POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 23 września 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 203/2005

Na podsławie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz usławy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Kultury:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

1. Smoczyński Roman Franciszek,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Lis Zdzisław Marian, 3. Maksymiak Aleksander, 4. Maksymienko Marzenna Hanna, 5. Mandat Agnieszka Maria, 6. Opalski Józef, 7. Piętak Bogdan Józef, 8. Polony Leszek 9. Trytko Bronisław, 10. Wojtas Stefan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

11. Bartsch-Gilewicz Urszula, 12. Buchalska Lidia Natalia, 13. Chlewicka Mirosława Maria, 14. Dziemidowicz Stanisława Danuta, 15. Gątkowska-Węgrzyn Urszula Maria, 16. Góralczyk Jolanta Katarzyna, 17. Gramsz Ewa, 18. Janicka-Stysz Małgorzata Bożena, 19. Józefczak Zygmunt, 20. Jurczyk Milena, 21. Kotarski Cezary, 22. Kramarczyk Anna, 23. Kubacki Jan Stanisław, 24. Kucharczyk Małgorzata Zofia, 25. Liskiewicz Marek Stefan, 26. Łapiński Zdzisław Jan, 27. Majdańska Małgorzata, 28. Nyczek Tadeusz Antoni, 29. Pater Janusz, 30. Pawlak Nadieżda, 31. Pikul Andrzej, 32. Pilch Jan Marek, 33. Piskorz Leszek Franciszek, 34. Siemdaj Ewa Mieczysława, 35. Stępień Jolanta, 36. Sztyk Hanna Zofia, 37. Tykarska Beata, 38. Zając-Jamróz Józefa Krystyna, 39. Ząbkowska-Kołodziej Małgorzata Olimpia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

40. Ambroży Tadeusz, 41. Duda Lidia Elżbieta, 42. Goss Kamilla Barbara, 43. Grabowski Witold Ryszard, 44. Hoffman Elżbieta Bogumiła, 45. Janik Krzyszof, 46. Jazownik Jan Stanisław, 47. Kozik Teresa Anna, 48. Kubicka Agata Maria, 49. Kusz Urszula, 50. Lenarczyk-Paprocka Dominika Brygida, 51. Makowska Elżbieta, 52. Owczarek Hanna Joanna, 53. Płażewska Renata, 54. Ptoszyński Krzysztof, 55. Polać Dariusz Piotr, 56. Zabłocka Ewa Maria, 57. Zawada Dorota Żyta,

za zasługi dla rozwoju sztuki ludowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM zasługi

58. Kwaśny Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM zasługi

59. Czernieć Roman, 60. Czupryniak Jan, 61. Ćwierzyk Maciej, 62. Gajewski Cezary, 63. Hazan Józefa, 64. Kaczan Sabina, 65. Mendlewski Andrzej, 66. Onochin Paweł, 67. Sopulski Wtadysław, 68. Styperek Waldemar, 69. Tryczyk Maria, 70. Ufniarz Krzysztof Wojciech,

na wniosek Ministra Środowiska za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Borzyszkowski Jerzy Józef, 72. Chmiel Stanisław Bernard, 73. Matejek Zygmunt, 74. Pańczyna Janusz, 75. Puzia Zenon Wojciech, 76. Tyrawski Andrzej Mikołaj, 77. Warmuz Edward, 78. Węgrzyn Marek Jerzy, 79. Witek Janusz Bolesław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Czobodziński Stanisław Zbigniew, 81. Fetke Jadwiga Zofia, 82. Galon Paweł, 83. Gil Zdzisław, 84. Gorzkowski Bogusław Apolinary, 85. Kaczmarzyk Leszek Hieronim, 86. Kaliszuk Zbigniew Edward, 87. Kogut Tadeusz, 88. Komosiński Jan, 89. Kudełka Marian Aleksander, 90. Łyszczak Bogdan Kazimierz, 91. Maciecki Jerzy, 92. Mucha Jerzy, 93. Rzeźnik Antoni Wojciech, 94. Salitra Ryszard, 95. Szczur Kazimierz, 96. Szneider Bronisław Benedykt, 97. Śliwiński Józef, 98. Tomczak Roman Edward,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

