POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 19 lipca 2006 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 78/2006

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla szkolnictwa artystycznego, za osiągnięcia w pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Grzegorczyk Sławomir Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

2. Kusion Izabela Maria, 3. Łuc Zbigniew Andrzej, 4. Stawarska-Poleszko Alina, 5. Traczewski Cezary,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Czarnota Zbigniew Jan, 7. Gąsior Jacek, 8. Kietb Krystian Michał, 9. Moc Michał Piotr, 10. Nykiel-Krakowczyk Marianna, 11. Porębska Bogusława, 12. Przedworska Joanna Elżbieta, 13. Puchalska Elżbieta Maria, 14. Rezner Joanna, 15. Ryczel Wiesława Alicja, 16. Walter-Kurpios Karin Krystyna, 17. Wąsik Magdalena Joanna,

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi: za zasługi dla rozwoju rybołówstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Dowgiatło Andrzej Marek, 19. Grygiel Włodzimierz Jan, 20. Horbowy Jan Mikołaj, 21. Konieczna Małgorzata Ewa, 22. Pastuszak Marianna, 23. Wojtasz-Pająk Anna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

24. Barska Iwona Stanisława, 25. Kalandyk Wanda,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Kołodziejski Wiktor Jan, 27. Moderhak Waldemar Ryszard, 28. Pelczarski Wojciech Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Brzeska Zofia, 30. Geremek Rafał Przemysław, 31. Grabowska-Popow Małgorzata, 32. Hillar Jolanta Helena, 33. Janusz Bożena Ludwika, 34. Kuzebski Emil Artur, 35. Pawlikowski Bogusław, 36. Pieńkowska Barbara, 37. Rogowska Aleksandra Maria,

za zasługi dla rozwoju rolnictwa, za osiągnięcia w pracy naukowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

38. Kotarska Katarzyna Izabella,

za zasługi dla rozwoju hodowli zwierząt futerkowych

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

39. Woźny Alicja Krystyna,

na wniosek Ministra Skarbu Państwa za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

40. Gago Romuald Sławomir, 41. Iwanicki Ignacy Antoni, 42. Kostrzewa Tadeusz, 43. Latuszek Jacek, 44. Pyczak Bolesław Józef, 45. Ryniewicz Paweł Leszek, 46. Sienkiewicz Tomasz, 47. Zajkowski Janusz,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

48. Michler Alfred,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

49. Gorzkowski Roman Adam,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Drabczyk Leszek Jan, 51. Kruszewski Adam,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

52. Dzieżyc Tadeusz, 53. Hołówka Eleonora Józefa, 54. Hupental Artur Stanisław, 55. Jaroszczak Daniela Anna, 56. ks. Kozłowski Rafał, 57. Leżoń Piotr, 58. Nowocień Zdzisław Stanisław, 59. Oleśniewicz Helena, 60. Pakosz Zofia, 61. ks. Śmigielski Stanisław, 62. Węgierek Elżbieta Barbara, 63. Wolska Maria, 64. Zięba Zbigniew,

za zasługi dla niepodległości Polski, za działalność społeczną

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

65. Głuchowski Julian, 66. Łaszkiewicz Tadeusz, 67. Siejka Stefan, 68. Szatkowski Stanisław,

za zasługi dla kultury muzycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Werner Barbara Ewa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

70. Łykowski Piotr Jan,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

71. Bucha Jerzy, 72. Drabik Danuta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

73. Bratek Marek, 74. Karmowska-Rudyk Wiesława, 75. Kempiak Ryszard Jerzy, 76. Kirsch Ryszard, 77. Promirski Julian Józef, 78. Stefaniak-Bergtraum Ewa Urszula, 79. Zielińska Iwona Elżbieta,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przyrody

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Kopka Stanisława Katarzyna,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

81. Cuber Michalina, 82. Mateuszuk Krystyna Halina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

83. Amborska Krystyna Regina, 84. Baran Małgorzata Stanisława, 85. Jakonowska-Nowicka Stanisława, 86. Kozaczuk Lucyna, 87. Kwiecińska Eugenia, 88. Lewczuk Helena, 89. Marczewska Teresa, 90. Szyszkowska-Furtak Zofia Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

