POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 30 czerwca 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 140/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Środowiska za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Ciechanowicz Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Bielanowski Piotr Bernard, 3. Gradus Andrzej, 4. Plaskacz Łukasz Edward, 5. Rudawski Włodzimierz, 6. Szałata Jarosław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Meissner Andrzej, 8. Otter Józef,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

9. Biliński Wiesław Józef, 10. Lipiński Bogdan, 11. Markowski Ryszard, 12. Mróz Marian Jan, 13. Sarzyński Józef, 14. Sroka Kazimierz, 15. Wrona Stanisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Kurzawa Janina, 17. Wasinkiewicz Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Iwiński Zdzisław Aleksander, 19. Merło Alicja Regina, 20. Pawul Franciszek Józef, 21. Raczek Krzysztof, 22. Regulska Urszula Zofia, 23. Wincentowicz Bogusława Teresa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

24. Łuszpiński Tomasz,

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Brejter Wojciech Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Chorągwicki Wiesław Jan, 27. Karlak Ludwik, za zasługi dla ratownictwa specjalnego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

28. Stasiewicz Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Żemła Marek Jerzy,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za zasługi w działalności na rzecz środowiska wiejskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

30. Tomczyk Longina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

31. Buda Jan, 32. Orczykowski Jerzy, 33. Radzięda Marianna, 34. Stasierowska Barbara, 35. Szpojda Bogumił, 36. Szymańska Eugenia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

37. Żerdka Stanisław,

na wniosek Wojewody Lubuskiego za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

38. Bierwiaczonek-Polak Irena Maria, 39. Hajdasz Mirosław Stanisław, 40. Radny Bernard Mieczysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

41. Daniszewski Jan Tadeusz, 42. Korona Regina, 43. Kwaśniewicz Elżbieta, 44. Łochowicz Jerzy, 45. Pławska Krystyna, 46. Sadowski Horst, 47. Szawelko Maria Jolanta, 48. Wechterowicz Zenon Franciszek, 49. Zabłocki Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Dajek Ryszard, 51. Drozdowski Szczepan, 52. Hołubowski Włodzimierz Janusz, 53. Kania Bernard, 54. Milczarek Bogdan, 55. Najdecki Stanisław Marian, 56. Tatarski Kazimierz, 57. Wieczorek Stanisław Zbigniew,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

58. Kita Zdzisław Kazimierz, 59. Kuźnik Stanisław Jan, 60. Siciński Andrzej, 61. Więcław Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Blaźlak Jerzy Jan, 63. Kędzia Antoni Wojciech, 64. Kołodziejczyk Wiesław, 65. Małolepszy Marian, 66. Paruszewski Jan Tadeusz, 67. Pilarz Józef, 68. Podyma Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Cegła rek Zdzisław, 70. Gibas Tadeusz Stanisław, 71. Janowski Tadeusz, 72. Matys Tadeusz, 73. Woźniak Wojciech,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

74. Mańkowska Barbara,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Andrzejczak Marianna,

za zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

76. Lichy Jan,

na wniosek Wojewody Małopolskiego: za zasługi dla rozwoju rzemiosła

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77. Jasiołek Jan,

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

78. Kozak Kazimierz Franciszek, 79. Olszewski Jan, 80. Tworzydło Grażyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

81. Dziedzic Renata Barbara, 82. Filipowicz Stanisław, 83. Flasza Jan, 84. Zioło Grażyna Barbara,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

85. Langer Elżbieta Bogusława, 86. Morajko Anna, 87. Pszonka Krystyna, 88. Wilk Ludmiła,

za zasługi dla rozwoju sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI 89. Pietrzak Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

90. Borgiasz Barbara Lucyna, 91. Piwnik Beata Elżbieta, 92. Wądołowska Ewa Maria,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

93. ks. Wójcik Marek Franciszek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

94. Cichański Tadeusz, 95. Krzysztofiak Franciszek, 96. Szymański Jan,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

97. Marczyk Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

98. Jaworski Ryszard, 99. Pajor Stanisław, 100. Szylko Alfred,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

101. Gajda Lucyna za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

102. Błażusiak Józef, 103. Broda Eugeniusz, 104. Czarnecki Piotr, 105. Góra Władysław, 106. Hotloś Jan, 107. Janus Kazimierz, 108. Janusz Władysław, 109. Sekuła Antoni, 110. Stelmach Franciszek, 111. Szczepanik Jan, 112. Topolski Alojzy, 113. Wyrostek Józef, 114. Wysowski Ludwik,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

