POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 15 lutego 2005 r. o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Cholewiak Stanisław Jan, 2. Kucharski Mieczysław, 3. Kuczyński Andrzej Ryszard,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Choiński Witold,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego: za zasługi dla górnictwa miedzi

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Kalinowski Andrzej Józef,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

6. Tenerowicz Jerzy,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Barnat Józef Aleksander, 8. Filipczuk Urszula Elżbieta, 9. Imielińska-Banach Zofia Maria, 10. Kwiat-kowski Edward Józef, 11. Marcinkiewicz Konstanty Jan, 12. Ostropolski Ludwik, 13. Szatkowski Józef, 14. Trochimczuk-Fidut Anna, 15. Zarzycka-Chołody Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Daszkiewicz Irena, 17. Foremniak Irena, 18. Gołąb Teresa, 19. Greń-Sadowska Krystyna Józefa, 20. Muszyńska Helena, 21. Niedzielenko Andrzej, 22. Ptaszek Augustyn Zbigniew, 23. Rogulska Grażyna, 24. Sokotowska-Wnuk Barbara Lidia, 25. Szumin Bogusława Maria, 26. Świżewska Barbara, 27. Włodarczyk Iwona Elżbieta, 28. Zalewska Urszula,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Cegieła Elżbieta Iwona, 30. Kaprzyk Ryszard, 31. Kocąb Malwina Halina, 32. Kowalczyk Marek Bogdan, 33. Krężałek Waldemar Edward, 34. Leparowska Halina Janina, 35. Miazga Tomasz, 36. Mytych Danuta, 37. Pająk Roman Marcin, 38. Stachera Zofia Julia, 39. Szczepanik-Zasada Bogusława, 40. Szwaj Danuta, 41. Wyborski Dariusz Sylwester, 42. Zalewski Krystian Zbigniew, 43. Zasada Zbigniew Stanisław,


za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

44. Fiedorowicz Mirosław, 45. Gabrysiak Marian Wawrzyniec, 46. Kuc Ryszard, 47. Mika Leopold, 48. Słomska Krystyna, 49. Zdybel Bolesław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Borejszo Jolanta, 51. Con Marian, 52. Dobro-wolska Iwona Zofia, 53. Górka Anna, 54. Jakiel Zbigniew, 55. Olszewska-Korzeniewicz Helena, 56. Skarbek Zdzisław, 57. Zienkiewicz Jadwiga Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

58. Augustyn Stanisław, 59. Bednarz Zenon Marek, 60. Białek Ryszard Józef, 61. Cieśla Józef, 62. Dżugaj Kazimiera Urszula, 63. Filipiak Jan, 64. Grek Ryszard, 65. Kosa Marek Stanisław, 66. Krzakowski Tadeusz, 67. Litwin Grażyna Bronisława, 68. Śmietana Marek Zygmunt,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Gralik-Żmudzińska Ewa Maria, 70. Rozenek Jan,


za zasługi na rzecz rozwoju dziennikarstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

71. Bykowski Edward, 72. Kucharski Krzysztof, 73. Szmyrka Jan Janusz, 74. Wojtas-Kaleta Helena,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Niedźwiecki Waldemar, 76. Templin Barbara,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77. Kędzierski Jan Cezary, 78. Ziembicka-Has Wanda Wiesława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Elert Elżbieta Józefa, 80. Schróder Ewa Janina,


za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

81. Sabadach Michał,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

82. Nowak Wacław, 83. Zaniewski Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Dyner Dariusz Maciej, 85. Morawiec Barbara, 86. Pluszcz Irena, 87. Słabkowska Cecylia Elżbieta, 88. Wasilewska Aneta Elżbieta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

89. Kaczoruk Stanisław Ryszard,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi


za zasługi w działalności na rzecz rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej

90. Jerzak Sławomir,


za zasługi w działalności w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich we Wrocławiu

