kusińska Elżbieta, 161. Kuszel Halina, 162. Laskowska Longina Teresa, 163. Lewandowska Danuta Maria, 164. Ludwiczuk Stanisława Elżbieta, 165. Łagodzka Danuta, 166. Łącka Barbara Mirosława, 167. Maj Bożena Emilia, 168. Majdan Krystyna, 169. Malinowska Celina, 170. Matachowska Teresa, 171. Mickiewicz Irena, 172. Mika Danuta Krystyna, 173. Młynarczyk Halina Barbara, 174. Mroczek Wiesława, 175. Mularczyk Irena, 176. Napierała-Grześk Ewa Małgorzata, 177. Nieckarz Stanisław, 178. Nowak Wiesława, 179. Obalek Marek Wojciech, 180. Olszowska Jolanta, 181. Pierzchalska Eleonora Krystyna, 182. Pietrzko Teresa, 183. Puchalska Wanda, 184. Pulka Teresa, 185. Pupel Stanisław, 186. Raciborski Jerzy Bronisław, 187. Radulska Zofia, 188. Ratajczak Wiesław Jarosław, 189. Rochowicz Bożena Kazimiera, 190. Rokicka Alicja Irena, 191. Sędtak Daniela Maria, 192. Siwińska Elżbieta, 193. Skora Irena Elżbieta, 194. Skórek Barbara, 195. Srnolarska Teresa, 196. Sobierańska Helena, 197. Sokołowska Elżbieta Maria, 198. Sołecki Antoni, 199. Stępień Eleonora, 200. Stępniewska Janina, 201. Styś Aniela Maria, 202. Szadkowska Halina Agnieszka, 203. Szczepara Jadwiga, 204. Szczuka Leszek Antoni, 205. Szewczuk Zygmunt, 206. Szewczyk Teresa Krystyna, 207. Szewczykowska Elżbieta, 208. Szpak Barbara Maria, 209. Szulborska Danuta, 210. Tobiasiewicz Teresa Maria, 211. Trzebiatowska Krystyna Kunegunda, 212. Tworek Marianna, 213. Wartenberg Piotr Mścisław, 214. Waszkiewicz-Witczak Irena, 215. Wierzbicka Anna, 216. Wiśniewska Joanna, 217. Wojciechowska Iwona, 218. Zapiór Jadwiga, 219. Zarzecka Lucyna, 220. Zięcik Jadwiga Marianna,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

221. Ceglarz Adam Marek, 222. Pić Bolesław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

223. Bicz Stanisław Krzysztof, 224. s. Krzyżanowska Barbara, 225. Owczarska Barbara Jadwiga, 226. Polski Kazimierz, 227. Żurawski Zdzisław Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

228. Adamczuk Emilia Anna, 229. Bisek Jerzy, 230. Blicharski Wiesław Tadeusz, 231. o. Buczyński Leszek Krzysztof, 232. Czyżyk Stefan, 233. Drozd Henryk Franciszek, 234. Duda Marek, 235. Futyma Teresa, 236. Goniewicz Mariusz Zbigniew, 237. llczuk Anna Jolanta, 238. Katuska Anna Ewa, 239. Kamiński Jan, 240. Kędzierawski Józef, 241. Kieller-Zawisza Urszula Teresa, 242. Kieruczenko Antoni, 243. Konopka Marian, 244. Kornas Stanisław, 245. Korycka Zuzanna, 246. Król Krystyna Maria, 247. Król Władysław, 248. Kurek Andrzej Wawrzyniec, 249. Kwiatkowska Małgorzata Bożena, 250. Malicka Teresa, 251. Mącik Elżbieta Danuta, 252. Michalska Janina, 253. Niedbat Adam, 254. Osiński Sławomir Mirosław, 255. Pajdowski Jacek Jerzy, 256. Płudowski Józef, 257. Pyć Teodora, 258. Serafinowicz Jacek Tadeusz, 259. Siemkowicz Teresa Alina, 260. Sieteska Urszula Maria, 261. Smyk Józef, 262. Swatko Małgorzata Stanisława, 263. Talma Maria Bogumiła, 264. Tarnowski Roman Bolesław, 265. Trybalska Helena, 266. Walko Bogdan Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

