POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 19 października 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 247/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Kultury:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

1. Derdowska-Szczepaniak Elwira Barbara,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Artymowski Jan Daniel, 3. Basta Jan Witold, 4. Bierzyńska Irena Jadwiga, 5. Gutkowski Jerzy, 6. Leśniewska Halina, 7. Męclewska Marta Ewa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Bobusia Bogusław, 9. Brodzka-Bestry Maria, 10. Dąbrowska Władysława, 11. Domański Ludwik, 12. Goliwas Jan Krzysztof, 13. Grosfeld Barbara Maria,

14. Janowski Włodzimierz, 15. Krawczak Tadeusz, 16. Kruk Beata Joanna, 17. Libucha Iwona Maria, 18. Łubieńska Krystyna Zofia, 19. Matuszek Elżbieta Maria, 20. Miedzianowska Jadwiga, 21. Mrozowski Przemysław Stanisław, 22. Pietryszyn Jadwiga Marzena, 23. Wilczyńska Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

24. Bednarek Dariusz Jerzy, 25. Cimaszewski Stefan, 26. Krochmal Anna Bożena, 27. Ratajewska Barbara, 28. Rybczyński Piotr,

za zasługi w upowszechnianiu kultury:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Grzebyk Elżbieta Iwonka, 30. Misiek Aleksandra, 31. Molenda-Pilecka Ewa Jolanta, 32. Prosek Maciej Ludwik, 33. Schindler Anna Małgorzata, 34. Surniak Genowefa Adela, 35. Wandałowska Walentyna Lidia,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

36. Braun-Bereś Monika, 37. Bródko Zofia Marta, 38. Bukowski Jacek Izydor, 39. Korycik Antoni, 40. Morawiecka Anna Dorota, 41. Pawłowski Jacek Michał, 42. Piwowarczyk Krystyna Sabina, 43. Przybylak Maria, 44. Śliwińska Joanna Maria, 45. Wójcik Dorota Izabela,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

46. Koztowski Maksymilian, 47. Nieznaj Elżbieta Maria, 48. Pietralczyk Elżbieta,

za zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej, za osiągnięcia w pracy pedagogicznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

49. Bajorek Natalia Maria, 50. Makowski Andrzej, 51. Michalik Kazimierz, 52. Piotrowska Anna, 53. Zoń Danuta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

54. Bajorek Katarzyna, 55. Chudy Dorota, 56. Druzd Mirosława, 57. Horodyska Anna, 58. Jarosławska Mieczysława, 59. Kozłowska Anna, 60. Kuceła Adam,

na wniosek Ministra Nauki i Informatyzacji za zasługi dla rozwoju informatyzacji:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Kalinowska-lszkowska Małgorzata Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Bogucki Dariusz, 63. Dąbrowski Ireneusz Wojciech, 64. Frydrych Aleksander, 65. Fuglewicz Piotr Władysław, 66. Kaleta Zdzisław Andrzej, 67. Majewski Władysław, 68. Maniecki Marek Jerzy, 69. Miłosz Marek, 70. Myszor Alicja Teresa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Macek Jan Bogusław, 72. Rogalski Maciej, 73. Waglowski Piotr,

na wniosek Ministra Sprawiedliwości za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

74. Jabtonowska Renata Maria, 75. Jankowski Sławomir, 76. Kudlik Marek, 77. Leśniak Stanisław Piotr, 78. Lisowski Tadeusz, 79. Oszutowski Bogdan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Becella Ryszard Józef, 81. Bladowski Andrzej, 82. Bukowska Hanna, 83. Głuchowski Julian Grzegorz, 84. Hoffmann Wojciech Stanisław, 85. Jesiołowski Zbigniew, 86. Kaczmarczyk Jan, 87. Kinalski Czesław, 88. Kowalski Leszek, 89. Lenard Jerzy, 90. Lenartowicz Dariusz, 91. Łaczmański Zbigniew Jacek, 92. Niepla

Halina, 93. Parkitna Grażyna Maria, 94. Pawlak Wacław Andrzej, 95. Pawlica Stanisław, 96. Perczyński Zenon, 97. Rudalski Wojciech Witostaw, 98. Spychalski Krzysztof, 99. Thym Andrzej, 100. Tomczuk Leszek, 101. Werszko Michał, 102. Włodarczyk Ryszard, 103. Wójtowicz Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Augustyniak Paweł Stanisław, 105. Baranowski Antoni, 106. Brzostek Cezary Jacek, 107. Ciesielski Leszek, 108. Dobranowski Wiesław Edward, 109. Domański Kazimierz, 110. Dzięgielowski Kazimierz, 111. Gawin Beata, 112. Jabłoński Marian Tadeusz, 113. Juszczak Zygmunt, 114. Kikta Jacek, 115. Klekowicki Jan, 116. Kołek Stanisław Józef, 117. Kołtun Romuald, 118. Kościelniak Marian Kazimierz, 119. Machejek Marek Józef, 120. Nowak Jacek Marek, 121. Parciak Wiktor Jerzy, 122. Plutowski Józef Andrzej, 123. Racki Wojciech, 124. Sawicz Zdzisław, 125. Stachyra Jerzy Stanisław, 126. Studziński Marek, 127. Urkiel Andrzej, 128. Warenik Piotr, 129. Wereszczyńska Katarzyna Barbara, 130. Zińczuk Jerzy, 131. Żwirko Mirosław Leszek,

na wniosek Ministra Środowiska za zasługi dla ochrony przyrody:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

