POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 29 września 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 219/2005

Na podsławie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju przemysłu drobiarskiego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Bochenek Ryszard Marian, 2. Korecka Elżbieta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Jastrzębska Marianna, 4. Zgorzelska Wanda,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

5. Furmański Kazimierz, 6. Michnik Bogusław Zbigniew, 7. Stembalski Stanisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Akus Jan, 9. Baczmański Henryk Stanisław, 10. Gąska Andrzej, 11. Graczyk-Czyżewska Halina, 12. Grenda Helena, 13. Grochala Andrzej Sylwester, 14. Jarmołowicz Adam, 15. Kasprowicz Wanda, 16. Kawczyński Bogdan, 17. Kijek Andrzej, 18. Knabel-Krzyszowska Irena, 19. Kozubek Zbigniew, 20. Kubis Tadeusz, 21. Lewandowska-Magiera Anna Teresa, 22. Lipiński Jerzy

Kazimierz, 23. Małczak Czesław, 24. Martowicz Tadeusz Władysław, 25. Maślanka Wojciech Kazimierz, 26. Miłkiewicz Stanisław Dominik, 27. Paluch Stanisław, 28. Rolnicka Mirosława, 29. Rybiński Andrzej, 30. Ryczko Marian, 31. Rzepnicki Leszek, 32. Sawicz Zbigniew, 33. Sroczyński Stefan, 34. Szyszka Bogusław Adam, 35. Tadych Tadeusz Waldemar, 36. Talerzowski Stanisław, 37. Tarasek Wacław, 38. Walczak Piotr, 39. Wieszczek Henryk, 40. Wiraszka Andrzej, 41. Witczyk Bernard, 42. Zawadzki Grzegorz, 43. Zboiński Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Amerek Jerzy, 45. Baranowski Stanisław, 46. Bartoń Wojciech Stanisław, 47. Bernas Jan Stefan, 48. Biatobrzeski Krzysztof, 49. Bobecki Wojciech, 50. Boczar Wojciech Franciszek, 51. Buczek Zbigniew, 52. Cieślińska Elżbieta Joanna, 53. Czają Jan, 54. Czechowski Marek, 55. Czyczerski Jan Jarosław, 56. Demianycz Jan, 57. Domagalski Mieczysław Jan, 58. Dziurman Józef, 59. Dziurman Mariusz, 60. Fill Jan, 61. Gajdos Bogusław Stanisław, 62. Garwacka-Czachor Elżbieta, 63. Gaziński Janusz, 64. Gąssowska Aleksandra Anna, 65. Gibuła Ryszard Stanisław, 66. Gnojski Zbigniew, 67. Gołembiecka Anna, 68. Grabska Barbara Lidia, 69. Grajewska Maria, 70. Gwiazda Andrzej Wacław, 71. Habura Teodor, 72. Hawryluk Janusz, 73. Hejduk Daniela, 74. lwuć Zofia, 75. Jałowicka Janina, 76. Jurasz Leokadia, 77. Kaczmarczyk Janusz Adam, 78. Kamiński Czesław, 79. Kasperski Krzysztof, 80. Kawecki Krzysztof, 81. Kehle Zbigniew, 82. Kędzia Wojciech Adam, 83. Koba Grażyna, 84. Kóhnen Harald, 85. Kottowski Mieczysław, 86. Kondot Piotr, 87. Korobczak Piotr, 88. Kowalski Tadeusz, 89. Kozieł Urszula Maria, 90. Kraczka Ryszard, 91. Krasucki Edwin Antoni, 92. Kruszczyński Piotr, 93. Kryca Jerzy, 94. Kubecki Jerzy, 95. Kubicka-Sopel Ludmiła, 96. Lewandowska Leokadia, 97. Luboch Tadeusz, 98. Łukaszewicz Elżbieta, 99. Łysek Stanisław, 100. Maczyta Szczepan, 101. Madejski Andrzej, 102. Magdziak Andrzej, 103. Majewska Ewa, 104. Matek Mirosław, 105. Marchlewski Jerzy, 106. Michalski Marek, 107. Mikołajczak Józef, 108. Morawska-Uhryn Lucyna, 109. Mozrzymas Renata Stanisława, 110. Nowak Jerzy, 111. Nowicki Ferdynand Tadeusz, 112. Ochej Bogumiła Dorota, 113. Ochocki Krzysztof, 114. Olesiewicz Alina, 115. Osadczuk Tomasz Jerzy, 116. Pastusiak Zofia Domicela, 117. Pater Stanisław, 118. Pawłowicz Jerzy Jarosław, 119. Piątkowski Janusz Kazimierz, 120. Ptuska Wiesław, 121. Pratkowiecki Robert, 122. Przybyło Zdzisława Zofia, 123. Puławska Joanna, 124. Rytko Anna Barbara, 125. Sabiniarz Zenon, 126. Sawicka Barbara Janina, 127. Sawicka Danuta Jadwiga, 128. Sawicki Roman, 129. Schirbel Andrzej, 130. Sieniawski Jacek, 131. Skorupa Kazimierz Józef, 132. Skrzypczak Zbigniew Piotr, 133. Socha Jan Aleksy, 134. Stanek Jolanta, 135. Staniak Andrzej Jerzy, 136. Stempniak Marian Stefan, 137. Stępień Janusz, 138. Szełemej Roman, 139. Szyszka Jan, 140. Toczek Zbigniew, 141. Torończak Zbigniew, 142. Urbański Zbigniew, 143. Wachlarz Waldemar, 144. Wojtowicz Mieczysław, 145. Wolanin Marek Zenon, 146. Zagaj Wiesław, 147. Zając Stanisław Tadeusz, 148. Zamróz Zenon, 149. Zawada Alicja, 150. Zelek Jan Władysław, 151. Zieliński Jerzy Andrzej, 152. Zyzański Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