267. Bardzał Krzysztof Jan, 268. Bichta Waldemar Józef, 269. Czarnowski Dariusz, 270. Dudzińska Maria Alicja, 271. Fręchowicz Agnieszka Janina, 272. Gajek Piotr Wiesław, 273. Goniewicz Renata Magdalena, 274. Klim Artur, 275. Kluziak Mariola Jadwiga, 276. Kolbe-Topyła Ewa, 277. Koperska Iwona, 278. Kosyra Maria, 279. Kurzyna Edward, 280. Kuśmierczyk Danuta Maria, 281. Maciejewska Izabela Iwona, 282. Niewińska Aniceta Małgorzata, 283. Pielaszkiewicz Teresa Krystyna, 284. Pieńko Beata, 285. Prządka Barbara, 286. Rutkowski Artur Benedykt, 287. Ryszkowski Andrzej, 288. Siatka Bożena Maria, 289. Skwarek Maria, 290. Smolarz Henryk Józef, 291. Sokołowski Jerzy, 292. Startek Piotr Wiesław, 293. Tobiańska Małgorzata, 294. Wiącek Maria, 295. Wiącek Ryszard, 296. Wnuk Zofia Stefania, 297. Wojdat Bożena, 298. Wójcik Jerzy Henryk, 299. Zabielska Grażyna, 300. Ziębowicz Henryk,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

301. Prokopiuk Józef,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

302. Ciota Katarzyna Jadwiga, 303. Ciota Zofia Aurelia, 304. Gałązka Mirosława Teresa, 305. Oziemczuk-Kasperek Halina, 306. Świderek Mieczysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

307. Goławska Małgorzata, 308. Grabowski Tomasz, 309. Kępa Katarzyna, 310. Kołaszewska Anna Jadwiga, 311. Kosacka Małgorzata, 312. Lipczuk Dorota Grażyna, 313. Maksymowicz Bożena Józefa, 314. Mędykowska Jadwiga, 315. Mucha Jadwiga, 316. Pajek Ziemowit Józef, 317. Sądej Sława, 318. Swatowska Zofia Władysława, 319. Wójcik Leszek Zygmunt, 320. Zub Ewa Alicja,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

321. Andrzejczak Henryka Władysława, 322. Babiarz Mirosław, 323. Błazucka Małgorzata Grażyna, 324. Bodys Stanisław, 325. Bobel Mariusz Stanisław, 326. Busz Maria Krystyna, 327. Chodara Otylia Henryka, 328. Ciechomska Barbara, 329. Dudek Janina, 330. Gajderowicz Maria, 331. Galant Ewa Maria, 332. Gardyńska Renata Małgorzata, 333. Gniazdek Maria Halina, 334. Gracz Iwona, 335. Grodzka Wiesława, 336. Joniak Piotr, 337. Jóźwina Krystyna Maria, 338. Kubisiak Barbara Alicja, 339. Kurek Urszula, 340. Maj Zbigniew Robert, 341. Marciniak Urszula Anna, 342. Mrozowska Teresa Jadwiga, 343. Pawtowska Maria, 344. Pioś Ryszard, 345. Protas Grażyna Maria, 346. Radwan Ryszard, 347. Rynkar Monika, 348. Seroka Artur Kazimierz, 349. Skibniewski Dariusz, 350. Sygara Beata Agnieszka, 351. Szymańska Jolanta, 352. Tudruj Joanna Bożena, 353. Trykacz Joanna, 354. Wnuk Leszek Roman, 355. Wójcik Ewa Barbara, 356. Wójcik Kazimierz, 357. Zakościelna Tatiana,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

358. Rudzińska Genowefa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI 359. Deruś Czesław Jan, 360. Winiarczyk Tadeusz,

za zasługi w działalności na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Nauk:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

361. Puszkarska Grażyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

362. Szczepaniuk Krzysztof,

za zasługi na rzecz rozwoju kultury

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

363. Kalinowska-Obst Jolanta Danuta,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

364. Kulbaczyński Jan,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

365. Marchalewski Eugeniusz, 366. Recławowicz Henryk Antoni,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

367. Filipowicz Ryszard Stefan, 368. Mikuta Stanisław, 369. Niewiarowski Piotr, 370. Talarek Ryszard Stefan, 371. Tutaj Zdzisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

372. Baniak Bogdan, 373. Bażan Waldemar Paweł, 374. Brożek Jadwiga, 375. Dziura Janusz Bogusław, 376. Fenrych Paweł Krzysztof, 377. Fleszar Halina Krystyna, 378. Gajda Antoni, 379. Gasicie! Mirosława Barbara, 380. Kuś Henryk Franciszek, 381. Kosycarz Elżbieta Janina, 382. Kwiecień Jan Ryszard, 383. Łabno Andrzej, 384. Maziarka Antoni, 385. Niedźwiedzka Barbara Józefa, 386. Pituta vel Cyganik Zdzisław, 387. Prendota Andrzej, 388. Procki Zdzisław, 389. Stechnij Andrzej Czesław, 390. Wiśniewska Anna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

