Rej. 55/2005 POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 18 kwietnia 2005 r.

o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Gospodarki i Pracy:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Drobek Leszek Mirosław, 2. Mraczek-Krzak Aleksandra Sabina, 3. Muszyński Lucjan Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Dyduch Zdzisław, 5. Gruszka Elżbieta Anna, 6. Guzik Paweł Adam, 7. Rogut Jan, 8. Sebastian Zenon Jan, 9. Struzik Andrzej Paweł, 10. Waluga Jerzy Jan, 11. Zalot Mariola Krystyna, 12. Zawiślak Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

13. Chrzan Bogdan Wiktor, 14. Malich Bogdan Grzegorz, 15. Żurawska Jolanta Krystyna,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Radtke Edyta Maria, 17. Żyfka-Zagrodziński Stanisław Witold,

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju spółdzielczości rolniczej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Chilewicz Franciszek Zbigniew, 19. Kołodziej Władysław, 20. Paśnik Zygmunt Fabian, 21. Pietrow Bogusław Józef, 22. Sabok Józef, 23. Tara Stanisław Józef, 24. Witkowski Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Banyś Krzysztof, 26. Dąbrowski Jerzy, 27. Koman Krzysztof Ignacy, 28. Nowacka Irena Maria, 29. Samborski Józef, 30. Swadźba Jan Stanisław, 31. Wiśniewski Wiesław Stanisław,

na wniosek Ministra Sprawiedliwości za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

32. Bąk Bogumił, 33. Brodowska-Królik Ewa, 34. Czołgoszewski Jerzy, 35. Gaweł Marian Antoni, 36. Godyla Ryszard, 37. Kołbon Józef, 38. Łubka Ryszard, 39. Masna Stefania, 40. Mielcarek Jerzy, 41. Słodkowski Jerzy Jan, 42. Szatański Marek Waldemar, 43. Szóstek Marek Adam, 44. Szydłowski Andrzej, 45. Zagdański Jerzy Włodzimierz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

46. Ambrozik Jerzy Adam, 47. Bartczak Barbara, 48. Bernardziak Leszek, 49. Bernolak Halina Magdalena, 50. Bilińska Barbara Małgorzata, 51. Błaszkiewicz Marek, 52. Bodio Mieczysława, 53. Brach Renata, 54. Bryś Maria, 55. Busłowicz Stanisław Czesław, 56. Czajkowski Grzegorz Witold, 57. Czubak Jerzy, 58. Dąbrowska-Jaśko Ewa, 59. Drapiewski Gerhard Tadeusz, 60. Gardocki Dariusz Ewald, 61. Gdula Grzegorz, 62. Górka Andrzej, 63. Guziak Andrzej, 64. Hajdun Ryszard, 65. Hoffman Roman Adam, 66. Klaus Jerzy Kazimierz, 67. Kloskowska Wiesława, 68. Kluczyk Zdzisław Janusz, 69. Korecki Lesław Józef, 70. Kórnicka Teresa, 71. Kotliński Ryszard Józef, 72. Kowalewski Wacław Piotr, 73. Kozłowska Maria, 74. Kruszewski Krzysztof, 75. Kwiatkowski Mirosław Leon, 76. Lepieszo Władysław, 77. Lipska Urszula, 78. Lubera Sławomir Jerzy, 79. Łaptaś Adam Antoni, 80. Ławrynowicz Marek Zbigniew, 81. Łażewski Marek Andrzej, 82. Majchrzak Ryszard Antoni, 83. Marchewka Bogusława, 84. Maternowski Jan Władysław, 85. Nadstawny Wiesław Krzysztof, 86. Newelski Andrzej Krzysztof, 87. Niski Stanisław, 88. Orzechowski Tadeusz, 89. Owczarek Ewa Irmina, 90. Panaszewska Wiesława, 91. Plekaniec Jan, 92. Prażmowski Tadeusz, 93. Sapian Adam Anatol, 94. Sawczuk Henryk, 95. Serczyk Marek Jacek, 96. Sobiechowski Waldemar Michał, 97. Sos Jolanta Maria, 98. Stachura Jolanta, 99. Stańczuk Robert, 100. Stec Jan, 101. Stępniak Ryszard, 102. Stręg Zbigniew Wacław, 103. Syski Roman Wojciech, 104. Szatkowski Dariusz, 105. Szturc Andrzej, 106. Topa Zbigniew, 107. Warnowski Krzysztof Wiesław, 108. Wawszczyk Włodzimierz, 109. Wojtyła Barbara Janina, 110. Wójtowicz Marek Antoni, 111. Zakrzewska Elżbieta Barbara, 112. Ziomek Maria, 113. Zygan Andrzej Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

