POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 28 października 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 267/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Kultury za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Gorzan Barbara, 2. Szokalewicz Wiesława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Chrzan Ewa, 4. Ciechanowski Karol, 5. Gapik Elżbieta, 6. Wielgusz Halina,

na wniosek Ministra Polityki Społecznej za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckich:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

7. Łozowicka Aniela,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Adamczyk Ludwik, 9. Bonarski Tadeusz, 10. Filipski Henryk Jerzy, 11. Kaczor Józef, 12. Kowalski Zygmunt, 13. Kutela Andrzej, 14. Pawtowska Teresa, 15. Ryszt Aleksander Kazimierz, 16. Seliga Michał, 17. Serpina Włodzimierz, 18. Siek Franciszek, 19. Steinberg Abraham, 20. Szemioth Aleksandra, 21. Wierzbicka Krystyna, 22. Wójcik Mieczysław, 23. Wysocki Feliks, 24. Zając Stanisław Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Barabasz Henryka, 26. Bąk Michał, 27. Bielecki Tadeusz, 28. Ciźla Zofia, 29. Czyżewska Jadwiga, 30. Gomółka Władysław, 31. Gromek Tadeusz, 32. Jachna Sylwester, 33. Jasiński Jan, 34. Jaskorzyńska Maria Halina, 35. Jędrzejak Zygmunt Marian, 36. Kasprzak Zenon, 37. Kruczek Mieczysław, 38. Kruczkowski Stanisław, 39. Kubacka Lidia Teresa, 40. Lewandowski Stefan, 41. Markowski Norbert Władysław, 42. Mazur Alfreda, 43. Misztak Wincenty, 44. Nowicka Henryka, 45. Odyniec Henryk, 46. Ohde Maria, 47. Olchowy Stanisław, 48. Pasternak Jerzy, 49. Pocheć Tadeusz, 50. Różewski Leopold, 51. Rybicki Artur Stefan, 52. Sitarz Tadeusz, 53. Stachowicz Jan, 54. Wirszyc Mieczysław, 55. Witkowski Eugeniusz, 56. Wrzesiński Marian Stanisław, 57. Zdonkiewicz Daniela, 58. Żabski Witold Ignacy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Grabowski Leszek Gustaw, 60. Sosnówka Edward,

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Leroch Maria Elżbieta, 62. Nowak Zbigniew Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

63. Borys Joanna Róża, 64. Giermasiński Maciej Wit, 65. Mędrecki Henryk Roman, 66. Parol Grażyna Eugenia, 67. Sołtys Jacek Jan, 68. Szafrański Jerzy, 69. Szubiński Jacek Ryszard, 70. Tracz Hanna Zofia, 71. Zaleska Jolanta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Czubak Krzysztof Jerzy, 73. Maciejewska Wiesława Maria, 74. Roszewska Dorota, 75. Wardal Marcin Ignacy,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za zasługi w pracy społecznej, za działalność w Związku Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

76. Bielecki Antoni,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77.  Adaszek Zdzisław Jan, 78. Borucki Włodzimierz, 79. Janiak Wanda, 80. Janiec Edward Ryszard, 81. Kłak Mieczysław, 82. Michalak Zdzisław Bogumił, 83. Sankiewicz Zofia Maria, 84. Suchocki Sławomir Maria, 85. Waszkiewicz Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

86. Bartnicki Adam Ryszard, 87. Czerniak Wanda, 88. Gibuła Lidia Danuta, 89. Jafra Stanisław Kazimierz, 90. Jakubowski Aleksander, 91. Jurczyk Helena, 92. Kachniarz Edward, 93. Kuźniar Stanisław Piotr, 94. Łapińska Janina Stanisława, 95. Madeła Krystyna Grażyna, 96. Mosoń Zbigniew, 97. Mroczek Danuta Elżbieta, 98. Podgórski Edward, 99. Prędki Krzysztof, 100. Ratajski Wojciech Maciej, 101. Rubin Władysława, 102. Stanisławek Eugeniusz, 103. Stec Antoni Adam, 104. Surowiec Jan, 105. Szatkowski Zbigniew, 106. Tatys Ryszard, 107. Tekiel Zofia, 108. ks. Terlecki Adam Antoni, 109. Waskowski Ryszard Grzegorz, 110. Witkowska Anna, 111. Witkowski Adam Wolfgang, 112. ks. Wróbel Franciszek Jerzy, 113. Zając Bogdan, 114. Ziemkiewicz Czesław Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