115. Główczyk Franciszek, 116. Hajduga Czesław, 117. Janusz Dominik Aleksander, 118. Krok Franciszek, 119. Liszka Stanisław, 120. Litawa Jan, 121. Malik Andrzej, 122. Mastalerz Kazimierz, 123. Michalik Eugeniusz Józef, 124. Mikołajczyk Franciszek, 125. Nosal Zygmunt, 126. Opyrchał Franciszek, 127. Ptaszkowski Antoni Stanisław, 128. Rola Franciszek, 129. Romanek Antoni, 130. Włodarczyk Wojciech, 131. Wysowski Piotr Józef,

za zasługi dla rozwoju służby zdrowia

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

132. Starzychowicz-Smagacz Alina,

za zasługi w działalności w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

133. Słodek Piotr,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

134. Jakóbowska Barbara Jadwiga, 135. Maciejczyk Zofia, 136. Michalska Krystyna, 137. Rumas-Bęc Janina, 138. Rusiecka-Dąbrowska Halina, 139. Stolarek Stanisław Henryk, 140. Szulga Eliza Anna, 141. Żmudzin Alicja,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

142. Gibała Maria,

na wniosek Wojewody Pomorskiego za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

143. Gleinert Tadeusz Feliks, 144. ks. Kosznik Edmund, 145. Lewandowski Henryk Jan, 146. Parchem Ryszard Paweł, 147. Wilk Jan Tadeusz, 148. Wojewódzka-Król Krystyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

149. Baranowska-Krauza Janina, 150. Halman Janina, 151. Jeliński Michał Rafał, 152. Lisius Gabriela Ewa, 153. Małkowska Maria Bożena, 154. Małyszko Genowefa Zofia, 155. Miotke Wojciech, 156. Mudladff Wojciech Jan, 157. Piastowska Irena, 158. Roszman Józef Augustyn, 159. Strojk Gabriela,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

160. Balandowska Regina, 161. Majecka Beata, 162. Michałek Eligiusz Janusz, 163. Miołk Roman Stanisław, 164. Wild Gabriela Maria,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

165. Szymański Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

166. Batog Jadwiga Halina, 167. Bąk Maria, 168. Białkiewicz Joanna Mariola, 169. Cebula Bożena, 170. Gmiterek Franciszek Paweł, 171. Kozieł Benedykt Stanisław, 172. Nowińska Barbara Grażyna, 173. Rajca Mariusz Bohdan, 174. Skoczewska Ewa Leokadia, 175. Skrzypek Elżbieta Teresa, 176. Sowa Jerzy, 177. Stasińska Teresa, 178. Walczyk Barbara Anna, 179. Wójcicka Zofia, 180. Zugaj Krystyna Stanisława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

181. Bednarski Marian, 182. Białek Bożena, 183. Cholewa Agata Irena, 184. Gatna Barbara, 185. Glegoła Rafał Marek, 186. Górska Anna, 187. Juda Krystyna, 188. Kwiatkowska Henryka, 189. Pyrek Marta Małgorzata, 190. Stachniak Laura, 191. Witoń Danuta,

za zasługi w działalności samorządowej: ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

192. Kolasa Czesław Julian, 193. Krawczyński Ryszard Czesław, 194. Sępioł Marianna, 195. Sobura Alojzy, 196. Tutalak Bogusław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

197. Chrobot Tadeusz, 198. Doktór Stanisław, 199. Kowalczyk Zenobiusz, 200. Pasternak Andrzej, 201. Stefańczyk Jan, 202. Szurmański Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

203. Bąk Zbigniew Bogusław, 204. Dąbkowski Władysław, 205. Fortuna Krzysztof Franciszek, 206. Fras Barbara Ewa, 207. Giez Janusz, 208. Makowski Kazimierz, 209. Mikołajek Radosław Marek, 210. Palacz Agnieszka Anna, 211. Palacz Wiktor, 212. Salus Adam Janusz, 213. Stola Anna Jadwiga, 214. Szymanek Bolesław Stanisław, 215. Tadej Mariusz, 216. Zając Bogdan, 217. Zeliasz Czesław,

za zasługi dla rozwoju rolnictwa, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

218. Szum liński Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

219. Cebula Janusz Bogumił, 220. Chlebna-Skoczylas Marzena, 221. Dzioba Krzysztof, 222. Haraźny Piotr, 223. Kasprzyk Jerzy Grzegorz, 224. Kujszczyk Barbara Magdalena, 225. Pietruszka Bogusław, 226. Zieliński Waldemar,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

227. Malanowicz Stanisław Piotr, 228. Piotrowicz Józef,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

229. Olszewski Alfons, 230. Szajewski Walerian, 231. Tamm Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

232. Kowalczyk Wacław Marek, 233. Kumesz Józefa.