114. Arendt Karol, 115. Bąk Krzysztof, 116. Beger Janusz, 117. Bonk Jerzy Piotr, 118. Boradyn Mirosław Kazimierz, 119. Borowik Wiesław, 120. Brajer Adam, 121. Breitnbach Grzegorz, 122. Broncel Halina Zofia, 123. Chinalska Halina Maria, 124. Chmielewski Radosław, 125. Czarniewski Zdzisław, 126. Dolny Leszek, 127. Dubielczyk Andrzej, 128. Dudziak Tadeusz, 129. Durasiewicz Jacek Tomasz, 130. Filipek Tadeusz Władysław, 131. Fiołka Piotr, 132. Gontarz Jan Zbigniew, 133. Gorczyński Adam Krzysztof, 134. Górny Andrzej, 135. Hiki Władysław, 136. Hyba Piotr Witold, 137. Jarosz Andrzej, 138. Jarzębowski Paweł Wojciech, 139. Jasik Edward, 140. Jastrzębski Waldemar, 141. Jendraszczyk Waldemar Henryk, 142. Jerzykowska Mirosława Genowefa, 143. Juni Danuta, 144. Kabza Dariusz Andrzej, 145. Kijowski Lesław, 146. KorwinSzy-manowska Anna, 147. Kowalski Waldemar Marian, 148. Kozdra Leszek Czesław, 149. Kozłowski Andrzej, 150. Królikowski Zbigniew, 151. Kurczewska Lucyna, 152. Kwiatkowski Bogusław Franciszek, 153. Macura Andrzej Ludomir, 154. Magda Władysław, 155. Majcherczyk Andrzej, 156. Majewski Jerzy, 157. Miareczko Krystyna, 158. Michalak Jerzy, 159. Mika Zbigniew Józef, 160. Misiak Jolanta Grażyna, 161. Modrzejewska Maria Anna, 162. Mostieńczuk Sławomir, 163. Murach Urszula, 164. Nagrodzki Bogdan Krzysztof, 165. Orysiak-Górna Jadwiga Zofia, 166. Pamuta Tadeusz, 167. Pieckowski Dariusz Grzegorz, 168. Pomiankiewicz Jacek Adam, 169. Rogowski Wojciech Andrzej, 170. Rumińska Rozalia, 171. Rusiecki Robert, 172. Sadowiński Józef, 173. Salus Tadeusz Józef, 174. Seweryn Andrzej, 175. Sikora Andrzej, 176. Siwińska Ewa Joanna, 177. Skrzyński Janusz Stanisław, 178. Starowicz Włodzimierz, 179. Stelmaszuk Andrzej, 180. Stoszek Małgorzata Franciszka, 181. Suseł Zdzisław, 182. Szadkowska Bożena Barbara, 183. Świderski Stanisław, 184. Tichanów Ryszard, 185. Tomaszewski Stefan Józef, 186. Wester Bogdan Aleksander, 187. Wróbel Jerzy Bogusław, 188. Wyrąbkiewicz Mirosław Janusz, 189. Wysokiński Zbigniew, 190. Zawadzki Sylwester Tadeusz, 191. Zdancewicz Mirosław, 192. Zieliński Marek Jan, 193. Zielonka Marek,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za osiągnięcia w działalności zawodowej, za zasługi w pracy dziennikarskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

194. Osiński Tomasz Marian, 195. Ostrowski Zbigniew Wiktor, 196. Pająk Zdzisław Tadeusz, 197. Rogoziński Krzysztof Mikołaj, 198. Sobociński Wojciech Marian, 199. Zawidzki Eugeniusz Alfons,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

200. Durajewski Edmund Sylwester, 201. Filutowicz Zofia Zuzanna, 202. Janicki Paweł, 203. Jastrzębski Maciej Dariusz, 204. Maniszewska Małgorzata Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

205. Dąbska Ewa, 206. Gruszka Dorota, 207. Hetminiak Eryk, 208. Kontna Halina Maria, 209. Rzepa Marek Jan,

za zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

210. Będziński Andrzej Antoni, 211. Głowacki Zygmunt,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

212. Ibron Grzegorz Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

213. Sieńko Piotr Jan,

za zasługi w działalności samorządowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