132. Kurzeja Marek Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

133. Gierat Tomasz Jacek, 134. Gomółka Mieczysław Jan, 135. Kotodziejczyk Józef, 136. Loch Jan, 137. Lupa Józef, 138. Strauchmann Ewa Maria,

na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych za zasługi w służbie dyplomatycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

139. Dubiński Bogusław Wojciech, 140. Skawina Stefan, 141. Szypulski Stanisław Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

142. Kaszuba Piotr, 143. Kowalski Leszek Bogdan, 144. Kozińska-Frybes Joanna Krystyna, 145. Kwiatkowski Mikołaj Lech, 146. Ogonowski Piotr Andrzej, 147. Rysiński Ryszard, 148. Wielgus Hanna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

149. Mężykowska Aleksandra,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

150. Janas Beata Irena,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego: za zasługi dla rozwoju spółdzielczości:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

151. Krysiak Stanisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

152. Szczęsna Irena, 153. Zmiędak Teresa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

154. Lutowska Wiesława, 155. Pruss Piotr Paweł,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

156. Jasiński Włodzimierz Czesław,

za zasługi w działalności zawodowej i społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

157. Rybiński Edmund,

za osiągnięcia w pracy zawodowej, za zasługi dla środowiska lokalnego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

158. Nowakowska Barbara Krystyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

159. Fede Zenon, 160. Rejs Elżbieta, 161. Rogowska Zenobia Helena,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

162. Kulesza Marian, 163. Rutkowski Marek Ignacy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

164. Bednarski Antoni, 165. Sopoński Bogusław, 166. Wasilewska Danuta, 167. Zając Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

168. Bleja Krystyna, 169. Duszyński Aleksander Jan, 170. Filarecka Aleksandra, 171. Jelińska Małgorzata Danuta, 172. Kitkowski Edward Stanisław, 173. Lewandowska Sylwia Joanna, 174. Lewandowski Bogdan Stanisław, 175. Lipiński Kazimierz Władysław, 176. Stasiński Kazimierz, 177. Tomaszek Bogusława, 178. Witkowski Wojciech, 179. Zwiewka Teresa Jadwiga,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego:

za zasługi dla rozwoju medycyny, za osiągnięcia w pracy zawodowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

180. Kojs Zbigniew Jan,

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

181. Czarowska Elżbieta Jadwiga, 182. Drożdż Irena, 183. Fersten Ewa Magdalena, 184. Osuchowska Genowefa, 185. Osuchowski Ryszard, 186. Piętka Hipolit,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

187. Buchalski Bogdan, 188. Chełmińska Jadwiga, 189. Chmielewski Henryk Marek, 190. Czosnowski Adam, 191. Jegier Bogdan, 192. Kamińska Lena Małgorzata, 193. Kamiński Zdzisław Andrzej, 194. Królewiecki Stefan, 195. Lebieusz Andrzej, 196. Milewski Bonifacy, 197. Orłowska Aneta Małgorzata, 198. Osuchowski Bogusław, 199. Pawłowski Andrzej, 200. Piekut Elżbieta Zofia, 201. Piwek Zofia, 202. Starnawski Arkadiusz Konrad, 203. Strączyńska Hanna Józefa, 204. Tomczykowski Włodzimierz Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

205. Balcerak Maria, 206. Borkowska Emilia Zofia, 207. Nawrocka Zofia Feliksa, 208. Spoiny Lucyna Ewa, 209. Stawicka Beata Bronisława,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

210. Wilk Zdzisław Kazimierz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

211. Duszyńska Elżbieta Maria, 212. Jankowska Anna Krystyna, 213. Kalman Jan Andrzej, 214. Kierzkowska Mirosława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

215. Aliszewski Grzegorz Kazimierz, 216. Chrzanowski Lucjan Krzysztof,

na wniosek Wojewody Opolskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

217. Bednarska-Adamkiewicz Małgorzata, 218. Ferster Henryk, 219. Janik Jerzy, 220. Kubicki Zbigniew,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

221. Grzebieniak Emilia, 222. Podedworny Józef, 223. Stachoń Henryk,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

224. Banaś Kazimierz, 225. Drżał Marian Bronisław, 226. Feruś Józef Stanisław, 227. Kędzior Krystyna, 228. Martens Władysław Piotr, 229. Morawski Sławomir, 230. Pietryka Tadeusz, 231. Pięda Adam Longin, 232. Przybyło Ewa, 233. Przywara Tadeusz, 234. Rolski Marek Marian, 235. Skiba Bogdan Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

