Rej. 187/2005 POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 26 sierpnia 2005 r.

o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Infrastruktury:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

1. Szczęsny Zenon,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Rajewski Przemysław Jan, 3. Stefański Marek, 4. Stolarczyk Janusz Michał, 5. Szozda Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Banulska Maria, 7. Czyżewski Mieczysław, 8. Drewnikowska Anna Krystyna, 9. Edelman Elżbieta, 10. Gnaciński Zdzisław Stanisław, 11. Idzi Zbigniew, 12. Kogut Marian, 13. Korbanek Marian, 14. Krupa Halina, 15. Stańczyk Marian, 16. Szulc Ewa, 17. Wierzchoń Jerzy, 18. Żarczyńska Janina Anna,

za zasługi dla rozwoju transportu samochodowego i spedycji:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Borowski Jan, 20. Kowalczuk Józef, 21. Kropiński Janusz Mikołaj,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

22. Adamczak Andrzej, 23. Bessarab-Kulczycka Jadwiga Barbara, 24. Budnik Kazimierz Bolesław, 25. Butkiewicz Irena Barbara, 26. Duś Zbigniew, 27. Filipiak Ludmiła Maria, 28. Haracewiat Ryszard, 29. Kalinowski Andrzej, 30. Kirkis Sławomir Andrzej, 31. Kluczka Zdzisław Franciszek, 32. Kłos-Jach Grażyna, 33. Krzyżańska Gabriela, 34. Maksymowicz Zofia, 35. Mikotajczak Stanisława, 36. Młyński Kazimierz, 37. Morawiec Renata, 38. Orzechowska Jadwiga, 39. Pisarzewski Maciej, 40. Ptoskonka Maria Janina, 41. Radomińska Irena Maria, 42. Radyk Andrzej, 43. Stawiński Wojciech, 44. Szymański Stanisław, 45. Terlecki Henryk Witold, 46. Wojtczak Marek, 47. Zapotoczna Danuta Teresa, 48. Żemietro Jolanta Barbara,

na wniosek Ministra Polityki Społecznej za zasługi w działalności społecznej na rzecz organizacji kombatanckich:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

49. ks. Andrzejewski Witold Bogdan, 50. Balkiewicz Jan, 51. Biegalski Bogdan, 52. Bień Waldemar, 53. Domańska Krystyna Maria, 54. Herman Eugeniusz, 55. Kacata Edward, 56. Kulik Czesława, 57. Maydell Stanisława, 58. Mirowski Henryk, 59. Muzyka Antoni, 60. Oleksiak Mieczysław, 61. Pacyńska Aniela Emilia, 62. Paluch Stanisław, 63. Pituta Eugenia, 64. Radecki Jan Stefan, 65. Rusek Tadeusz, 66. Skoczyńska Helena, 67. Stopiecka Leokadia, 68. Szczęsny Wtadysław, 69. Witek Władysław, 70. Zalewski Wojciech,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Chmielewski Piotr Marian, 72. Czajkowska Helena, 73. Ktodnicki Tadeusz, 74. Kulas Maria, 75. Rawski Leonard Petroniusz, 76. Rymaszewski Jan, 77. Sadowska Zofia, 78. Sottysiak Edward Wincenty, 79. Stachowiak Ryta, 80. Stec Kazimierz, 81. Szczepaniak Henryk Roman, 82. Wiśniewski Henryk,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi dla służby zdrowia:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

83. Molinkiewicz Janusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Andrysiak Hanna Maria, 85. Bielec-Michałowska Anna Katarzyna, 86. Bolą Irena, 87. Kafluk Agnieszka Halina, 88. Karbownicka Krystyna Anna, 89. Ktoś Jacek, 90. Kyrcz Teresa Helena, 91. Langner Iwona Małgorzata, 92. Wieczorek Marek Lech,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