99. Andrzejewski Sławomir Jan, 100. Asanowicz Aleksander, 101. Banacki Jan Feliks, 102. Bober Krzysztof Paweł, 103. Brzóska Alojzy Zbigniew, 104. Chechtacz Małgorzata, 105. Cieślik Jerzy, 106. Furgalski Wojciech Mikotaj, 107. Kamińska Dorota, 108. Kęsy Andrzej, 109. Krefft Jerzy, 110. Kulawik Zbigniew, 111. Lubiniecki Roman, 112. Łukaszewicz Czesław Stanisław, 113. Majewski Mirosław Maciej, 114. Maliszewska Irena, 115. Mazur Marian, 116. Patek Grzegorz, 117. Pląta Wojciech, 118. Polus Elżbieta Zdzisława, 119. Pranke Wojciech, 120. Ramucki Jarosław, 121. Rejek Anna Paulina, 122. Sprengel Małgorzata Maria, 123. Sroka Janusz Andrzej, 124. Tokarzewski Ryszard, 125. Walczuk Zbigniew, 126. Winiarski Tomasz,

na wniosek Ministra Zdrowia za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

127. Tymińska Maria

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

128. Antonowicz-Juchniewicz Jolanta Teresa, 129. Bartkowiak Jacek Kazimierz, 130. Błaszczuk Jerzy Andrzej, 131. Brzeziński Jan, 132. Bujwid-Jagielska Irena Barbara, 133. Czeszyńska Maria Beata, 134. Danilewicz Marian, 135. Dobosz Tadeusz Marian, 136. Dragan Szymon Feliks, 137. Drygas Wojciech Kazimierz, 138. Ejsmont Jan Antoni, 139. Hendrich Andrzej Bogusław, 140. Honczarenko Krystyna Jadwiga, 141. Jaśkiewicz Janusz Grzegorz, 142. Jegier Anna, 143. Kmieć Zbigniew, 144. Kubasik Jolanta Judyta, 145. Kuna Piotr Bolesław, 146. Lasek Jerzy, 147. Linkę Krzysztof Kazimierz, 148. Malinka Wiesław, 149. Meszaros Jadwiga, 150. Milnerowicz Halina, 151. Mysiak Andrzej Marian, 152. Nawrocka Wanda Paulina, 153. Negrusz-Kawecka Marta Eleonora, 154. Nowaczyk Maria Mieczysława, 155. Nowak Dariusz, 156. Nowak Janusz Eugeniusz, 157. Petrusewicz Jacek, 158. Poteraj Danuta Krystyna, 159. Rauhut Włodzimierz Antoni, 160. Rudnicki Jerzy Henryk, 161. Ryng Stanisław Andrzej, 162. Sąsiadek Maria Małgorzata, 163. Stoniewski Paweł Tadeusz, 164. Słowiński Krzysztof, 165. Sworczak Krzysztof, 166. Szymańska Jadwiga, 167. Świątek-Kozłowska Jolanta Maria, 168. Teodorczyk Jacek Włodzimierz, 169. Wierzbicki Zbigniew, 170. Wujtewicz Maria Zofia, 171. Żmuda Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