391. Bogucka Maria Rozalia, 392. Chrzan Paweł, 393. Cibicka Maria Cecylia, 394. Gieroń Krzysztof Tadeusz, 395. Kamieniarz Grzegorz Mieczysław, 396. Kantek Jan, 397. Kozdrój Tadeusz, 398. Malisz Maria Zofia, 399. Michniewski Andrzej Janusz, 400. Musiał Antoni Piotr, 401. Oszajca Maria, 402. Romanowska Elżbieta Renata,

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

403. Lassota Józef, 404. Szuszkiewicz Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

405. Cecot Kazimierz, 406. Ciochoń Roman, 407. Ciochoń Wacław, 408. Czarnik Krzysztof, 409. Jarocka Barbara, 410. Pastuszko Mieczysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

411. ks. Bajorek Fryderyk Franciszek, 412. Cetnarowska Maria, 413. Galon Zbigniew Jan, 414. Gucwa Anna Halina, 415. Jezioro Zdzisław, 416. Król Ryszard Jan, 417. Lach Jerzy, 418. Malisz Stanisław Jan, 419. Napora Sebastian, 420. Obrzut Lesław, 421. Posłuszny Jan Andrzej, 422. Wójcik Krzysztof,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

423. Chromy Julian, 424. Mazur Stefan Józef, 425. Mordarski Edward, 426. Musiał Andrzej Mikołaj, 427. Pindel Andrzej, 428. Pituch Czesław, 429. Szczyrbak Henryk, 430. Wrona Konstanty,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

431. Przebinda Stanisław, 432. Tekiela Jan, na wniosek Wojewody Mazowieckiego: za zasługi w upowszechnianiu muzyki polskiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI 433. Neuer Adam, 434. Woźnicka Aleksandra,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

435. Kossakowska Henryka Łucja, 436. Tyszkiewicz Marianna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

437. Jarominiak Ewa Barbara, 438. Pater Irena,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

439. Kielmas-Oprzalak Zofia, 440. Królik Małgorzata, 441. Kulma Iwona, 442. Kurpiewski Lucjan, 443. Landman Henryk, 444. Ogrodowczyk Joanna Magdalena, 445. Skowronek Wiesław Tadeusz,

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

446. Berger Eugenia, 447. Mistowska-Rajber Hanna Kazimiera, 448. Mniewska-Dejmek Danuta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

449. Fijatkowska Lilia, 450. Krasucka Małgorzata, 451. Piórecka Elżbieta, 452. Prończuk Teresa Ewa,

za zasługi w działalności społecznej i kombatanckiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

453. Wolanin Zofia,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

454. Bilicki Roman,

za osiągnięcia w pracy artystycznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

455. Kur Krzysztof Paweł,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

456. Kicman Jacek Józef, 457. Zalewska Małgorzata,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

458. Permanicka Marianna,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła:

459.  Borkowski Czesław Zygmunt, 460. Drobot Jan, 461. Walaszczyk Zbigniew, 462. Wultański Zbigniew, 463. Żmudzki Aleksander Szymon,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

464. Krasucki Henryk Krzysztof,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz na rzecz społeczności lokalnej

465. Deptuta Andrzej,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

466. Gadomski Andrzej, 467. Kiernozek Bogusław,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

468. Dzieniszewski Andrzej,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

469. Galant Karol, 470. Wasiewicz Wojciech Wit,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

471. Błażejewska Elżbieta, 472. Brożeniuk Stanisław, 473. Brzęcki Janusz Jerzy, 474. Czosnowska Gabriela, 475. Grygier Tadeusz Józef, 476. Grzelak Tadeusz Kazimierz, 477. Grześkowiak Zenona Anna, 478. Jakubowska Halina Julia, 479. Kiszka Jolanta, 480. Kulka Ryszard, 481. Obuchowicz Renata Maria, 482. Pawłowska Barbara, 483. Prus-Trzcińska Zofia, 484. Skorupska Maria Józefa, 485. Wojciechowski Mieczysław, 486. Zwierzchlewska Bogumiła,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

487. Dziedzic Marek, 488. Fogt Alicja Maria, 489. Fusiński Janusz, 490. Misiuk Anna, 491. Sarbak Grzegorz, 492. Szczukowski Bogdan Władysław,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego: za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

493. Gonczaruk Zbigniew, 494. Jagniątkowski Zbigniew Szczepan, 495. Sutyta Józef Bogusław,

za zasługi w działalności społecznej, związkowej i samorządowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

496. Maj Henryk, 497. Rafałko Bolesław, 498. Reginiewicz Waldemar.