93. Bodnar Augustyn Piotr, 94. Długosz Danuta Helena, 95. Jatowicz Ewa Elżbieta, 96. Kajdzik Jerzy, 97. Mielnik Elżbieta, 98. Pik Maria, 99. Siemieniuk-Kubów Gizela Łucja, 100. Sowińska Jolanta, 101. Śliwa Teresa Łucja, 102. Węglińska Danuta Janina, 103. Wrońska Janina Krystyna,

na wniosek Ministra Środowiska za zasługi na rzecz ochrony środowiska naturalnego, za osiągnięcia w pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Bartko Roman, 105. Glodkiewicz Andrzej Mieczysław, 106. Pogonowski Wiesław Ignacy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Chochliński Kazimierz Władysław, 108. Desperak Tadeusz, 109. Dźwigoł Józef Augustyn, 110. Gajda Kazimierz, 111. Kamiński Zdzisław, 112. Karczewski Ryszard, 113. Kościelny Zbigniew, 114. Krupa Edward Bronisław, 115. Krzysztofik Bogdan Antoni, 116. Kułak Zygmunt Józef, 117. Kupczyk Wiktor Piotr, 118. Legutko Jan, 119. Malczyk Lilianna, 120. Malicka Helena, 121. Matmyszko Jan, 122. Marcinkiewicz Józef, 123. Miąskowski Stanisław, 124. Miś Stanisław, 125. Nalezińska Maria, 126. Oczkowski Wacław, 127. Opałka Jan, 128. Parkitny Mirosław, 129. Pudło Zenon, 130. Puta Bogdan Jan, 131. Sikora Kazimierz, 132. Skawiński Bogdan, 133. Skraba Krzysztof, 134. Sowa Łucjan, 135. Szczerek Helena Bogumiła, 136. Ślawski Henryk Józef, 137. Śliwa Norbert, 138. Tyszków Mikołaj, 139. Warakomski Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

140. Bozik Krzysztof Stefan, 141. Głowacki Adam, 142. Haczek Marek, 143. Klekot Adam Jan, 144. Korycki Bronisław, 145. Legutko Józef, 146. Mazurkiewicz Jerzy, 147. Meissner Krzysztof, 148. Mielczarek Jarosław Piotr, 149. Pabian Robert Józef, 150. Parusel Alfons, 151. Pietrzak Mirosław Władysław, 152. Rusiński Szczepan Stanisław, 153. Sakowicz Małgorzata, 154. Stefaniak Marek, 155. Sudnik Waldemar, 156. Szawkało Jerzy, 157. Śliwa Samuel Jakub, 158. Świderski Marek Jacek, 159. Wolny Edyta, 160. Zając Danuta,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego: za zasługi dla rozwoju spółdzielczości rolniczej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

161. Dąbrowiecka Teresa,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

162.  Matecki Jacek, 163. Skrzypek Stefan, 164. Znaniecki Gerard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

165. Bednarski Stanisław, 166. Heidek Teresa, 167. Jaroszewicz Wacław, 168. Kołtun Janusz, 169. Kwiatkowski Józef, 170. Maksymowicz Mirosław, 171. Michalski Zbigniew, 172. Osińska Gabriela, 173. Piekarski Stanisław, 174. Skórzyński Józef, 175. Tylak Zygmunt, 176. Weber Maria, 177. Wyrzykowski Stanisław, 178. Zaremba Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

179. Borowska Maria Rozalia, 180. Damasiewicz Rafał Maciej, 181. Derdziak Stanisław, 182. Dombrowski Marek, 183. Foksiński Franciszek, 184. Grobelny Edmund, 185. Grześkowiak Mirosław, 186. Kamiński Marek, 187. Katolik Marianna, 188. Miedzianów Zofia, 189. Ottowska Barbara Irena, 190. Redos Andrzej, 191. Szpręgel Dorota,

za zasługi w działalności związkowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