214. Makowska Regina, 215. Reca Anna Katarzyna, 216. Szewczyk Danuta,

za zasługi dla rozwoju bankowości, za działalność na rzecz samorządu gospodarczego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

217. Dzięciołowska Bożena,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za zasługi w działalności społecznej i na rzecz osób potrzebujących pomocy:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

218. Drygała Maria Teresa, 219. ks. Pajurek Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

220. Wnuk Jacek,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

221.  Bzowska-Bakalarz Małgorzata, 222. Burski Zbigniew Stanisław, 223. Bylina Miron Stefan, 224. Ferdynus Wincenty, 225. Gallant Jacek Marek, 226. Kusińska Elżbieta Urszula, 227. Niedziótka Ignacy Jerzy, 228. Paluch Stanisław Władysław, 229. Tomaszczuk Leszek Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

230. Baranowski Stanisław Franciszek, 231. Bekulard Witold, 232. Borkowski Marek Witold, 233. Dąbrowska Anna Jadwiga, 234. Dyniec Zdzisław Antoni, 235. Jagiełło Stanisław, 236. Kosowski Sławomir Jacek, 237. Krasuski Tadeusz, 238. Lenarczyk Andrzej, 239. Małysz Józef, 240. Panasiewicz Marian Krzysztof, 241. Popik Longin Leszek, 242. Świątek Stanisław, 243. Turzeniecka Alicja, 244. Wójcik Stanisław Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

245. Kowalski Andrzej, 246. Mazur Waldemar, 247. Moryc Józef, 248. Przychodzień Andrzej Krzysztof, 249. Warchoł Marek Antoni, 250. Wojtasik Roman,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

251. Ciekanowski Kazimierz, 252. Prokopowicz Marian Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

253. Andrzejuk Janusz, 254. Biały Józef Henryk, 255. Borowicz Tadeusz Adam, 256. Chwil Jan Kazimierz, 257. Sierkowska Irena,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

258. Bednarczyk Henryk Andrzej, 259. Bielak Zbigniew, 260. Bober Tomasz, 261. Kraska Grzegorz, 262. Panasiński Edward, 263. Różańska Teresa,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

264. Skiba Marek Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

265.  Krawczyk Maria Stefania, 266. Sałek Kazimierz, 267. Tarnowski Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

268. Król Józef,

na wniosek Wojewody Podlaskiego:

za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

269. Chodakowski Zdzisław, 270. Sak Franciszek Ryszard, 271. Siecińska Urszula, 272. Sieciński Edward Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

273. Berska Grażyna Zofia, 274. Nazarewicz Tadeusz, 275. Szczęsny Jan Edward, 276. Szeweluk Jan, 277. Weremczuk Barbara Jadwiga, 278. Wińska Krystyna, 279. Wyszyńska Danuta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

280. Adamska Agnieszka, 281. Kotowicz Michał, 282. Poptawski Adam, 283. Wieczorek Krzysztof, 284. Witkiewicz Danuta,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

285. Góra Jerzy Antoni, 286. Jankowska Danuta,

na wniosek Wojewody Śląskiego za zasługi w pracy zawodowej oraz działalności artystycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi

287. Joniec Andrzej Marcin,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

288. Kietbińska Kamila Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

289. Kołodziejczyk Grażyna, 290. Paleczna-Fudala Eugenia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

291. Pawlik Aneta, 292. Przegendza Marek Ireneusz, 293. Salwa Leszek, 294. Skomorowska Agnieszka Joanna, 295. Słapik Ryszard, 296. Sromek Janina Jadwiga, 297. Szkopek Jerzy,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

298. Graboń Bogdan Roman, 299. Kłap Janina, 300. Ozdoba-Kandora Krystyna Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

301. Adamczyk Edward Zygmunt, 302. Banaś Tatiana Urszula, 303. Dzięcioł Stanisław, 304. Glita Jadwiga Teresa, 305. Pająk Marek, 306. Palkowska Maria, 307. Spelak Lucyna, 308. Wichman Tomasz Jacek, 309. Tywoniuk Adam Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

310. Mierzwa Wiesław, 311. Przychodni Andrzej Przemysław,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz kobiet:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

312. Wodyk Anna Elżbieta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

313. Galara Cecylia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

314. Czupryńska Lucyna Grażyna, 315. Kazusek Krystyna, 316. Urban Ewa,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

317. Bielaczyk Jacek Wojciech, 318. Majchrzak Radosław Robert.