236. Btażejczak Janusz, 237. Dziobak Krystyna, 238. Franczyk Danuta, 239. Hawajski Jan Ferdynand, 240. Janaś Irena, 241. Kamińska Zofia, 242. Kisielewicz Zofia, 243. Kolarczyk Bogusław, 244. Kret Marian, 245. Kuźniar Zofia, 246. Leśniakowski Zbigniew, 247. Lewicka Alina, 248. Łyszczek Stanisław, 249. Majchrzak Wanda, 250. Niemczak Zbigniew, 251. Osiadła Krystyna, 252. Paśko Józef Henryk, 253. Sawa Józefa, 254. Smalara-Nicpoń Jadwiga, 255. Szymański Stanisław Bronisław, 256. Telesz Stanisław, 257. Tomaka Zofia, 258. Urbaniak Monika Sława, 259. Witek Ryszard, 260. Wysocka Zofia, 261. Zacharska-Sitek Hanna Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

262. Czuba Mariusz Tadeusz, 263. Kret Barbara, 264. Krzosek Tadeusz, 265. Matek Bogusław, 266. Małkowska Barbara, 267. Pyziak Tadeusz, 268. Rajchel Piotr, 269. Rolek Mariusz, 270. Sowińska Maria Anna,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

271. Szeliga Marian Piotr,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za zasługi dla społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

272. Wenglorz Maria Małgorzata,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

273.  Czakon Andrzej, 274. Grygierek Kazimierz Jan, 275. Haczek Czesława Ludwika, 276. Kargula Bogusław Edward, 277. Kopiec Anna, 278. Mżyczek Danuta, 279. Szerzyna Halina Janina, 280. Sztymon Zdzisław Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

281. Kondziotka Andrzej Marian,

za zasługi dla rozwoju rzemiosła:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

282. Kowalczyk Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

283. Malcharczyk Alfred Jerzy, 284. Stochmiatek Piotr,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

285. Dętka Leszek, 286. Gąsowski Jerzy Karol, 287. Kot Gustaw Szczepan, 288. Wojtyś Maria Lucyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

289. Borowiec Janusz, 290. Kopeć Zofia Danuta, 291. Kot Stanisława, 292. Maćkowiak Jan, 293. Nowak Irena, 294. Pluta Halina Wanda, 295. Staszowska Zuzanna Zofia, 296. Susz Hanka Ewa, 297. Szafraniec Elżbieta, 298. Wątroba Jadwiga, 299. Zalega Piotr Michał, 300. Zarychta Dariusz Adam,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

301. Bławat Jacek, 302. Jędracha Krystyna, 303. Juda Zofia Marianna, 304. Klimczak Ewa Danuta, 305. Koper Natalia Janina, 306. Miller Małgorzata Jolanta, 307. Rogala Bogumiła Joanna, 308. Rzepa Irena Anna, 309. Rzuchowski Paweł, 310. Skop Bolesława Małgorzata, 311. Skowron Mirosława Marta, 312. Stańczyk Małgorzata Paulina, 313. Stańczyk Stanisław Sławomir, 314. Wojtyś Beata Łucja, 315. Woś Alina Antonina,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

316. Guta Ryszard Włodzimierz, 317. Nowicki Jan, 318. ks. Sito Lucjan Andrzej,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

319. Bętkowska Bożena Maria, 320. Ciosek Cezary, 321. Kaczmarczyk Janina Aniela, 322. Kopeć Stanisław, 323. Kwas Henryk Tadeusz, 324. Michorowska Janina Irena, 325. Wojniak Edward Adam, 326. Wójcik Wacław Władysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

327. Adamczyk Lucyna, 328. ks. Burzyński Kajetan Roman, 329. Chmura Zofia Danuta, 330. Czapla Jan Adam, 331. Czub Artur Józef, 332. Dziekan Zygmunt Bolesław, 333. Dziekan Stanisław Tadeusz, 334. Gmyr Bogusław Leszek, 335. Kordos Tadeusz Piotr, 336. Komasara Henryka, 337. Korbaś Stanisław Józef, 338. Królikowski Andrzej Stanisław, 339. Łuszcz Jan Franciszek, 340. Maliga Józef, 341. Malinowska-Czekaj Halina Barbara, 342. Nega Andrzej Roman, 343. Poniewierski Adam Marian, 344. Siwieć Mirosława Danuta, 345. Strzelecki Mariusz, 346. Wojtyś Artur Marian, 347. Wójtowicz Czesław, 348. Zębala Adam Paweł,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

349. Rykaczewski Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

350. Telepko Michał,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

351. Zalewska Helena,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

352. Lubomirska-Siemieńczuk Joanna Izabela, na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego za zasługi w działalności na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

353. Daroń Irena Wanda,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

354. Kotela Mieczysław.