91. Janicki Alfred,


za zasługi dla rozwoju sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

92. Charów Rudolf,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

93. Kozłowicz Edward Karol, 94. Kurek Julian,


za zasługi w działalności artystycznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

95. Buda Julia,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

96. Kozłowski marian,


za zasługi w działalności na rzecz rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej

97. Jakuć Irena,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

98. Buczkowski Jerzy Aleksander, 99. Jakubowska Stanisława, 100. Koper Kazimierz, 101. Stadnicki Leszek Bronisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

102. Brochocki Michał Edward, 103. Stanny Eugeniusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Błaszczyk Mirosław, 105. Dominikowski Andrzej Antoni, 106. Kubacki Bogdan Gracjan, 107. Nowakowski Ryszard, 108. Orzelski Ryszard Władysław, 109. Waśniewski Zbigniew Ryszard, 110. Zasada Kazimierz,


za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

111. Michewicz Benedykt Tadeusz,


za zasługi dla rozwoju sportu motorowego SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

112. Flis Zbigniew Wincenty, 113. Stypa Leopold, na wniosek Wojewody Lubuskiego


za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

114. Gtadych Helena Magdalena, 115. Paprzycki Mirosław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

116. Bieleninik Waldemar, 117. Fabisiak Wojciech Marcin, 118. Majchrzak Jerzy Zenon, 119. Maślej Grażyna Małgorzata, 120. Sanocki Zygmunt Ryszard,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Badecka Mirosława, 122. Chomiak Renata, 123. Dorywalska Elżbieta Mieczysława, 124. Kadzie-wicz Danuta, 125. Koryzna Krystyna, 126. Piotrowska Anna, 127. Skowroń Wioletta Katarzyna, 128. Śliwiń-ski Jan, 129. Tarasewicz Tomasz,


za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

130. Gołek Hubert,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

131. Dohlad Ludwik Stanisław, 132. Pawlicki Tadeusz, 133. Pietrucka Justyna, 134. Szablewska Małgorzata Helena,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

135. Krynicka Elżbieta,


za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckiej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

136. Czajkowski Henryk,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:


za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

137. ks. Ryczek Stanisław, 138. Stopa Stanisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

139. Rycerz Zbigniew Bogdan, 140. Szczypka Władysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

141. Badzioch Jan, 142. Gacą Czesława, 143. Karaś Jan Stanisław, 144. Klisiewicz Stanisława Cecylia, 145. Kosieniak Józef, 146. Kucmierz Kazimierz, 147. Paluch Stanisława, 148. Piękosz Krystyna, 149. Powroźnik Jan Franciszek, 150. Rogóż Józef, 151. Rosa Julian Franciszek, 152. Sieniatecki Stanisław, 153. Woźniczka Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

154. Antosz Marek, 155. Bartyzel Maria, 156. Burza-wa Stanisław, 157. Caban Mieczysław Stanisław, 158. Chwata Stanisław Franciszek, 159. Cierniak Jan, 160. grudzień Kazimierz, 161. Maślany Kazimierz, 162. Noga Wiesław, 163. Prośowicz Maria Cecylia, 164. Rębacz Kazimierz Eugeniusz,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

165. Wójcik Helena,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

166. Glimos Tadeusz Maciej, 167. Malikiewicz-Bud-ner Grażyna Genowefa, 168. Poprawa Zdzisław Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

169. Lisowski Edward Leon, 170. Węgrzyn Edward,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

171. Drożdż Jerzy Józef, 172. Grzyb Stanisław, 173. Jarzynka-Trzcińska Ewa Barbara, 174. Kasztelaniec Elżbieta Barbara, 175. Klakla Marta, 176. Koza Franciszek, 177. Łodziński Władysław, 178. Maślak Leszek Artur, 179. Michalec Bożena, 180. Mytnik Zbigniew Julian, 181. Nosek Tadeusz Stanisław, 182. Noworolnik Henryk Józef, 183. Płaszewski Jerzy, 184. Sewiotto Bożena, 185. Sosnowski Jerzy Stanisław, 186. Stolarz Czesława Irena, 187. Szczygieł Jolanta, 188. Sztolc-man-Koral Bożena Małgorzata, 189. Tryjański Bogumił Stefan, 190. Węgrzyn Edward Jan, 191. Woźniak Elżbieta Jolanta, 192. Zębala Stefan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

