POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 17 września 2007 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 164/2007

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848), za osiągnięcia w pracy zawodowej, za przekazywanie młodzieży prawdziwego obrazu historii Polski, odznaczeni zostają:

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Czachorowski Janusz Zygmunt, 2. Gorczyca-Tomalik Stefania,

pośmiertnie

3. Hernas Maria Magdalena,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

4. Kamińska Danuta,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Mikołajczak Edmund,

na wniosek Wojewody Lubelskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Kowalewska Jolanta Hanna, 7. Kwieciński Janusz,

na wniosek Wojewody Lubuskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

8. Czyżewski Władysław Henryk, na wniosek Wojewody Łódzkiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Świech Ewa, 10. Wtastowski Ryszard,

pośmiertnie

11. Fogiel Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

12. Wójcik Wojciech,

na wniosek Wojewody Małopolskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

13. Sarnecka Julia,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Chudy Joanna Beata,

na wniosek Wojewody Opolskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Olszewska Bożena Teresa, 16. Szubelak Bronisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Laskowska Renata,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Chmura Jan, 19. Tarnawski Jerzy Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Nowak Czesław Władysław, na wniosek Wojewody Podlaskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

21. Raciborska Marianna, 22. Radlmacher Elżbieta, 23. Różański Wiesław, 24. Samsonowicz Bożena, 25. Wasiluk-Richter Krystyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Pietruszka Beata,

na wniosek Wojewody Pomorskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. Trybusiewicz-Pieńkowska Krystyna,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

28. Hennig Aurelia Janina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Dąbrowski Marian Ryszard,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

30. Banaś Edward, 31. Mojduszka Jadwiga Kazimiera,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

32. Koprowski Witold,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

33.  Lipczyńska Anna Maria, 34. Małyszka Arkadiusz, 35. Seifert Karol.