91. Adamek Danuta, 92. Dejko Antoni, 93. Dziak Irena, 94. Fedoniuk Maria, 95. Kachaniuk Jan, 96. Kais Agnieszka, 97. Kołodziejczyk Alina Maria, 98. Kostrubiec Maria, 99. Mendel Adam, 100. Miłosierna Teresa Halina, 101. Mitruczuk Andrzej Konrad, 102. Pasek Janina, 103. Podsiadły Waldemar Marek, 104. Pyć Maria, 105. Ziółkiewska Beata Józefa,

za zasługi w niesieniu pomocy potrzebującym

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

106. s. Gromadzka Marianna, 107. s. Pastuszko Henryka,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

108. Czarniecki Marian Antoni,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

109. Czerwonka Tadeusz Jan, 110. Godzisz Jan Bogdan, 111. Gucma Józef, 112. Kasiak Józef, 113. Rolla Aleksander, 114. Wójcik Kazimierz,

za zasługi w działalności samorządowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

115. Krupa Zdzisław Ireneusz, 116. Mazur Andrzej Adam, 117. Patra Maria Franciszka, 118. Radzięciak Wiesław,

za zasługi w twórczości ludowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

119. Wożakowski Stanisław, na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za działalność związkową

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

120. Matyśkiewicz Zbigniew Andrzej, 121. Zamolski Wiesław,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

122. Malinowski Sławomir,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

123. Gębarowski Ryszard Tadeusz, 124. Kowalski Józef, 125. Makowczyńska Elżbieta Mirosława, 126. Pieczara Sławomir Jacek, 127. Sowa Anna Eleonora, 128. Nitecka-Grzegory Jolanta Helena,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

129. Jędraszek Jadwiga Marianna, 130. Sobocki Marek Stanisław,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

131. Młynarczyk Marian Józef,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za zasługi dla rozwoju folkloru, za osiągnięcia w pracy artystycznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

132. Waśko Maria Teresa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

133. Sasak Zbigniew,

za zasługi dla rozwoju turystyki, za działalność na rzecz społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

134. Marzec Marek Ryszard, 135. Palarz Janusz,

za zasługi dla ochrony zdrowia

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

136. Kempf Zbigniew, 137. Kostańska-Anniuk Anna, 138. Legutko Leszek Tadeusz, 139. Rynowska Elżbieta Maria,

na wniosek Wojewody Opolskiego za zasługi w działalności społecznej w Polskim Związku Niewidomych, za osiągnięcia w pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

140. Ramola Piotr,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

141.  Kużdżał Andrzej, 142. Pacholik Krystyna, 143. Papuga Henryk, 144. Pycyk Walter, 145. Stanek Katarzyna, 146. Ślepecka Genowefa, 147. Tomaś Stanisław,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi w działalności na rzecz dzieci niepełnosprawnych

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

148. Kusiński Stanisław Karol,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

149.  Sołtys Józef Michał, 150. Szkotut Tadeusz, 151. Zaborowski Zbigniew Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

152. Rabka Janusz, 153. Sołtys Józef Wincenty, 154. Toczyński Piotr,

za zasługi w propagowaniu kultury

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

155. Podulka Tadeusz,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

156. Sokołowska Anna Ewa, 157. Spaczyński Lech Zdzisław, 158. Wisz Józef,

na wniosek Wojewody Podlaskiego za osiągnięcia w produkcji mlecznej, za zasługi dla społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

159. Truszkowski Ireneusz,

na wniosek Wojewody Pomorskiego za zasługi dla rozwoju kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

160. Paradowski Dariusz Gwidon,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

161. Stadryniak Wiesław Stanisław, 162. Wąs Marianna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

163. Bąk Krzysztof Adam, 164. Chudziak Zdzisław, 165. Dragan Krystyna,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

166. Bogusz Tadeusz, 167. Michniewicz Mieczysław Walerian,

za zasługi dla społeczności lokalnej, za działalność na rzecz rozwoju budownictwa sakralnego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

168. ks. Brandys Tadeusz Kazimierz,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

169. Gołembiewski Stanisław, 170. Kulesza Tadeusz Stanisław,

za osiągnięcia w pracy artystycznej, za działalność społeczną

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

171. Różewicz-Książkiewicz Halina,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

172. Stachowska-Malesa Anna,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury fizycznej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

173. Staszczyński Czesław.