Rej. 54/2005 POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 6 kwietnia 2005 r.

o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Ciesielski Witold Jan, 2. Galicka Wanda Stanisława, 3. Godek Klemens, 4. Grzybkowska Maria, 5. Idzikowska Gabriela Maria, 6. Indecki Krzysztof Leonard, 7. Jagielski Andrzej Józef, 8. Jakóbczyk-Gryszkiewicz Jolanta Maria, 9. Janas Krystyna Maria, 10. Kononowicz Andrzej Kiejstut, 11. Lipski Czesław Józef, 12. Marszał Tadeusz, 13. Michalski Piotr Jan, 14. Niemiec Jacek Marian, 15. Owczarek Zofia, 16. Piasecki Ryszard Tomasz, 17. Pikulska-Robaszkiewicz Anna Barbara, 18. Ponczek Eugeniusz Edward, 19. Różalska Barbara, 20. Różański Jerzy Ryszard, 21. Rydz Jan, 22. Satora Stefan Janusz, 23. Śniadecka-Kotarska Antonina Magdalena, 24. Weigt Zenon, 25. Witkowska Janina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Andrzejewska Iwona Anna, 27. Andrzejewska Krystyna, 28. Bachliński Wojciech, 29. Bijak-Kaszuba Maria Barbara, 30. Bogdalska Aleksandra Maria, 31. Brzezińska Ewa Maria, 32. Cyrańska Ewa Anna, 33. Cyrański Bohdan Jarosław, 34. Czerwińska Jadwiga Bożena, 35. Dzięgielewska Małgorzata, 36. Fortuniak Krzysztof, 37. Gontar Zbigniew Henryk, 38. Grzegorczyk Wojciech Józef, 39. Himstedt-Janusz Grażyna Urszula, 40. Jaworska-Dębska Barbara, 41. Kaczmarek Lech Jan, 42. Kopka Jolanta Czesława, 43. Kozielska-Sroka Ewa Stanisława, 44. Marczak Jarosław Józef, 45. Mielenz Barbara Maria, 46. Młodawska Jolanta Helena, 47. Osiecka Regina Halina, 48. Ostrągowska Barbara, 49. Pawelczyk Zbigniew Józef, 50. Plich Mariusz, 51. Pilichowski Andrzej, 52. Spertusiak Leonarda, 53. Stachura Halina Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

54. Banachowicz Beata Anna, 55. Buchalska Beata Anna, 56. Frenkel Janusz Bronisław, 57. Maciejak Barbara Joanna, 58. Mikotajewicz Wojciech Michał, 59. Papiernik-Wojdera Marzena Ewa, 60. Rosiak Wojciech Czesław, 61. Szukalski Stanisław Maciej, 62. Śmiszkiewicz-Skwarska Alicja Antonina,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

63. Duczemińska Czesława,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

64. Chowner Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

65.  Biernacka Elżbieta, 66. Chybzińska Mariola, 67. Łowicka Elżbieta, 68. Popiel Krzysztof, 69. Wojnowska Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

70. Duczemińska Iwona, 71. Zakrzewska Katarzyna,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego: za zasługi w działalności gospodarczej i społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Balsam Kazimierz Mieczysław, 73. Grajkowski Jerzy Wacław, 74. Hildebrandt Marek, 75. Lewandowski Jan, 76. Piórkowski Kazimierz, 77. Rocławski Wojciech,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

78. Drogorób Jadwiga Marianna, 79. Kinal Marek, 80. Lubaczewska Małgorzata, 81. Rokicka Eulalia Mieczysława, 82. Wilmowicz Kazimierz,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

83. Ruszczak Ewa Barbara,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Adamski Rajmund Krzysztof, 85. Dombrowski Marian Stefan, 86. Haniewicz Ryszard Marek, 87. Komasiński Ryszard, 88. Ławnikowicz Janusz, 89. Łuczak Zbigniew, 90. Majkowski Stefan, 91. Meger Roman Piotr, 92. Palacz Jan Bolesław, 93. Piekarska Ewa Teresa, 94. Rybczyński Stanisław, 95. Strachanowska Małgorzata, 96. Sypniewski Wojciech,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

97. Biskup Mirosław, 98. Kapica Bolesław, 99. Leszczyński Leszek Stanisław, 100. Mikulski Piotr, 101. Myszkier Piotr, 102. Stefański Tomasz, 103. Urbaczewski Mirosław, 104. Wiśniewski Zdzisław,

za zasługi dla rozwoju wioślarstwa, za działalność społeczną

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

105. Cadelski Krzysztof,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

106. Michalski Wacław Waldemar,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Fert Józef Franciszek, 108. ks. Oszajca Wacław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

