POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 18 lutego 2009 r. o nadaniu orderów i odznaczeń

Rej. 32/2009

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848) odznaczeni zostają:

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Bogumił Jerzy Zenon, 2. Nowacki Wieńczysław Jacek, 3. Sielewicz Witold Władysław, 4. Witkowski Jan,

pośmiertnie

5. Chorzępa Jan, 6. Zalega Bogdan Waldemar,

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

7. Buszko Krzysztof Antoni, 8. Kołakowska Anna Maria, 9. Komorowska Antonina, 10. Łukaszewski Bogumił Kazimierz, 11. Miecznikowski Marek Stanisław, 12. Mikołowicz Waldemar, 13. Narożniak Jan Wojciech, 14. Pałubicki Jerzy, 15. Poziomek Urszula Barbara, 16. Turko Ludwik, 17. Wojciechowski Marian,

pośmiertnie,

18. Zimand Roman,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

19. Adamczyk Andrzej Stanisław, 20. Antoł Jan, 21. Bielańska Katarzyna Teresa, 22. Bortnik Zbigniew Paweł, 23. Czubocha Augustyn Franciszek, 24. Hesko-Kołodziński Kazimierz, 25. Jakubiec Paweł Aleksander, 26. Kołakowski Andrzej Paweł, 27. ks. Kołodziej Franciszek, 28. Konicki Wojciech, 29. Kopera Janusz Józef, 30. Kot Czesław, 31. Król Adam, 32. Krzeczkowska-Neufeld Maria, 33. Magdziarz Genowefa Agnieszka, 34. Majewski Ryszard Stanisław, 35. Neufeld Jerzy Roman, 36. Ożarowski Władysław, 37. Pieczonka Czesław, 38. Piekarz Janina, 39. Pomirski Mirosław Romuald, 40. Procyk Wiesław, 41. Stawicki Czesław Andrzej, 42. Szymański Józef Antoni, 43. Śliwiński Jarosław, 44. Turka Ryszard, 45. Wojtowicz Jan,

pośmiertnie

46. Jaśkiewicz Marek Krzysztof,

za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

47.  Biesiadecki Zbigniew Marian, 48. Frok Zbigniew, 49. Kusz Józef, 50. Michalszczak Andrzej Czesław, 51. Redka-Mullor Mirosława Danuta.