192. Woźniak Maria Jolanta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

193. Górny Władysław,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

194. Ładniak Halina Aleksandra,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

195. Basak Kazimierz, 196. Bogdański Janusz Witold, 197. Kozyra Jan, 198. Łukiewicz Zofia Stanisława, 199. Nowak Michał, 200. Pomorski Marek, 201. Sopelak Marianna, 202. Tarczyńska Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

203. Banach Zbigniew Bogdan, 204. Bondyra Krystyna Teresa, 205. Bździuch Halina, 206. Chodor Ewa, 207. Cichowicz Danuta, 208. Długosz Wiesława, 209. Ehrenfeld Adam, 210. Frais Elżbieta Maria, 211. Fudali Alina Maria, 212. Giedrojć Izabela Magdalena, 213. Gnyp Lucjan, 214. Grudzień Iwona, 215. Hataś Bogdan, 216. Hawrylak Marian Mirosław, 217. Jamróz Mirosława Danuta, 218. Jasińska Halina, 219. Kabat Andrzej, 220. Kawka Marian Jan, 221. Kowalik Jadwiga, 222. Kozak Henryka Maria, 223. Kubiś Stefan, 224. Kusy Franciszek, 225. Kuszta Jacek, 226. Kwiatkowska Krystyna, 227. Łubkowska Jadwiga, 228. Madata Józef Piotr, 229. Malinowski Mieczysław, 230. Marek Kazimierz, 231. Mazur Ewa Izabella, 232. Najdą Krzysztofa, 233. Orzeł Danuta, 234. Palak Jarosław Krzysztof, 235. Pawetek Mieczysław, 236. Piasecki Tadeusz Adam, 237. Pogorzelski Marian, 238. Przechodzki Eligiusz, 239. Pukniel Bożena, 240. Przybysz Bożena, 241. Rarat Maria, 242. Sobolewski Marek Dariusz, 243. Sołowiej Ryszard Marek, 244. Stefańska Elżbieta Jolanta, 245. Szumski Mieczysław Adam, 246. Szutko Teresa, 247. Szyszko Stanisław Józef, 248. Ścibior Andrzej, 249. Świderska Janina, 250. Wojciechowska Małgorzata Józefa, 251. Zdziechowski Marek, 252. Żuchnik Bożena,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

253. Adamczyk Barbara, 254. Banachowicz Janusz, 255. Bolibok Józef, 256. Czuchra Wiesława Antonina, 257. Drozd Stanisława, 258. Drygała Marta Magdalena, 259. Hoc Stanisław, 260. Jabłonka Jerzy Edward, 261. Jarocka Maria Anna, 262. Klimek Marzena Renata, 263. Kordowski Ryszard, 264. Kowalczuk-Golonka Alicja, 265. Kucab Czesław Jan, 266. Kurowska Bożena, 267. Kuszpa Krystyna, 268. Lipski Marek, 269. Marzec Barbara, 270. Nowak Bożena Anna, 271. Ortowska Krystyna, 272. Osińska Genowefa, 273. Pietraś Joanna, 274. Sprawka Jacek, 275. Szychiewicz Leszek, 276. Romejko Beata, 277. Rostek Stanisław, 278. Tomczuk Lucjan, 279. Waszczuk Irena Maria, 280. Wikto Alina, 281. Wojciechowska Stanisława,

za zasługi dla rozwoju rzemiosła:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

282. Gieroba Tadeusz, 283. Wójcik Kazimierz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

284. Dobosz Stanisław, 285. Haras Bronisław, 286. Jakubczak Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

287. Wójtowicz Dariusz,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

288. Tomaszewska Stefania,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

289. Drozd Teodora, 290. Kaczmarska Otylia, 291. Korona Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

292. Gdula Joanna Adela,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

293. Kmieć Stanisław, 294. Samczuk Franciszek, 295. Suzonowicz Stanisław, 296. Żwiruk Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