109. Danielkiewicz Marek Adam, 110. Dunaj-Kozakow Ewa, 111. Hunek Janina, 112. Kochańczyk Alina Janina, 113. Lameński Lechosław Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

114. Waniewska Eugenia, za zasługi w pracy artystycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

115. Patron Lucjan Roman,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

116. Mrówczyński Robert,

za zasługi w kultywowaniu tradycji ludowych

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

117.  Adamiec Teresa Danuta, 118. Pluta Zofia, 119. Ścirka Genowefa,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

120. Skręta Jan,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Borowski Jan Józef, 122. Dziuda Kazimierz, 123. Iwańczyk Zbigniew Marian, 124. Kosiński Waldemar Kazimierz, 125. Kraczkiewicz Władysław Maciej, 126. Lewandowski Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

127. Adamiec Stanisława, 128. Baran Zygmunt Władysław, 129. Białek Andrzej, 130. Białek Ryszard Marek, 131. Chmielewski Mieczysław, 132. Chrzan Maria Jolanta, 133. Czułowski Mieczysław, 134. Jaśniak Kazimierz Roman, 135. Kacyna Henryk Sylwester, 136. Kaleta Stanisław, 137. Kamiński Dariusz, 138. Majcher Halina, 139. Markowski Ryszard, 140. Michalak Władysław, 141. Moskwa Dominik Tomasz, 142. Mularczyk Stanisław, 143. Muszyński Andrzej, 144. Pietras Stefan, 145. Plocek Kazimierz, 146. Rembecki Krzysztof Florian, 147. Skupiński Andrzej Ignacy, 148. Sobociński Kazimierz, 149. Stasik Marian Józef, 150. Suwara Józef, 151. Świderek Krzysztof, 152. Teodorczyk Marian, 153. Tracz Jolanta Urszula, 154. Urbański Ryszard Jan, 155. Urbański Włodzimierz Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

156. Adamiec Paweł, 157. Bereza Grzegorz, 158. Figiel Stanisław, 159. Figiel Wiesław, 160. Gejo Andrzej, 161. Maciejak Janusz, 162. Maciejewski Andrzej Jerzy, 163. Markowski Edward, 164. Milczarek Jerzy, 165. Pietruszewska Urszula Elżbieta, 166. Wiśniewski Marek Stefan,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

167. Majewski Ferdynand Jan,

za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckich

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

168. Brojewski Jerzy Marian, 169. Kardyjalik Franciszek, 170. Konieczny Jan, 171. Zawadzki Zdzisław Marian,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

172. Troczyńska Grażyna Kazimiera,

na wniosek Wojewody Małopolskiego: za zasługi dla rozwoju turystyki górskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

173. Sumper Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

174. Gibas Roman Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

175. Kowalski Krzysztof Jarosław,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

176. Dziektarz Stanisław, 177. Nalepa Jerzy Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

178. Bielatowicz Jarosław, 179. Bujas Wanda, 180. Galas Małgorzata, 181. Łukasiewicz Jolanta Agata, 182. Madetko Stanisław, 183. Matota Sylwia, 184. Rykata Bogumiła, 185. Tyłek Dariusz Adam, 186. Ujma Elżbieta,

za zasługi w działalności na rzecz Aeroklubu Krakowskiego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

187. Hausner Marek Joachim,

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

188. Gadek Ewa Anna,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

189. Sieniawska Danuta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

190. Materna Franciszek, 191. Ogorzelec Krzysztof, 192. Sarna Anna, 193. Sypko Józef, 194. Ziarkiewicz Zdzisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

195. Czajak Elżbieta, 196. Markowicz Kazimierz, 197. Panek Ryszard, 198. Prajsnar Edward,

za zasługi dla rozwoju rzemiosła:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

199. Ktosowski Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

200. Habuda Witold Stanisław, 201. Rostek Marian, 202. Rybczyński Bogusław Andrzej,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

203. Iwańska Krystyna Teresa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

204. Adamiec-Piątek Zofia, 205. Btaszczyk Andrzej Ryszard, 206. Czapla Teresa Stanisława, 207. Fularska Zofia Balbina, 208. Grodzicka Janina, 209. Jopowicz

Elżbieta Mieczysława Genowefa, 211. Krzyżanowska Halina Genowefa, 212. Litwiniszyn-Krzewicka Katarzyna, 213. Pawtowska Bożena Maria, 214. Pluszczyńska Joanna Bożena, 215. Rogóż Maria Elżbieta, 216. Szalecki Mieczysław, 217. Szerla Małgorzata Katarzyna, 218. Tekiela Dorota Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