153. Andrejczyn Bogdan, 154. Baranowski Zbigniew, 155. Bartosz Ewa, 156. Bernaś Tomasz, 157. Blok Jarosław, 158. Btaż Beata, 159. Bocian Leszek Mieczysław, 160. Bogdziewicz Danuta Renata, 161. Bordulak Halina Elżbieta, 162. Brukowski Józef Jan, 163. Chodorowski Wiesław, 164. Chrapek Sabina Grażyna, 165. Cygan Mieczysław, 166. Czechowski Piotr, 167. Członka Stanisław, 168. Dobek Stanisław Julian, 169. Dyrba Piotr, 170. Gębka Janina, 171. Gidel Zdzisław, 172. Herbut Krzysztof, 173. Hołodyszyn Grażyna, 174. Hutyra Roman, 175. Ignatowicz Wojciech, 176. Imieiski Michał, 177. Jankowska Stanisława Maria, 178. Jasiński Mirosław, 179. Kietbus Ryszard, 180. Ktudka Krzysztof, 181. Kobielec Aleksandra Wiktoria, 182. Koncur Halina Zofia, 183. Korczak Janusz, 184. Kożan Aldona Maria, 185. Kuchciak Rozalia Magdalena, 186. Kuć Robert, 187. Kurek Leokadia Barbara, 188. Kwiecień Lidia, 189. Lazar Barbara, 190. Leśnik Marek, 191. Machowczyk Elżbieta Teresa, 192. Malinowska Ewa, 193. Markowiak Piotr, 194. Matuszewski Robert, 195. Mielnik Andrzej, 196. Nakonieczna Iwona Małgorzata, 197. Nazarewicz Mieczysław, 198. Niećwieja Adam, 199. Nowak Robert Marcin, 200. Opalach Krzysztof, 201. Orłowski Mirosław, 202. Osiecki Andrzej Krzysztof, 203. Osman Robert Andrzej, 204. Pankiewicz Artur, 205. Paprocki Henryk, 206. Pawłowska-Kozietł Halina Izabella, 207. Piasecka-Ludwin Magdalena, 208. Pietkun Zenon, 209. Pietrzak Ryszarda, 210. Piotrowski Aleksander Leszek, 211. Połtorzycki Dżafar, 212. Przybysz Karol, 213. Regulski Dariusz, 214. Ryłko Jarosław, 215. Siedziukiewicz Gabriel, 216. Skiba Dariusz, 217. Skowroński Mariusz, 218. Skudynowski Jarosław, 219. Sobczak Ryszard, 220. Stanisławski Czesław, 221. sławińska Ewa, 222. Stokłosa Janusz, 223. Struczak Jerzy, 224. Sula Dorota Małgorzata, 225. Suszek Tadeusz Stanisław, 226. Szalaty Krzysztof, 227. Szewc Waldemar, 228. Szponar Ewa Stefania, 229. Szulc Zdzisław Marian, 230. Szynter Leszek, 231. Świderski Dariusz Tadeusz, 232. Tatarynowicz Wiesław Stanisław, 233. Tomkowiak Stanisława, 234. Tesarski Henryk, 235. Uścito Andrzej, 236. Wajs Andrzej, 237. Wandzio Jan, 238. Werbny Jan, 239. Węgrzyn Janusz, 240. Węgrzynowska-Kret Maria, 241. Wilińska Łucja, 242. Włoch Dorota, 243. Wróblewski Eugeniusz, 244. Zajączkowski Dariusz, 245. Zeman Janina, 246. Zieliński Bolesław, 247. Żydziak Henryk,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