193. Karpiel Renata Stanisława, 194. Kęska Kazimierz, 195. Król Krystyna Janina, 196. Książek Marek Zbigniew, 197. Kurzywilk Zbigniew Lesław, 198. Nagó-rzańska Anna Janina, 199. Pacewicz-Pyrek Katarzyna Maria, 200. Tracz Jeremiasz Tadeusz, 201. Wróblewski Władysław Antoni, 202. Zelek Stanisław,


za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

203. Hornik Kazimierz, 204. Kaczmarczyk Walenty,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

205. Garlacz Stefan, 206. Machnik Kazimierz,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

207. Piechotka Janina, 208. Stolarski Edward Eugeniusz, 209. Tobiczyk Jerzy Kazimierz, 210. Żegota-Klimaszewska Elżbieta Helena,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

211. Bochenek Mieczysława, 212. Dobrzyńska Hanna Tamara, 213. Gańko Anna, 214. Glazer-Dmowska

Jadwiga Grażyna, 215. Góral Tadeusz, 216. Janusz Ryszard Marian, 217. Klimczak Aleksandra, 218. Krysie-wicz Ludmiła, 219. Kurek Barbara Elżbieta, 220. Macie-jewska Dorota Danuta, 221. Michalak Piotr Bernard, 222. Nitecka Elżbieta, 223. Olbryś Grażyna, 224. Skrajna Grażyna, 225. Szczęsna Barbara, 226. Tercjak Zofia, 227. Wichowska Lucyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

228. Dudzińska Maria, 229. Jaszkowska Alicja, 230. Kaługa Jolanta Mariola, 231. Kowalska Beata, 232. Ko-zińska Elżbieta Waleria, 233. Lachowska Krystyna, 234. Skwit-Kruszewska Beata Janina,

na wniosek Wojewody Podlaskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

235. Chraboł Janusz, 236. Kulmaczewski Jan, 237. Remża Jerzy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

238. Chmielewski Szczepan, 239. Lisowski Wiesław, 240. Nikitiuk Stefan, 241. Winiarski Romuald,

na wniosek Wojewody Pomorskiego:


za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania kultury muzycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz drugi

242. Rychert Zygmunt,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

243. Kassak Tadeusz, 244. Kulowska Anna, 245. Wolińska Anna,


za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

246. Bojarska Krystyna Halina, 247. Gada Jadwiga, 248. Klonowski Jan, 249. Nastały Augustyn, 250. Wiśniewski Rajmund Bogusław,


za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

251. Adamczyk Maria Teresa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

252. Pastucha Marian, 253. Zwoliński Lech Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

254. Żmuda-Trzebiatowski Andrzej Tomasz,

na wniosek Wojewody Śląskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

255. Hendrys Franciszek Jan, 256. Jędrusik Henryk, 257. Kupidło Edmund Rudolf, 258. Skowroński Bogdan Marian, 259. Starnawski Jacek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

260. Bartoszek Roman Hieronim, 261. Morgała Bernard Alojzy,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego


za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

262. Gotębiewski Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

263. Ciechomski Zbigniew,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji


za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

264. Żelazny Piotr,

na wniosek Wojewody Śląskiego


za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

265. Bendkowska Małgorzata Lidia, 266. Machalski Wojciech, 267. Osojca Tomasz Marek, 268. Striczek Marcin Antoni, 269. Van Der Coghen Adam Patryk, 270. Van Der Coghen Michał Olaf, 271. Zamojski Robert.