POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 6 maja 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 69/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Gospodarki i Pracy za zasługi dla rozwoju gospodarki:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Dreszer Krzysztof Leszek, 2. Gładych-Winnicka Grażyna, 3. Nikołajew Aleksander, 4. Tramer Alfred,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Chmielniak Tomasz Marcin, 6. Figa Jan Henryk, 7. Fitko Henryk, 8. Kocek Halina Teresa, 9. Kosewska Monika Maria, 10. Kosyrczyk Ludwik Paweł, 11. Koźlik Marian, 12. Kubica Krystyna, 13. Marszałek Kornelia Maria, 14. Muller Jurgen, 15. Popowicz Józef, 16. Sobolewski Aleksander Marian, 17. Wróblewska Krystyna, 18. Zając Stanisław,

na wniosek Ministra Kultury za zasługi dla szkolnictwa artystycznego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Hesko-Kotodzińska Grażyna Róża, 20. Jakubowski Krzysztof, 21. Karpała Barbara Wiesława, 22. Kutkowski Jerzy Bogdan, 23. Medon Ewa Antonina, 24. Morawska Maria, 25. Nowicka Janina, 26. Paneczko Halina, 27. Stryjewski Stanisław, 28. Zabrocka Irena,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Boryczko Małgorzata, 30. Burzyńska-Bandosz Anna Maria, 31. Buszek Roman Franciszek, 32. Fortuńska Maria, 33. Fularczyk Marek, 34. Goździk Aleksandra Maria, 35. Hinc Roman Piotr, 36. Jelnicka Maria, 37. Kaczmarczyk Andrzej Jeno, 38. Kawula Krzysztof Józef, 39. Kazanowska Joanna Marzena, 40. Kostrzewska Grażyna, 41. Kowalczyk Joanna Marta, 42. Krach Zofia, 43. Kulczycka Teresa, 44. Lebida Mariola, 45. Myrlak-Schmidt Danuta Maria, 46. Niedźwiecka Barbara, 47. Nikodemowicz Wanda, 48. Ostrowska-Jędrysek Małgorzata Elżbieta, 49. Paluchowski Jacek, 50. Pasek Andrzej Stefan, 51. Pomianek Kazimierz Zygmunt, 52. Pośpiech Wojciech Andrzej, 53. Rajzer Iwona, 54. Rosadzińska-Ciapalska Joanna Dobrosława, 55. Rzepka Irena, 56. Rybka Ryszard Antoni, 57. Sierko Gisela Alicja, 58. Sidorowicz Halina Elżbieta, 59. Toboła-Maciejewska Danuta, 60. Włodarz Alina Grażyna, 61. Zaraska Maria Krystyna, 62. Zawiślak Marcin Grzegorz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

63. Błock Bogusława Barbara, 64. Borkowski Zbigniew Paweł, 65. Cherominek Teresa Anna, 66. Czapińska-Wróblewska Joanna Róża, 67. Dziurdzikowska Katarzyna Anna, 68. Furmankiewicz Jolanta Maria, 69. Gajewska Anna Małgorzata, 70. Gąsiewska Joanna, 71. Jarecka Agata Barbara, 72. Jurkiewicz Andrzej, 73. Kasjanenko Ludmiła, 74. Nowak Elżbieta Olga, 75. Sadowska Stefania, 76. Stern Roswita, 77. Sznajder Iwona Elżbieta, 78. Zalewska Małgorzata,

na wniosek Ministra Skarbu Państwa za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Chałas Andrzej Władysław, 80. Ekert Stanisław, 81. Stępień Ryszard, 82. Toczkowski Marian, 83. Trzepizur Zdzisław Krzysztof, 84. Wach Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

85. Chajduta Andrzej, 86. Ciesielski Piotr, 87. Kowalski Lech Stanisław, 88. Miłek Eugenia, 89. Nowak Andrzej, 90. Sobota Jerzy Roman,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

91. Durczok Lucyna, 92. Gajek Antoni Józef, 93. Katz Stanisława Maria, 94. Król Jarosław, 95. Mikulski Marian, 96. Paszkowska Mariola, 97. Sech Tadeusz, 98. Sikora Barbara, 99. Słaboń Adam Ryszard, 100. Sutor Kazimierz, 101. Szczawiński Władysław, 102. Zawadzki Bogusław,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

103. Cwojdziński Zygmunt Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Daroszewski Przemysław Leon, 105. Gryglik Jerzy Wojciech,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

106. Konieczny Zenon Marian, 107. Leśniewicz-Kerste Wanda Maria, 108. Łukaszewska Katarzyna, 109. Marciniak Maria Stefania, 110. Tomaszewska Łucja Maria, 111. Mroczek Urszula Halina, 112. Wojdyło Grzegorz Marek,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego za zasługi w działalności na rzecz rozwoju współpracy transgranicznej, za osiągnięcia w pracy samorządowej i społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

112a. Gałęski Maciej Tomisław, na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

