POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 14 grudnia 2010 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 500/2010

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432, z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848, z 2009 r. Nr 168, poz. 1323 oraz z 2010 r. Nr 155, poz. 1041) odznaczeni zostają:

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za osiągnięcia w pracy samorządowej, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

1. Czernow Zofia,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

2. Mańkowski Kazimierz, 3. Wolanin Marek Zenon,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Grzmielewicz Andrzej, 5. Zawiła Marcin Edward,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Bednarz Tadeusz Władysław, 7. Cap Stanisław, 8. Kutrowski Andrzej Wiesław, 9. Matelski Dominik Przemysław, 10. Mielcarek Bogdan, 11. Paprocki Ryszard, 12. Piotrowski Kazimierz, 13. Ziółkowska Weronika Leontyna,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Kacalak Jacek Mariusz,

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Bubin Bogusław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Neumann Teresa Maria, 17. Pawlus Artur,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy pedagogicznej:

18. Aniszkiewicz Beata Agata, 19. Pawełek Bożena Teresa, 20. Walotka Kazimierz,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

21. Walentynowicz Wanda,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

22. Dybalska Małgorzata Halina,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

23. Grabarski Jan, 24. Przybyszewski Waldemar Edmund,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Dąbrowski Janusz Henryk, 26. Gawroński Zdzisław, 27. Kalisz Bolesław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

28. Palicka Mieczysława Ewa,

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Całbecka Małgorzata Maria, 30. Rumińska Grażyna,

za popularyzowanie polskiej kultury muzycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

31. Binkowski Bolesław, 32. Cieślak Jerzy Adam, 33. Erdmański Ryszard, 34. Krasiński Witold, 35. Rataek Mirosław Kazimierz, 36. Rzendkowski Marek, 37. Sander Roman, 38. Zelmański Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

39. Kubicki Ludwik Edward, 40. Moddelsee Alfred Wojciech, 41. Podciborski Jarosław Eugeniusz, 42. Sidłowski Paweł, 43. Szopa Arkadiusz,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Kiełbasiński Marek, 45. Marasek Stanisław Witold, 46. Matusiak Bohdan, 47. Wieczorkowski Waldemar,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

48. Bąkowska Julita, 49. Bogusz Marek, 50. Dobrańska Dorota, 51. Fijor Waldemar, 52. Jabłoński Ferdynand, 53. Karasiewicz Teresa, 54. Lis Krzysztof, 55. Paraszkiewicz Feliks,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

56. Gwizdalska Halina, 57. Michalak Daniela, 58. Sitarz Barbara,

za zasługi dla ochrony środowiska naturalnego, za działalność w Polskim Związku Wędkarskim:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Chyb Andrzej, 60. Lewandowski Krzysztof Rajmund, 61. Michalowa Henryk, 62. Morański Zygfryd Teodor, 63. Polakowski Paweł Piotr, 64. Szymański Zbigniew Marian, 65. Tekliński Henryk, 66. Tyde Zbigniew, 67. Wonatowski Stanisław Alfred, 68. Wrona Janusz Krzysztof,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Sadowski Lech,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

70. Albrycht Jan, 71. Jacuch Eugeniusz Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Buczek Jerzy Bronisław, 73. Cisińska Kazimiera Jadwiga, 74. Czarnowski Dariusz, 75. Morelowski Mariusz Adam, 76. Wiechnik Janina,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77. Dycha Ewa, 78. Krawczyk Stanisław Jan, 79. Piechnik Kazimierz Tomasz, 80. Radek Włodzimierz, 81. Szymczuk Stanisław, 82. Walczak Renata,

za zasługi w działalności na rzecz środowiska rzemieślniczego w Polsce:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

83. Sławiński Kazimierz,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Beeger Wacław,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy samorządowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

85. Gawrylak Marian Stefan, 86. Gorczyca Kazimierz Robert, 87. Kapica Kazimierz Stanisław, 88. Wójcik Wojciech,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

89. Cieśla Andrzej Jan, 90. Depta Ignacy Franciszek, 91. Kazuła Marianna Irena, 92. Krzysiak Mirosław Czesław, 93. Odój Kazimierz Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

94. Różyński Wiesław Marian,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

95. Piętak Franciszek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

96. Borowski Mieczysław, 97. Brodziak Jan,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

98. Rusinek Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

99. Iwanicki Adam Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy:

100. Bielak Marian Stanisław, 101. Legieć Danuta, 102. Mojak Teresa, 103. Wójcik Grzegorz Józef,

za zasługi w działalności na rzecz środowiska bibliotekarzy i rozwoju czytelnictwa:

104. Kawalec Maria, 105. Nizio Zofia,

za zasługi w upowszechnianiu kultury i tradycji polskiej

106. Kierski Piotr Krzysztof,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego za zasługi w działalności na rzecz Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Pąprowicz Jan, 108. Wańczyk Witold Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

109. Rzym Ryszard,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

110. Kisała Ryszard Władysław, 111. Szydło Roland Marek, 112. Tęcza Ryszard.