POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 7 czerwca 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 122/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Środowiska za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Czarnowski Michał Światopetk, 2. Kosicki Andrzej, 3. Kamiński Krzysztof Mirosław, 4. Kurzelewski Janusz, 5. Marczak Jan, 6. Nyske Jerzy Lech, 7. Pękał Jan Błażej, 8. Piosik Bogdan, 9. Stasiak Marian, 10. Stetkiewicz Andrzej Jakub, 11. Unrath Norbert, 12. Wójtowicz Stanisław, 13. Ziółkowski Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Angowski Stanisław, 15. Brodziak Łukasz, 16. Chęć Zenon Jan, 17. Dobosz Bogumiła, 18. Domagała Teodor, 19. Ejzert Jan Cezary, 20. Kania Krzysztof Piotr, 21. Kiełek Stanisław, 22. Kosmulski Roman Ryszard, 23. Kowalski Witold Krzysztof, 24. Kozera Zdzisław, 25. Kula Ryszard, 26. Martin Edmund Jan, 27. Michalski Józef, 28. Miękus Józef, 29. Mikotajczyk Mieczysław Henryk, 30. Mucha Stanisława, 31. Nenczak Stanisław, 32. Niedźwiecka Elżbieta, 33. Okoń Janina Barbara, 34. Pasternak Karol Zygmunt, 35. Piotrowicz Andrzej, 36. Popowski Leszek, 37. Rospendowska Anna Grażyna, 38. Stomiński Stanisław Bernard, 39. Stępień Józef, 40. Szymanowicz Krystyna Teresa, 41. Tyde Henryk, 42. Tymendorf Henryk, 43. Tymendorf Jan Michał, 44. Winiszewski Paweł Zenon,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

45. Arkuszewski Andrzej, 46. Beszterda Małgorzata Łucja, 47. Gaik Mirosław Wacław, 48. Kamińska Krystyna Barbara, 49. Katolik Krystyna Elżbieta, 50. Kesner Zbigniew Julian, 51. Kędzia Mirosława, 52. Klaus Andrzej, 53. Kogut Leszek Józef, 54. Król Zbigniew, 55. Krzemień Zygmunt Ignacy, 56. Kulpa Jan Edward, 57. Lisewska Bernadeta Helena, 58. Łącki Zbigniew Józef, 59. Mania Jan, 60. Matuszewska Barbara Felicja, 61. Nas Paweł, 62. Nowak Ryszard Marek, 63. Nyske Witold, 64. Pachniewicz Anna, 65. Podejmą Sylwester, 66. Pracz Barbara, 67. Rutkowski Andrzej Antoni, 68. Stachowska Iwona Grażyna, 69. Stępień Bożena Maria, 70. Szumielski Krzysztof, 71. Wąśniewski Lech Jan, 72. Wiśniewski Marian Michał, 73. Wojnarowski Ryszard, 74. Zambrzycki Ryszard, 75. Zyskowski Włodzimierz,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

76. Parada Bogdan,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77. Szczepański Jan,

na wniosek Wojewody Lubelskiego za osiągnięcia w działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

78.  Balawejder-Kantor Maria Franciszka, 79. Kurowska Marta Józefa,

na wniosek Wojewody Opolskiego:

za zasługi w działalności społecznej na rzecz organizacji kombatanckiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Budak Zofia,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

81. Dtutowski Stanisław Mieczysław, 82. Hołowińska Teresa, 83. Kocoń Augustyn, 84. Szyma Maria Teresa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

85. Brych Marianna, 86. Ciosmak Roman Zbigniew, 87. Główka Felicja, 88. Kanas Bronisław, 89. Knobloch Józefa, 90. Kołodziej Jan, 91. Lisiecka Halina, 92. Łuczyk Mieczysław, 93. Łukasiewicz Romana, 94. Łużny Mieczysław, 95. Małaczyńska Józefa Bożena, 96. Teodorczyk Antoni Tadeusz, 97. Wióra Marta, 98. Wojcianiec Barbara Katarzyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

99. Jakrzewski Olgierd Zbigniew, 100. Podraża Helena,

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI 101. Duraj Jan, 102. Noga Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

103. Organ Stanisław,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Kwoczata Klara,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

105. Szymkowiak Grażyna,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

106. Kołodziej Andrzej Józef,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Zima Kazimierz,

na wniosek Wojewody Opolskiego za zasługi w ratowaniu życia i mienia ludzkiego MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

108. Kulpa Zbigniew.