219. Adach Elżbieta Irena, 220. Chabik Ewa Helena, 221. Chatys Elżbieta, 222. Człeczyńska Teresa, 223. Dulińska Marianna Wanda, 224. Dziedzic Wanda Janina, 225. Dziób Stanisława, 226. Faryna Bogdana Łucja, 227. Jankowska Halina, 228. Janusz Urszula Maria, 229. Juzoń Danuta, 230. Kiebzak Wojciech Piotr, 231. Korczak Ewa Beata, 232. Kosik Elżbieta Wiesława, 233. Kowalczewska Teresa Grażyna, 234. Krala Celina, 235. Krążek Elżbieta Izabela, 236. Kruszczak Leokadia Aniela, 237. Książek Regina Alicja, 238. Michta Alicja, 239. Mikołajczyk Ewa Barbara, 240. Pawłowska Zofia Stanisława, 241. Pyczek Danuta Alicja, 242. Robak Lucyna Anna, 243. Stoma Krystyna Jadwiga, 244. Szopa Barbara Łucja, 245. Śliwka Tadeusz Czesław, 246. Tyrała Elżbieta, 247. Wałek Krzysztof Jan, 248. Werstak Barbara Halina, 249. Więctawek Ewa Teresa, 250. Wolny-Niedzielska Aleksandra Maria, 251. Zatorska Marzena Barbara,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

252. Mazur Kazimierz, 253. Nowakowski Edward,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

254. Bednarska Zofia, 255. Folda Józef, 256. Janeczek Henryk, 257. Kędzierski Zdzisław Józef, 258. Kurgan Kazimierz, 259. Łodkowski Stanisław, 260. Łowicki Roman, 261. Machniak Marian, 262. Machulak Mieczysław, 263. Mazur Henryk, 264. Podsiadty Edward, 265. Staniszewski Bronisław, 266. Stramowski Leonard, 267. Trąd Czesław, 268. Wiącek Andrzej Jan, 269. Wójtowicz Tadeusz, 270. Żyta Piotr Paweł,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

271. Górniak Zbigniew Antoni, 272. Żyła Wacław,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

273. Maszczak Maria Danuta,

za zasługi dla rozwoju mleczarstwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

274. Bielak Zygmunt, 275. Gadomski Władysław, 276. Grała Aleksander, 277. Jaślarz Krzysztof, 278. Kamińska Alicja, 279. Kopciewska Jadwiga Zofia, 280. Kozikowski Andrzej Piotr, 281. Krupiński Staniław. 282.Ludorf Henryk, 283. Łada Jan, 284. Łuć Alicja, 285. Modzelewska Elżbieta, 286. Sierakowski Leon Jakub, 287. Skrodzki Tadeusz, 288. Szymańska Danuta, 289. Uzorko Jan, 290. Waleszyński Jan Roman, 291. Zaniuk Anna, 292. Zawalich Franciszka,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

293. Biedacha Andrzej, 294. Daniszewska Iwona, 295. Gromadzka Ewa Maria, 296. Kulwicki Marek, 297. Ostrowski Ryszard, 298. Parda Grzegorz Dariusz, 299. Zalewski Wiesław, 300. Zuchowski Jarosław Adam,

za zasługi na rzecz rozwoju spółdzielczości:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

301. Gudaczewska Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

302.  Kuźmińska Genowefa, 303. Pietrzyk Halina Maria, 304. Trochimiuk Danuta,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

305. Górny Władysław Stanisław, 306. Kańduta Tadeusz Władysław, 307. Kasznia Zygmunt, 308. Kuich Elżbieta Ewa, 309. Mieloszyk Jerzy, 310. Siepnewski Aleksander, 311. Woziwodzki Andrzej Franciszek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

312. Andrzejewski Jerzy Kazimierz, 313. Berkowski Czesław Tadeusz, 314. Bobkiewicz Grzegorz, 315. Dąbrowicz Zdzisław Tadeusz, 316. Górska Maria Jolanta, 317. Jóźwik Andrzej Roman, 318. Kasperczak Włodzimierz, 319. Mazurkiewicz Włodzimierz, 320. Miler Czesław, 321. Robak Zdzisław, 322. Sadowczyk Józef,

323. Szloser Paweł Maciej, 324. Zwierzychowska Urszula,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

325. Beszterda Urszula, 326. Ciesielski Franciszek Antoni, 327. Kudła Waldemar Józef, 328. Maciejewski Antoni, 329. Mikotajczak Mirosława Maria, 330. Nagel Henryk, 331. Skrzypczak Andrzej, 332. Szpot Ireneusz Krzysztof, 333. Wiatrowska Maria Małgorzata, 334. Wojciechowska Anna, 335. Wróblewski Krzysztof,

na wniosek Ministra Obrony Narodowej za odwagę i męstwo wykazane w czasie wykonywania zadań służbowych w Polskim Kontyngencie Wojskowym w składzie Wielonarodowej Dywizji Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

336. st. szer. Gutowski Wojciech, 337. st. szer. Szczepanik Paweł.