297. Kasica Władysław, 298. Siek Jan, 299. Sokołowski Stanisław, 300. Żuraw Eugeniusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

301. Karwowski Czesław, 302. Sattrukiewicz Ryszard,

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

303. Brzoskowski Bronisław, 304. Chmiel Sabina Genowefa, 305. Cholewiński Walerian, 306. Cisek Tadeusz, 307. Hawrylinka Tadeusz, 308. Komarnicki Witold, 309. Kowal Roman Tadeusz, 310. Momot Franciszek, 311. Pietras Helena,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

312. Goliszek Zofia, 313. Hawryluk Jan, 314. Kopciowska Dominka Marianna, 315. Marek Maria, 316. Przepiórka Marianna,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

317. Borówka Stanisław Wacław, 318. Zubikowska-Rozmus Wanda,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

319. Burakowski Jacek Marek, 320. Cegielski Mirosław Jan, 321. Garbulowski Augustyn, 322. Helbig Małgorzata Anna, 323. Kliś Tadeusz Bronisław, 324. Kończak Krystyna Maria, 325. Lasek Władysław Karol, 326. Pala Włodzimierz Władysław, 327. Pszczółka Jan, 328. Soprych Janina Antonina,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

329. Gohla Helmut Henryk, 330. Madej Anna Kazimiera, 331. Stopa Mirosław,

za zasługi dla rozwoju spółdzielczości rolniczej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

332. Kościelny Paweł Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

333. Bagiński Józef Franciszek, 334. Brudny Anna, 335. Chwastek Zbigniew Karol, 336. Josse Jerzy Krzysztof, 337. Mazur Ryszard, 338. Podleśny Benedykt Wincenty, 339. Tomecka Mirosława Bernadeta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

340. Kubica Krzysztof Gustaw,

za zasługi w działalności społecznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

341. Gardaś Adam Józef, 342. Kukła Adam, 343. Trecka Arlena Teresa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

344. Geisler Jerzy Romuald, 345. Górska Monika, 346. Gruza Zygmunt, 347. Maszczyk Tomasz Marian, 348. Winecki Tomasz Jacek,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

349. Karpiński Paweł Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

350. Bielecki Marek Ryszard, 351. Brachaniec Elżbieta Irena, 352. Lato Romualda Bożena, 353. Łebek Ryszard Jerzy, 354. Musiał Kazimiera, 355. Sękiewicz Tomasz Józef, 356. Zapart Zbigniew,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

357. Smacki Ryszard, 358. Więckowski Jacek Andrzej, 359. Wiśniewski Marek Władysław, 360. Wojciechowski Stefan,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

361. Fortuna Bogusław, 362. Pawlusek Marian Witold,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

363. Bogdan Jan Władysław, 364. Dąbek Włodzimierz Józef, 365. Gimzia Janusz, 366. Kocietek Mieczysław, 367. Koziara Aleksy, 368. Możdżeń Stefan, 369. Nowocień Zygmunt, 370. Woźniak Jerzy,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego: za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

371. Batwas Tadeusz, 372. Orzeszko-Spaczyńska Anna Halina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

373. Dopierata Eleonora Maria, 374. Majda Krzysztof Piotr, 375. Papla Ewa,

za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

376. Miiller Henryk Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

377. Kotodziejczyk Wiesław Sylwester, 378. Łapa Mirosław Józef, 379. Matolepszy Józef,

za zasługi w działalności społecznej i na rzecz ochrony przeciwpoża ro wej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

380. Bartczak Eugeniusz Władysław, 381. Bilski Piotr, 382. Kufel Zbigniew, 383. Puchała Roch, 384. Samulczyk Kazimierz Stefan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

385. Kaszuba Stanisław, 386. Kluk Maksymilian, 387. Majchrzak Stanisław Wiktor, 388. Mandelke Henryk, 389. Marszałek Grzegorz, 390. Miedziński Franciszek, 391. Molka Józef Stefan, 392. Nowak Andrzej, 393. Raszczyński Józef, 394. Ratajczak Jerzy, 395. Starkbauer Henryk, 396. Stróżyk Józef, 397. Szczepaniak Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