115. Adamiec Jolanta, 116. Aniszkiewicz Ireneusz Stanisław, 117. Bardega Halina Jadwiga, 118. Bargiel Halina, 119. Bijak Jerzy Marian, 120. Bijak Zbigniew, 121. Btażków Lidia Barbara, 122. Chanasiński Arkadiusz, 123. Charytoniuk Barbara, 124. Chmielowski Waldemar Paweł, 125. Choczaj Paweł Andrzej, 126. Ciempka Aleksander, 127. Czaban Tadeusz, 128. Jaworowska Barbara Grażyna, 129. Jóskowski Jan Zdzisław, 130. Klubek Krzysztof Adam, 131. Mróz Andrzej Stanisław, 132. Mróz Marian Józef, 133. Niedźwiecka Bożena, 134. Paluch Jan Franciszek, 135. Pirus Leszek, 136. Porwolik Elżbieta Żyta, 137. Preis Teresa Małgorzata, 138. Rodak Zygmunt Robert, 139. Serafin Przemysław Jacek, 140. Skoreńska Joanna Aleksandra, 141. Smoszna Roman, 142. Szklarska Czesława, 143. Szklarz Tadeusz Bronisław, 144. Tarnowski Marian, 145. Werbliński Tadeusz, 146. Zagata Krystyna, 147. Żołnierewicz Mariola,

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

148. Koerber Zbigniew, 149. Krawczyk Paweł,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

150. Pałac Bolesław, 151. Wirchniański Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

152. Wirchniańska Józefa,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

153. Stopińska Krystyna Dorota,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

154. Komarnicki Eugeniusz, 155. Kopczyński Aleksander, 156. Krzepkowski Andrzej, 157. Orman Aneta Beata, 158. Skraba Krzysztof Maciej,

na wniosek Wojewody Łódzkiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

159. Filipowska Maria Teresa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

160. Hiller Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

161.  Blaźniak Paweł Janusz, 162. Brzezowska Agnieszka Wioleta, 163. Kruk Arkadiusz, 164. Wesołowska Elżbieta, 165. Zatęczny Arkadiusz, 166. Załęczny Krzysztof,

na wniosek Wojewody Małopolskiego: za zasługi dla rozwoju budownictwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

167. Pełech Andrzej, 168. Struzik Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

169. Biliński Wojciech Marian, 170. Boryczko Mirosław, 171. Guratowski Antoni, 172. Kucharski Andrzej Michał, 173. Pasich Halina Zofia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

174. Krzysztofowicz Paweł Krzysztof,

za zasługi w działalności społecznej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

175. Baran Ewa Barbara, 176. Jaskuła Cecylia Teresa, 177. Marchewka Jadwiga Maria, 178. Radon Ewa Małgorzata, 179. Szczygieł Teresa Maria, 180. Szczygieł Zdzisław Mieczysław,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

181. Czyż Barbara, 182. Matkowski Ryszard, 183. Szuchnik Joanna Irmina, 184. Widera Jerzy Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

185. Adamkiewicz-Pacuska Zuzanna, 186. Bartnik Grażyna Małgorzata, 187. Berlińska Joanna Maria, 188. Bruska Jadwiga, 189. Dworakowski Zbigniew, 190. Geremek Anna Dorota, 191. Graniewski Andrzej Jan, 192. Kalman Jadwiga Maria, 193. Kochanek Krzysztof Marek, 194. Malik Bernardyna, 195. Mrozińska Maria Stefania, 196. Mueller-Malesińska Małgorzata Joanna, 197. Niemczyk Stanisław, 198. Szkiełkowska Agata Anna, 199. Wiertelak Andrzej, 200. Wiśniowska Małgorzata, 201. Zagrodzka Joanna Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

202. Chlewicka Małgorzata, 203. Herszhom Andrzej Mieczysław,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

204. Bednarczyk Wojciech Franciszek, 205. Mroczek Janusz Edmund, 206. Najgrodzki Andrzej Adam, 207. Piotrowski Stanisław, 208. Wyszogrodzki Andrzej,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

209. Grabowska-Wierzchowska Janina, 210. Moczulski Stanisław, 211. Piątkowska Teresa Wacława, 212. Serowiec Henryk, 213. Szafrański Władysław, 214. Tarnawski Wojciech Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

215. Afek Helena, 216. Biernat Grzegorz, 217. Borzewski Józef, 218. Ciechowska Teresa, 219. ks. Gołembiewski Jan Kazimierz, 220. Kępczyńska Lilianna, 221. Kowalik Maciej, 222. Kownacki Waldemar, 223. Kucińska Zofia Hanna, 224. Łempkowska Stanisława Barbara, 225. Stole Ewa Elżbieta, 226. Wilgos Bogusława,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

227. Skalski Waldemar,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

228. Brzeziński Jan, 229. Buczkowski Andrzej, 230. Kąpiński Zygmunt, 231. Sobiecki Stefan, 232. Wojciechowski Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

233. Maćkiewicz Jerzy, 234. Miklewski Jan, na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za zasługi w pracy pedagogicznej, za działalność kulturalno-oświatową