248. Matusiak Jerzy, 249. Podraża Helena, 250. Wójcik Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

251. Fedoruś Zbigniew, 252. Lipa Marta Barbara, 253. Mielniczuk Władysław, 254. Ogłaza Jan Adam, 255. Pacholik Ryszard Michał, 256. Raczyński Robert, 257. Skorupa Aleksander Marek, 258. Starzewski Stanisław, 259. Terlecki Jerzy Kazimierz, 260. Wąsik Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

261. Hasiuk Jan Dominik,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

262. Budzyński Czesław,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz rozwoju sportu

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

263. Styrkowiec Bogdan,

na wniosek Wojewody Lubelskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

264. Dembna-Truty Teresa Grażyna, 265. Grzymek Witold, 266. Łabędzka Maria,

na wniosek Wojewody Małopolskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

267. Skowronek Zofia,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

268. Adamczyk Krystyna, 269. Bądek Barbara Krystyna, 270. Bogacz Eugeniusz, 271. Deszcz Barbara Antonina, 272. Franczyk Julian, 273. Gancarczyk Jan, 274. Kowalski Jan, 275. Łabuz Helena, 276. Łyżnicki Zygmunt, 277. Marek Andrzej, 278. Oleksy Zbigniew Adam, 279. Pietruczuk Zbigniew Tadeusz, 280. Piszczek Barbara, 281. Rusnak Jan, 282. Rusnak Krystyna Stanisława, 283. Sikoń Jadwiga, 284. Surma Zofia, 285. Szerłomski Piotr, 286. Szewczyk Janina, 287. Szewczyk Stanisław, 288. Wójtowicz Marian,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

289. Dębski Andrzej Stanisław, 290. Dudzik Janina, 291. Dunikowska-Wszotek Jolanta, 292. Dziadoń Renata Maria, 293. Franczyk Barbara, 294. Gąsior Danuta Anna, 295. Kędra Maria, 296. Kordeczka Wiesław Stanisław, 297. Krzysztof Teresa Maria, 298. Napora Agata, 299. Polaczek Barbara, 300. Radziechowska Maria, 301. Sutkowska Danuta, 302. Sułkowska-Florek Ewa Małgorzata, 303. Supernak Maria, 304. Świętalska Anna, 305. Szewczyk Józef, 306. Wnękowicz Teresa, 307. Wójtowicz Krystyna Maria, 308. Zarzycka Dorota, 309. Żaba Maria,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

310. Gajek Danuta Anastazja, 311. Raczyński Ryszard, 312. Sosnkowski Michał Szczęsny,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

313. Batorczak Zofia, 314. Ludwikowski Adam, 315. Muszyński Krzysztof Maria, 316. Nowakowska Teresa Alicja, 317. Wiraszka Dariusz Tomasz,

na wniosek Wojewody Podlaskiego za zasługi dla rozwoju rolnictwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

318. Nowowiejski Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

319. Kraszewski Zdzisław.