172. Adadyński Leszek Józef, 173. Bader-Orłowska Dorota Katarzyna, 174. Barttomiejczyk Irena, 175. Bączkowska Teresa Maria, 176. Bąkowska Alicja, 177. Bielicki Dariusz, 178. Bidzan Leszek, 179. Bolanowski Marek, 180. Budziński Waldemar Marian, 181. Danielewicz Roman, 182. Grygorowicz Anna, 183. Grzonka Maryla, 184. lljin Teresa, 185. Kaszyńska Krystyna, 186. Kentzer Beata, 187. Kmieć Marianna, 188. Kowalewicz Danuta Krystyna, 189. Kruszewski Wiesław Janusz, 190. Kuczkowska Anna Jadwiga, 191. Kuniewska-Kaucz Małgorzata, 192. Kwiatkowski Artur Remigiusz, 193. Łaski Romana Janina, 194. Łągiewska Beata, 195. Maciejewska Krystyna Barbara, 196. Maniszewska Barbara Ewelina, 197. Markuszewski Leszek Stanisław, 198. Miśkiewicz Jolanta Elżbieta, 199. Nagel-Starczynowska Gabriela Genowefa, 200. Nieroda Wojciech Bogumił, 201. Nowacka-Cieciura Ewa, 202. Olszewska Barbara Teresa, 203. Ofdakowska-Jedynak Urszula, 204. Pacholczyk Marek Jerzy, 205. Pawlik Andrzej Mirosław, 206. Pazik Joanna Tamara, 207. Pregiel Beata Wanda, 208. Preis Krzysztof Marek, 209. Raczak Grzegorz, 210. Sarzała Krystyna Maria, 211. Sawicki Wiesław Stanisław, 212. Senatorski Grzegorz, 213. Sepska Małgorzata, 214. Składanowski Andrzej Cezary, 215. Skomorowska Anna, 216. Skóra Jan Paweł, 217. Sobańska Ewa Marzena, 218. Sottan Elżbieta Anna, 219. Stankiewicz Aleksander, 220. sławarski Andrzej Ireneusz, 221. Szumigata Zdzisława Halina, 222. Trzciński Lechosław Kazimierz, 223. Waraczewska Katarzyna, 224. Wejchert Małgorzata Barbara, 225. Witkowski Jacek Maciej, 226. Woyczikowski Brunon, 227. Zielińska-Stasiek Maria Renata, 228. Zyk Karolina Barbara, 229. Żelechowska Krystyna Marzena,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

230. Boguś Piotr Andrzej, 231. Cichorek Mirosława Anna, 232. Foroncewicz Bartosz, 233. Fudacz Barbara, 234. Goyke Elżbieta Maria, 235. Grabowski Dariusz, 236. Kosieradzki Maciej, 237. Mucha Krzysztof Jan, 238. Osowska Teresa Grażyna, 239. Piekutowska Jadwiga, 240. Przymus Łucja, 241. Stępińska Magdalena Ewa, 242. Wrężel Alicja, 243. Wszeborowski Zbigniew Janusz, 244. Zbrzezna Barbara Bożena,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi w pracy zawodowej, za działalność na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

245. Muzioł Maria, 246. Strzatkowski Józef,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

247. Nowacka Elżbieta, 248. Sulencki Eugeniusz, 249. Wiśniewski Tadeusz, 250. Żotnowski Roman,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

251. Dudek Krzysztof Jan, 252. Jankowska Małgorzata, 253. Karczewska Krystyna, 254. Kosińska Danuta, 255. Lulińska Mariola, 256. Paluszyński Leonard Janusz, 257. Wojciechowska Maria Małgorzata,

za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

258. Dworek Zbigniew Franciszek,

za zasługi w działalności na rzecz niesienia pomocy osobom potrzebującym

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

259. Pawlaczyk Łucja,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

260. Fic-Niewiadomska Ewa Maria, 261. Janiszewski Ryszard, 262. Kotak Roman,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

263. Kamiński Piotr, 264. Kaszak Antoni, 265. Kwiatkowski Mirosław Józef, 266. Nowiński Ewaryst Łukasz, 267. Posadzy Witold,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

268. Ber Edward, 269. Bukowska Aleksandra Urszula, 270. Kostkowski Leszek, 271. Łaganowski Andrzej, 272. Maniakowska Barbara Antonina, 273. Pańka Andrzej, 274. Szatkowska Wiesława, 275. Szczerbiak Maria,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

