POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 29 czerwca 2011 r. o nadaniu orderów i odznaczeń

Rej. 344/2011

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432, z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848, z 2009 r. Nr 168, poz. 1323 oraz z 2010 r. Nr 155, poz. 1041), na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, odznaczeni zostają:

obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Republice Południowej Afryki:

za wybitne zasługi w działalności polonijnej i społecznej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Jakuszko Jarosław Jan,

za zasługi w działalności na rzecz pomocy dzieciom potrzebującym opieki

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Sperling Ewa Barbara — s. Fides, 3. Wiska Jolanta Maria — s. Angelika,

obywatel Republiki Francuskiej za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

4. Kouchner Bernard Jean,

obywatele Kanady

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwijania dialogu polsko-żydowskiego

5. Dimant Frank,

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-kanadyjskiej współpracy wojskowej

6. Perchal Walter,

obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Republice Kazachstanu za wybitne zasługi w krzewieniu polskości w Kazachstanie, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i pracę duszpasterską

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

7. ks. Kuryłowicz Krzysztof Kazimierz, 8. ks. Ostafin Piotr Krzysztof,

obywatele Republiki Kazachstanu:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych i krzewienie polskości w Kazachstanie

9. ks. abp Lenga Paweł,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-kazachstańskiej współpracy

10. Esimow Achmetżan,

za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za działalność polonijną

11. Pawlukiewicz Irina,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury muzycznej

12. Aubakirowa Żania,

za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za działalność polonijną

13. Narbajewa Maruar,

za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury, za działalność polonijną

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkała w Republice Kirgiskiej

14. Ślązak-Biegalijew Zenona,

obywatel Republiki Kirgiskiej

15. Begaliev Muratbek,

obywatele Republiki Litewskiej za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za działalność polonijną

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16.  Andrulenas Paweł, 17. Rungo Grzegorz, 18. Szturo Eleonora, 19. Trypucka Inga,

obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i Królestwa Niderlandów za wybitne zasługi w popularyzowaniu historii i kultury polskiej

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

20. Anstadt Samuel Marek,

obywatel Królestwa Niderlandów za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-niderlandzkiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

21. van Ooik Nico Johan,

obywatele Republiki Słowackiej:

za wybitne zasługi w popularyzowaniu kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

22. Berger Roman, 23. Chmel Karol,

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-słowackiej współpracy

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

24. Butora Martin, 25. Malastova Gabriela,

obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Stanach Zjednoczonych Ameryki:

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność kombatancką, polonijną i społeczną

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

26. Wierzbicki Wacław,

za wybitne zasługi w działalności polonijnej i społecznej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

27. Raczkowski Jan,

obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki:

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie medycyny, za niesienie pomocy okulistycznej polskim pacjentom

28. Atwal Amarjit,

za wybitne zasługi w działalności polonijnej:

29. Harzewski Irene, 30. Markut Stanislaw,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności polonijnej i charytatywnej:

31. Jozwiak Christie, 32. Solecka Jozefa,

obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkały w Republice Sudanu za zasługi w działalności na rzecz niesienia pomocy humanitarnej i rozwojowej dla krajów Afryki

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
pośmiertnie

33. Świerczyński Adam,

obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkały w Królestwie Szwecji za wybitne osiągnięcia w twórczości literackiej, za promowanie polskiej kultury

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

34. Moszkowicz Michał,

obywatele Królestwa Szwecji:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-szwedzkiej współpracy

35. Bladholm Bo Lennarth,

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-szwedzkiej współpracy kulturalnej, za promowanie polskiej literatury w Szwecji

36. Ryberg Anders,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-szwedzkiej współpracy wojskowej:

37. Bjernby Hans Åke, 38. Wahlberg Kaj Torbjörn Eriksson,

za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za działalność na rzecz organizacji polonijnych w Szwecji

39. Larsson Krystyna,

obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkała w Republice Zambii za wybitne zasługi w niesieniu pomocy dzieciom potrzebującym opieki

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

40. Mierzejewska Maria Jolanta — s. Mariola.