398. Burdajewicz Feliks Hieronim, 399. Judek Mirosław Urban, 400. Kupidura Jerzy, 401. Pazderski Zbigniew, 402. Skrzypczak Roman, 403. Smaga Bronisław, 404. Stamborski Jan,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

405. Basiński Grzegorz Andrzej, 406. Bryske Edmund Ludwik, 407. Ciszewska Irena Maria, 408. Dutka Wojciech, 409. Jenek Bożena Kazimiera, 410. Murawiak Jan, 411. Radziłowski Grzegorz Wojciech, 412. Szymańska Lidia, 413. Truskolaski Janusz, 414. Urban Andrzej, 415. Walterbach Telesfor,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

416. Banach Tadeusz Bernard, 417. Behrend Paweł, 418. Bogdanowicz-Cichy Irena, 419. Budzyk Jolanta, 420. Chraplewski Piotr, 421. Dobersztyn Roman Michał, 422. Gogulski Michał Wacław, 423. Gotębiak Ireneusz Antoni, 424. Gorzkowski Stanisław, 425. Jadżyn Bogna, 426. Janiak Jacek, 427. Jańczak Adam Feliks, 428. Kistowska Jolanta Maria, 429. Kneblewska Grażyna Krystyna, 430. Kowalski Marek Krzysztof, 431. Kulczewski Mirosław, 432. Leśniewicz Zdzisław Leon, 433. Libertowski Marek, 434. Łuczak Ryszard, 435. Mińska Hanna, 436. Mróz-Dembińska Stanisława, 437. Pietrzak Grzegorz, 438. Pochylski Jerzy Kazimierz, 439. Rola Stefan, 440. Romanowski Bogdan Michał, 441. Rybacki Andrzej Szczepan, 442. Schmidt Grzegorz Marcin, 443. Sklepik Wojciech Jerzy, 444. Szabtońska Maria Jolanta, 445. Śliwicki Mieczysław, 446. Wawrzyniak Jan Stanisław, 447. Tulibacki Wojciech Jan, 448. Żabierek Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

449. Augustyniak Henryk Jan, 450. Czarczyński Marek, 451. Domański Tadeusz, 452. Fijatkowska Małgorzata Helena, 453. Janczak Paweł, 454. Jaworski Krzysztof, 455. Kaczmarek Andrzej Michał, 456. Kanecka Gertruda Helena, 457. Kozak Maria, 458. Kręzielewski Andrzej, 459. Małdzińska Anna Maria, 460. Mielczarek Halina, 461. Minta Zbigniew, 462. Moczyński Andrzej, 463. Pinkowska Danuta, 464. Poleski Kazimierz, 465. Świattowski Roman, 466. Wieczorek Lidia Teresa, 467. Wypych Ryszard, 468. Zdunek Alina Anna,

na wniosek Ministra Infrastruktury za zasługi w ratowaniu mienia

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

469. Buczak Krzysztof Zbigniew, 470. Głąb Jerzy, 471. Gorząd Jacek Antoni, 472. Goławska Jolanta, 473. Grabowski Piotr Marian, 474. Lutka Kazimierz, 475. Nadolnik Janusz Wojciech, 476. Nicpoń Ryszard Kazimierz, 477. Olszewska-Marchewka Barbara, 478. Rękas Piotr Józef, 479. Rostecka Wanda, 480. Sokołowski Stanisław Bogdan, 481. Skalij Dariusz Jan, 482. Świontek Dariusz Antoni, 483. Trumińska Wiesława, 484. Urbaniak Ewa Jadwiga, 485. Wojciechowski Andrzej Antoni,

na wniosek Wojewody Śląskiego za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

486. Jaguszewski Tomasz.