POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 24 sierpnia 2007 r. o nadaniu orderu i odznaczeń

Rej. 142/2007

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848) odznaczeni zostają:

za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Łuczak Sławomir,

za ofiarne niesienie pomocy choremu

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Grzebska Gertruda,

za zasługi w pracy zawodowej, za ofiarną pomoc medyczną

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Pstrągowski Wojciech Marek,

na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Miodowska-Chróściewicz Barbara,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Górski Waldemar, 6. Nanowska Małgorzata, 7. Rosińska Elżbieta, 8. Tomczak Marcin,

na wniosek Ministra Transportu za zasługi w pracy zawodowej i działalności związkowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Kramp Zdzisław Norbert, 10. Skowroński Andrzej,

na wniosek Ministra Zdrowia:

za zasługi w pracy zawodowej na rzecz ochrony zdrowia:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

11. Bernatowska Ewa Anna, 12. Frelek Małgorzata, 13. Grenda Ryszard Jerzy, 14. Perek Danuta, 15. Piróg Maciej Jan, 16. Podleśny Jerzy Mieczysław, 17. Tylki-Szymańska Anna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Bacewicz Ludmiła, 19. Brzezińska-Rajszys Grażyna Zofia, 20. Burczyński Piotr Leszek, 21. Chrzanowska Krystyna Halina, 22. Gregorek Hanna, 23. Jóźwiak Sergiusz, 24. Małunowicz Ewa Maria, 25. Migdał Marek, 26. Pastuszko Andrzej Jan, 27. Pawłowska Joanna Czesława, 28. Rowińska Elżbieta, 29. Skobejko-Włodarska Lidia Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

30. Ambroziewicz Agnieszka, 31. Barszcz Sławomir Tadeusz, 32. Bogucki Krzysztof Kazimierz, 33. Chipczyńska Barbara Mirosława, 34. Gastoł Piotr Edward, 35. Ginalska-Malinowska Maria, 36. Litwin Mieczysław Leszek, 37. Łaniewski-Wołłk Przemysław Marek, 38. Piątosa Barbara Krystyna, 39. Podemska Maria, 40. Popowska Ewa Bożena, 41. Prokurat Sylwester Cezary, 42. Serafinowicz Maryla, 43. Sykut-Cegielska Jolanta Zofia, 44. Szewczyk Alicja, 45. Teklińska Ewa Maria, 46. Tondys Bożenna, 47. Woźniak Bożena Teresa,

za ofiarne niesienie pomocy chorym

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

48. ks. Bazarnik Kazimierz Jerzy,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

49. Kraus Henryk, 50. Łabędź Andrzej, 51. Myślecki Tadeusz Marian,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

52. Jochym Barbara, 53. Kozakowski Witold Feliks, 54. Pogoda Albert, 55. Radtkowski Mieczysław, 56. Strojanowska Wiesława, 57. Tymczyszyn Jan Tadeusz, 58. Żonko Teresa,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Próchniewicz Wojciech Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Szubka Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Ben Jolanta, 62. Dobryńczuk Jolanta Maria, 63. Pieczykolan Małgorzata Zofia, 64. Sobich Jolanta Halina, 65. Wałdowski Jacek Janusz,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

66. Babiarz Karol Jerzy, 67. Błaszczak Lucjan, 68. Kołodziej Włodzimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Mizerski Leszek, 70. Nowosad Marian,

na wniosek Wojewody Lubuskiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Zwiernik Bogdan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Adamek Ewa, 73. Bagiński Jan, 74. Bartosik Marek, 75. Dykszak Halina Kazimiera, 76. Kusion Ewa Henryka, 77. Nowak Jan, 78. Pawlik Wojciech, 79. Piasecki Władysław, 80. Szałęga Barbara Sabina, 81. Śrutwa Teresa,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz społeczności lokalnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

82. Dąbrowski Mirosław Antoni, 83. Gołębiewski Grzegorz Jan, 84. Rytelewska Krystyna, 85. Wróbel Sławomir Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

86. Kamiński Tadeusz Józef, 87. Laskowski Krzysztof, 88. Powierza Tadeusz, 89. Sulich Jan, 90. Wieczorek Eugeniusz Bolesław,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego za zasługi w działalności na rzecz ochrony osób i mienia

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

91. Borowy Krzysztof Ignacy,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

92. Bukrejewski Dariusz, 93. Citkowski Zenon, 94. Olszewski Michał, 95. Strach Wojciech, 96. Trocki Rafał,

na wniosek Ministra Transportu za zasługi w ratowaniu mienia

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

97. Adamus Artur, 98. Czeka Zofia, 99. Glazar Andrzej, 100. Kuć Regina, 101. Maliszewski Krzysztof Adam.