POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 14 września 2006 r. o nadaniu orderów i odznaczeń

Rej. 118/2006

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432) odznaczeni zostają:

na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zaopiniowany przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi dla rozwoju informatyzacji

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Kubiak Bernard Franciszek, 2. Osuchowska Barbara, 3. Syryjczyk Tadeusz Andrzej,

na wniosek Ministra Finansów za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie celnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Nowak Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Arendarska Izabela Wiesława, 6. Perucki Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Waśkiewicz Włodzimierz Aleksander,

na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Bargiełowska Kazimiera Wanda,

na wniosek Ministra Sportu za zasługi dla rozwoju sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Stroka Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

10. Węglarski Krzysztof Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

11.  Gaczkowski Janusz, 12. Syska Andrzej, 13. Szymczak Arkadiusz Grzegorz,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi dla rozwoju informatyzacji:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Hołyński Marek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Deminet Jarosław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Kocój Jan, 17. Mazur Hanna Alicja, 18. Pardela Tomasz Marian, 19. Szpunar Zbigniew Andrzej,

na wniosek Ministra Zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Warzocha Krzysztof Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

21. Drąc Hanna, 22. Gaciong Zbigniew Antoni, 23. Jodkowska Elżbieta, 24. Kowalski Jacek Witold,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Kuch Marek Jacek, 26. Werner Bożena Barbara, 27. Wolańczyk Tomasz Marian,

na wniosek Prezesa Polskiej Akademii Nauk za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia naukowe:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

28. Klusek Zygmunt,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29.  Binczewski Artur, 30. Kowalewska Grażyna Małgorzata, 31. Pempkowiak Janusz Stanisław, 32. Piskozub Jacek, 33. Węstawski Jan Marcin, 34. Woźniak Bogdan Zbigniew,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

35. Mazurek Cezary,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi w działalności na rzecz Aeroklubu Bydgoskiego, za osiągnięcia sportowe

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
pośmiertnie

36. Kubit Karol,

za zasługi dla rozwoju rzemiosła

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

37. Reinholz Władysław,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

38. Bielecka Brygida, 39. Grajter Jolanta Grażyna, 40. Kimber Cecylia, 41. Sawa Piotr Włodzimierz,

za zasługi w działalności w Związku Zawodowym Rolnictwa „Samoobrona”

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

42. Michalak Waldemar,

na wniosek Wojewody Pomorskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

43. Luba Blandyna,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Dębkowska Krystyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

45. Schefke Alojzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

46. Chętnik Elżbieta Maria, 47. Murawska Władysława, 48. Samson Irena,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

49. Adamczyk-Wiśniewska Danuta, 50. Bebel Ewa, 51. Kulas Krystyna Teresa, 52. Rogalewski Józef Franciszek, 53. Stachowicz Jolanta, 54. Tomaszunas Krystyna,

za zasługi w działalności kombatanckiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

55. Plewa Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

56. Kuchta Leon,

na wniosek Wojewody Śląskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

57. Kalinowski Józef, 58. Lisek Edward Jan, 59. Sikora Paweł,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Aponiuk Edward Wiesław, 61. Baran Radosław, 62. Ferdyn Andrzej, 63. Fudali Adam, 64. Janeczek Ryszard, 65. Kruczek Lidia Anna, 66. Krzyżek Bogusław Ryszard, 67. Mojeścik Józef, 68. Prochot Wiesław Jarosław, 69. Sobuś Bogumił, 70. Szafraniec Tadeusz Alojzy, 71. Zawada Antoni Franciszek, 72. Ziembińska Maria Anna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

73. Dedyk Józef, 74. Drewniak Henryk Wiesław, 75. Dygudaj Roman Bogdan, 76. Gwizdon Jacek Tomasz, 77. Jakubek Czesław, 78. Janeczek Zdzisław, 79. Janik Bartłomiej Michał, 80. Jung Jacek Piotr, 81. Kaczmarzyk Szczepan Jan, 82. Kanik Krzysztof, 83. Kluba Ireneusz Waldemar, 84. Koćwin Klaudiusz Damian, 85. Komenderska Bożena Ewa, 86. Kotynia Krystian, 87. Kubica Czesław, 88. Kulka Jadwiga, 89. Kuźmik Stanisław Andrzej, 90. Lose Władysława, 91. Migoń Jerzy Wojciech, 92. Pańczyk-Tytko Klaudia, 93. Pierzyna Janusz, 94. Rezek Jihad, 95. Siwy Michał Józef, 96. Stanecka Grażyna Urszula, 97. Szydłowski Jerzy Adam, 98. ks. Świerdza Kazimierz, 99. Urban Bożena Jadwiga, 100. Żernta Jadwiga Teresa,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

101. Żelazny Piotr,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

102.  Adamczyk Anna, 103. Artukowicz Tomasz, 104. Malinowski Piotr Dariusz, 105. Onichimowski Dariusz, 106. Pietrusińska Ewa Katarzyna,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Baranowski Roman, 108. Łupaczewski Janusz Adam, 109. Mędrzycki Edmund Maksymilian, 110. Podwojewski Ryszard,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

111. Kwiatkowski Krzysztof Józef, 112. Mazurkiewicz Janusz Zbigniew, 113. Rochewicz Jan, 114. Ząbkiewicz Marek.