POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 10 sierpnia 2007 r. o nadaniu odznaczeń

Rej. 117/2007

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

I.  Czyran Jerzy Michał, 2. Garasińska Joanna, 3. Jedlewski Krzysztof Adam, 4. Kuchta Agata Krystyna, 5. Lange-Banaś Małgorzata Maria, 6. Łapiński Mariusz, 7. Nowak-Zakrzewska Aleksandra Krystyna, 8. Olszewska-Budzik Justyna, 9. Stępień Zdzisław, 10. Widera-Sanjines Tatiana Maria,

na wniosek Ministra Sportu za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

11. Drogowski Jan Tadeusz, 12. Pieczora Kazimierz, 13. Zagalski Zbigniew, 14. Zupa Marian Stefan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Niewitecka Bożena Kazimiera, 16. Turski Marian Zbigniew, 17. Wawrzyn Antoni,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Bukaczewski Adam, 19. Gontarczyk Leszek, 20. Grzesikiewicz Kazimierz, 21. Jaczewski Marek, 22. Kałuża Mieczysław, 23. Makarewicz Jan, 24. Pawtowski Marek, 25. Siwiński Zdzisław, 26. Tymiński Wiesław,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. mł. insp. Ciepiela Wiesław Jan,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

28. Jarosińska Urszula, 29. Kret Michał,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

30. Dudziński Czesław, 31. Kałamoniak Anna Maria, 32. Żytkiewicz-Jaruga Danuta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

33. Grabowski Władysław, 34. Kasprzyk Tadeusz, 35. Konopski Adam, 36. Kozyrski Ryszard, 37. Krzos Ryszard Henryk, 38. Kuta Kazimierz Stanisław, 39. Onyszko Leszek Wojciech, 40. Sokołowski Maciej Piotr, 41. Szyngier Ryszard Andrzej, 42. Twarowski Ryszard Zygmunt, 43. Włos Wiesław Marian, 44. Wosiek Leszek,

na wniosek Wojewody Łódzkiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz ochrony środowiska:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

45. Wisławski Władysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

46. Bardelski Zenon Stanisław, 47. Błoński Piotr Roman, 48. Bryszewski Zygmunt, 49. Czarnecki Krzysztof, 50. Dworakowski Andrzej, 51. Kostrzewa Andrzej, 52. Nowak Marek Bogdan, 53. Olejniczak Zenon Jan, 54. Powalisz Aleksander, 55. Surmacki Krzysztof Paweł, 56. Sztark Krzysztof Anatol, 57. Tomczak Maria Melania,

na wniosek Wojewody Opolskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

58. Mierzwiński Zygmunt Stanisław,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz rozwoju bibliotekarstwa

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Piotrowska Halina, 60. Turek Stanisław,

na wniosek Wojewody Pomorskiego:

za zasługi w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Chuchla Tomasz Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Bilińska Dorota Zofia, 63. Świątek-Brzeziński Krzysztof,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

64. Piontek Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

65. Bazylczyk Henryk, 66. Knitter Jerzy, 67. Seweryn Andrzej,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

68. Zieliński Janusz Wiesław,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz rozwoju przemysłu farmaceutycznego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Śliwińska Anna Elżbieta, 70. Czajka Lidia Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Bułaś Lucyna Irena, 72. Majewska Izabela, 73. Majka Krzysztof Jan,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz ratownictwa górniczego

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

74. Hutny Jan,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Gałązka Andrzej Włodzimierz, 76. Pietkiewicz Tadeusz, 77. Siwiec Andrzej Józef, 78. Ufel Magdalena Barbara,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Dzioba Ireneusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Barański Jan Józef, 81. Chmielewska Barbara Cecylia, 82. Jara Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

83. Chorab Marta Marzanna, 84. Chrzelest Małgorzata Maria, 85. Grzegorski Mieczysław, 86. Malinowski Stanisław Jan, 87. st. asp. Pastuszka Mirosław,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

88. Koczkodaj Janusz.