276. Chojnicki Jan, 277. Kordysiewicz Adam,/p>

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

278. Mątewska Agnieszka, 279. Rzekanowska Janina, 280. Rzepa Edward, 281. Ziółkowski Wiesław, 282. Żóttkowski Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

283. Chojnowska Marianna, 284. Grubecki Jerzy Henryk, 285. Szerechan Wiesława,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności związkowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

286. Marks Stanisław Marian, 287. Śmietana Krzysztof Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

288. Kaczmarek Andrzej Adam, 289. Wojciechowski Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

290. Karpus Jan, 291. Klimek Bogdan, 292. Krzemiński Mirosław, 293. Miliwek Kazimierz, 294. Szydłowski Piotr Edward,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

295. Kapłoński Edmund,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

296.  Głogowski Stanisław Walerian, 297. Mnichowski Zbigniew Antoni,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

298. Jabłoński Andrzej,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

299. Jasiński Wtodzisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

300. Izdebski Edward,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

301. Holuk Janusz Zbigniew, 302. Korzeniewski Ryszard, 303. Kostecka Maria Barbara, 304. Koziel Zofia Teresa, 305. Rosiak Renata Jolanta, 306. Sielewicz Beata Katarzyna, 307. Sulowska Maria Janina, 308. Szumska Wanda Halina, 309. Węcławik Anna Grażyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

310. Baranowska Małgorzata, 311. Czuryszkiewicz Grażyna Ewa, 312. Jaskmanicka-Urban Ewa, 313. Kaproń Tomasz Józef, 314. Kwit Estera, 315. Mazurek Irena, 316. Pielarz Adam Józef, 317. Rajkowska Anna, 318. Surajewska Małgorzata Helena,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz organizacji kombatanckich

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

319. Kurek Jan, 320. Matwiejczuk Władysława, 321. Maruszak Stanisław, 322. Nieckarz Stefania, 323. Ostasz Jan, 324. Petz Aniela, 325. Tront Teresa, 326. Wojniak Marianna, 327. Wnuk Wanda,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu niepełnosprawnych, za osiągnięcia sportowe:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

328. Ćwikta Tadeusz Mikołaj, 329. Duda Mirosław, 330. Górny Antoni Stanisław, 331. Kubić Janusz Tadeusz, 332. Krzak Józef Zygmunt, 333. Olszewski Marek, 334. Tatarczak Bożena Irena, 335. Tatarczak Zbigniew Julian, 336. Wolak Wiesława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

337. Prażmo Robert Grzegorz, 338. Sawicki Piotr Paweł,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

339. Golubiec Stanisław, 340. Marchewka Kazimierz, 341. Wojasiewicz Michał Andrzej,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

342. Barczyk Małgorzata, 343. Borucka Anna Maria, 344. Dtugoszewska-Nadratowska Hanna, 345. Grudzień Krystyna, 346. Karsznia-Czerska Wanda, 347. Krzyczkowska Agnieszka, 348. Maciążek-Chołody Grażyna, 349. Manko Andrzej Krzysztof, 350. Marszałek Stanisław, 351. Styś Leokadia Danuta, 352. Zalewski Marek Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

353. Krześniak Ryszard Roman, 354. Majewska Teresa, 355. Patkowski Janusz, 356. Pawlak Maria, 357. Posłuszny Maria, 358. Talarowska Edyta Sylwia, 359. Wiktorowicz Katarzyna, 360. Wojdyga Krzysztof, 361. Zygmunt Irena,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

362. Podraża Władysław,

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

363. Balawender Bernard Jan, 364. Pitakowski Andrzej,

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

365. Łagowski Mieczysław Marian,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