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

235. Gilewicz Stanisława Anna,

za zasługi w upowszechnianiu kultury:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

236. Dańczyszyn Maria Teresa, 237. Kret Zofia, 238. Michałek Bogusław Janusz, 239. Piecuch Andrzej, 240. Szczyrek Małgorzata Eleonora, 241. Winiarska Elżbieta Bronisława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

242. Domka Jadwiga, 243. Luszowski Robert, 244. Wrona Ewa Irena, 245. Wrona Marek,

na wniosek Wojewody Pomorskiego za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

246. Czupa Ryszard Zenon, 247. Kalkowski Brunon, 248. Kołodziejski Zdzisław, 249. Kosiak Czesław Jerzy, 250. Litke Paweł, 251. Zieniuk Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

252. Gardynik Leon, 253. Kaźmierczak Bogusław, 254. Nowakowski Roman Jan, 255. Plichta Jan, 256. Posiadała Mieczysław, 257. Richert Gerard, 258. Ruckemann Manfred, 259. Sajko Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

260. Drywa Grzegorz, 261. Latoszewski Krystian Tadeusz,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego:

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

262. Janiak Jadwiga Kazimiera, 263. Reszel Zygmunt Jan, 264. Zawal Barbara,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

265. Betczykowski Kazimierz, 266. Błońska Krystyna, 267. Cichocki Jan Zygmunt, 268. Dębicki Stanisław, 269. Felman Kazimierz, 270. Fiksa Józef, 271. Grudziński Michał Wojciech, 272. Kawka Dyonizy Bernard, 273. Kiełczyński Czesław, 274. Kruszelnicki Roman, 275. Łaniecki Adam, 276. Michalak Ryszard, 277. Podymski Stanisław, 278. Roszyk Bogusław, 279. Szemraj Jan, 280. Wiatrowska Maria Kazimiera,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

281. Baran Wojciech, 282. Bazanek Marcin, 283. Budzik Bożena, 284. Chorn Regina, 285. Długi Roman Maria, 286. Dudziński Czesław, 287. Fetter Krystyna, 288. Górski Tomasz Witold, 289. Hypki Marian, 290. Konarzewska Izabela Maria, 291. Kończal Jan Stanisław, 292. Kozicki Franciszek, 293. Kreuschner Wit Jan, 294. Maćkowiak Teresa, 295. Mańczak Jacek Marek, 296. Niemczyk Renata, 297. Nowak Mirosława Teresa, 298. Pawicka Maria, 299. Potempa Piotr Karol, 300. Pytlarz Janusz, 301. Silski Jacek, 302. Sobczak Halina Barbara, 303. Stochalski Zbigniew, 304. Tomczak Jan Kazimierz, 305. Urbaniak Jacek, 306. Wawroska Wiesława Krystyna, 307. Wróblewski Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

308. Borkowska Dorota Maria, 309. Dembska Danuta Maria, 310. Duszczak Agnieszka, 311. Frala-Kędzior Małgorzata Wiesława, 312. Gidaszewska-Satek Anna Helena, 313. Gulej Małgorzata Beata, 314. Hedrych Krzysztof Andrzej, 315. Kozłowski Jarosław, 316. Moczyńska Mirosława, 317. Rzepka Tadeusz Ryszard, 318. Sobczak Wiesław Marek, 319. Szombara Bogdan Zdzisław, 320. Tyłka Violetta, 321. Walkowiak Zbigniew Wojciech, 322. Wesołowski Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności społecznej:

323. Błaszak Wojciech Roman, 324. Kowalewicz Krzysztof Tomasz, 325. Przybyłowicz Ryszard Leon,

za zasługi w działalności związkowej:

326. Barański Mieczysław Józef, 327. Dąbrowski Leszek Ludwik, 328. Szymczak Stanisław Kazimierz,

za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej:

329. Majorek Czesław Wiktor, 330. Przydanek Maria Małgorzata, 331. Szczepaniak Teresa Maria, 332. Woś Piotr,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

333. Łuczak Beata,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz honorowego krwiodawstwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

334.  Kamiński Marek, 335. Kantek Andrzej, 336. Kupczyk Edward, 337. Mietlicki Janusz Piotr, 338. Piguła Leszek, 339. Sieczkarski Wojciech, 340. Sosnowski Sławomir,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

341. Janczewski Wojciech, 342. Krupski Józef, 343. Rychterowicz Andrzej, 344. Wadelski Paweł,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego: za zasługi w działalności samorządowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

345. Matijuk Roman,

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

346. Czerniachowicz Barbara Agata, 347. Majerski Rafał Maksymilian, 348. Pawliczak Rafał Piotr, 349. Piotrowski Jacek, 350. Turko Antoni Marian.