113. Zdunkowski Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

114. Błaszkiewicz Elżbieta Justyna, 115. Stabkowski Tomasz Cezary,

za zasługi w pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

116. Słupkowski Aleksander,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

117. Bronskowski Jan Józef, 118. Kaszyński Włodzimierz Szczepan, 119. Lewandowski Stanisław, 120. Magdowski Andrzej Józef, 121. Mroczyński Edmund Jerzy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

122. Budzichowski Sylwester Adam, 123. Wojdyło Danuta,

na niosek Wojewody Lubelskiego: za zasługi dla kultury polskiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

124. Szmidt Stefan Józef,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

125. Momot Wacław Ignacy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

126. Czarniak Cezary, 127. Jakubiec Jerzy Waldemar, 128. Kondracki Stanisław, 129. Osik Jerzy, 130. Smoliński Eugeniusz, 131. Zawadzki Andrzej Jerzy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

132. Gawlik Zdzisław Jerzy, 133. Korulczyk Józef, 134. Kaczyński Stanisław, 135. Król Maria Mieczysława, 136. Kułak Mirosław Józef, 137. Lewicki Marian Jan, 138. Lipska Elżbieta, 139. Michalczyk Jan, 140.

Reszka Józef Krzysztof, 141. Papierz Grażyna, 142. Pidek Eugeniusz, 143. Puchala Ryszard Andrzej, 144. Pyda Bożenna Alicja,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

145. Szynkaruk Kazimierz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

146. Garbala Irena, 147. Kuszpa Jan Stanisław, 148. Protaś Danuta Apolonia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

149. Adamski Adam Kazimierz, 150. Blicharz Marek, 151. Gryczon Jan, 152. Woś Zdzisław Antoni,

za zasługi w popularyzowaniu kultury i tradycji ludowych

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

153. Główka Zofia, 154. Krzan Alfreda, 155. Krzan-Tkaczyk Maria, 156. Maluga Zofia, 157. Rękas Emilia, 158. Sokół Emilia, 159. Ziemian Sabina, 160. Ziemian Teresa,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

161. Michałowicz Czesław, 162. Mirczak Joanna Stanisława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

163. Dędek Leonarda Anna, 164. Grzywna Ewa Krystyna, 165. Kowara Zbigniew Paweł, 166. Stępień Dariusz, 167. Szewłoga Danuta, 168. Szlas Adam Jan, 169. Urbański Włodzistaw Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

170. Bębenista Paweł Arkadiusz, 171. Czarnecki Bogdan Grzegorz, 172. Lipiński Ryszard,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

173. Walczak Mieczysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

174. Czajka Czesław, 175. Idczak Jan, 176. Karkola Franciszek, 177. Małycha Jerzy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

178. Cieśla Stanisław, 179. Górniak Józef, 180. Jeziorski Jan, 181. Kardas Zdzisław Marian, 182. Konieczny Marian, 183. Matusiak Antoni, 184. Okrojek Wiesław Ryszard, 185. Stefaniak Marek Marian, 186. Świątek Jan,

za zasługi dla rozwoju sportu:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

187. Szymańska Anna Iwonna, 188. Szymański Wojciech Czesław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

189. Mospinek Justyna Elżbieta,

na wniosek Wojewody Małopolskiego za zastugi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

190. Dzierżęga Jan Franciszek, 191. Janiczek Stanisław Edward, 192. Solarz Józef Piotr, 193. Sorys Jan,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego za zastugi w działalności na rzecz środowiska lokalnego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

194. Chochołek Jadwiga, 195. Rzońca Irena,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

196. Kónig Franciszek,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

197. Gania Stanisław Jan, 198. Melnarowicz Tadeusz, 199. Rak Jan Ignacy, 200. Żerdziński Edmund Bolesław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

201. Arndt Józef Jerzy, 202. Brol Irena Elżbieta, 203. Drabek Kazimierz Włodzimierz, 204. Filipczak Janina, 205. Frej Henryk Bolesław, 206. Golarz Daniela, 207. Kaszuba Elżbieta, 208. Konieczny Lucjan Szczepan, 209. Łaskawska Irena Maria, 210. Pietrucha Alojzy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

211. Rosa Justyna,

za zastugi w pracy zawodowej na rzecz rozwoju kultury

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

212. Dańczyk Jolanta, 213. Leśniczak Tadeusz, 214. Wenz Janusz, 215. Ziemniewicz Marek,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

216. Koziet Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

217. Baran Zofia Natalia, 218. Btaszczyk Tadeusz, 219. Konarski Tomasz, 220. Polak Stanisław, 221. Wrona Elżbieta Grażyna,

za zasługi w pracy dydaktycznej i działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

222. Orzechowski Szymon Adam,

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

223. Kruk Zofia Maria,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego:

za zastugi w działalności społecznej w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym oraz na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

224. Major Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

225. Chojnacka Ewa, 226. Karpezo Alicja, 227. Karpezo Janusz,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

228. Knypiński Adam Artur, 229. Pomianowski Roman Mieczysław, 230. Pyź Krystyna,

za zastugi w działalności na rzecz rozwoju budownictwa społecznego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

231. Popik Ryszard Mikołaj,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

232. Benerowska Lidia Maria,

za zastugi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz społeczności lokalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

233. Rokicki Józef Jan.