366. Sienko Stanisław,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

367. Kunysz Piotr,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

368. Wicher Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

369. Bęben Kazimierz Zbigniew, 370. Gugata Marian, 371. Gwizdak Andrzej Antoni, 372. Koń Stanisław, 373. Mazur Tomasz Antoni, 374. Ptodzień Roman, 375. Rybak Stefan, 376. Tomoń Maciej Józef, 377. Woźny Wiesław Wojciech, 378. Wójcik Jan Franciszek, 379. Ziemba Barbara Teresa,

na wniosek Wojewody Śląskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

380. Stachowicz Mieczysława Barbara,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

381. August Stenan Franciszek, 382. Czepczor Mirosława Marta, 383. Grzegorczyk Maria Helena, 384. Jakubska Barbara Janina, 385. Kupka Hanka Bożena, 386. Malik Roman Adam,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

387. Btach Maciej Szczepan, 388. Bteszyńska Anna Maria, 389. Glanowska Jadwiga Eleonora, 390. Jaszczyszyn Maria, 391. Migdał Krystyna Aleksandra, 392. Sielach Barbara Irena, 393. Skręt Maria Małgorzata, 394. Stachowicz Hanna Krystyna, 395. Termińska Anna Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

396. Btaszczyk Anna Maria, 397. Bomba Marianna Janina, 398. Cieślak Grażyna Izabella, 399. Gawlik Barbara Gabriela, 400. Glonek Ewa Mariola, 401. Grelowska Teresa, 402. Gruszka Krystyna Barbara, 403. Jakubek Małgorzata Helena, 404. Jankowska Barbara Zofia, 405. Jarzyńska Teresa Władysława, 406. Masłowska Beata Maria, 407. Kania Barbara Anna, 408. Kudala Ewa Elżbieta, 409. Liberska Lucyna Józefa, 410. Pacan Barbara, 411. Pardata Bożena Lidia, 412. Pawlak Joanna Izabela, 413. Rogalska Mariola, 414. Siwieć Barbara Grażyna, 415. Staboń Kazimiera, 416. Sobczak Marzena Ewa, 417. Sobczak Mirosław Mieczysław, 418. Stich Małgorzata Stanisława, 419. Szwajcowska Maria Teresa, 420. Święchowicz Anna, 421. Witkowska Jadwiga,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

422. Kozioł Stanisław Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

423. Bondrow Helena, 424. Kwiatkowska Barbara, 425. Saltarska Zofia Maria, 426. Sieja Marek Jan, 427. Wajda Maria, 428. Wróbel Daniela, 429. Zuwata Janina Wiesława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

430. Btawat Izabela Wioletta, 431. Czarnecki Leszek Aleksander,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego za zasługi w pracy zawodowej na rzecz rozwoju bibliotekarstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

432. Boczkowski Jan, 433. Fidrych Leonarda, 434. Mazurkiewicz-Frontczak Janina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

435. Bartosik Małgorzata, 436. Dąbrowska Hanna, 437. Gotębiowska Grażyna, 438. Gonciarz Longina, 439. Liskowacka Maria Jolanta, 440. Łopuch Wojciech, 441. Mączka-Kuriata Elżbieta, 442. Musiał Władysława, 443. Ostrowska Eliza, 444. Przybysz Stanisław, 445. Skrzypczak-Słowińska Małgorzata, 446. Walawko Jadwiga, 447. Winiarska Bożena, 448. Wiśniewska Małgorzata, 449. Żołnowska Jolanta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

450. Buchowiecka Renata, 451. Gałka Jacek, 452. Hosa Wiesława Krystyna, 453. Kasperczak Maria, 454. Kurzawińska Małgorzata, 455. Maciejewska Małgorzata, 456. Malinowska Elżbieta Anna, 457. Matuszak Iwona, 458. Podwalska Grażyna Ewa, 459. Ruciak Mirosława, 460. Stelmaszyk Halina, 461. Trabszo Halina, 462. Wakulińska Anna, 463. Wenta Urszula, 464. Wiśniewska Irena.