Drogi Użytkowniku! Informujemy, że z dniem 6 września 2017 r. serwis legeo.pl zakończy swoje działanie. Od 2009 roku pracowaliśmy ciężko nad naszą misją dostarczania rzetelnych informacji prawnych. Przygotowaliśmy treść wszystkich obowiązujących aktów prawnych z Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego oraz kilka tysięcy orzeczeń polskich sądów. Każdego miesiąca setki tysięcy użytkowników korzystało z naszych zasobów, a wielu z nich uzyskało pomoc i rozwiązanie swoich problemów prawnych. Chcemy z tego miejsca podziękować Wam wszystkim za długoletnie zaufanie. W naszej pracy zawsze kierowaliśmy się przejrzystością i uczciwością. Kontynuując tę dobrą praktykę zachęcamy do zabezpieczenia wszelkich ważnych materiałów znajdujących się w serwisie, ponieważ po 6 września będą one już niedostępne. Wszyscy użytkownicy posiadający wykupiony dostęp do naszych płatnych usług w najbliższym czasie otrzymają e-mail z prośbą o podanie numeru rachunku bankowego, na który zwrócona zostanie pełna kwota wpłacona za zakup obecnie aktywnych usług. Dziękujemy za lata współpracy i życzymy powodzenia, Zespół legeo.pl

Polityka prywatności

 

 

Polityka prywatności

 

Użytkowniku - zachęcamy Cię do zapoznania się z Polityką Prywatności portalu Legeo.pl, ponieważ w trakcie użytkowania Portalu, będzie Cię ona obowiązywała. Szanując Dane osobowe swoich Użytkowników przyjęliśmy opisane niżej zasady, określając sposób zbierania tych danych, ich przechowywania i wykorzystywania. Jeżeli nie zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności, prosimy Cię abyś nie korzystał z naszego Portalu.

 

Portal dostępny pod adresem www.legeo.pl ma charakter otwarty i jest narzędziem, z którego korzystają profesjonaliści reprezentujący szeroko rozumianą branżę prawną oraz użytkownicy zainteresowani przepisami prawnymi oraz zagadnieniami z nimi powiązanymi.

 

Aby realizować w sposób pełny najważniejsze usługi Portalu, którymi jest możliwość publikowania i udostępniania informacji prawnych w formie organizowanych przez użytkowników teczek oraz udzielania odpowiedzi na pytania prawne, Administrator serwisu zwraca uwagę Użytkowników, że w zależności od wybranych przez Użytkowników ustawień prywatności:

- osoby korzystające z Internetu będą mogły zobaczyć, że dany Użytkownik posiada konto w serwisie,

- informacje gromadzone przez Użytkowników w serwisie mogą być, widoczne dla osób korzystających z Internetu i mogą podlegać indeksowaniu przez wyszukiwarki internetowe, w tym mogą zostać połączone z nazwą, którą Użytkownik posługuje się w serwisie.  

 Pamiętaj zatem, aby dostosowywać ustawienia prywatności do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

Użytkownik w ramach ustawień swoich teczek (“ustawienia teczki”) oraz ustawień konta (“prywatność” w “edycji profilu”) ma możliwość ograniczyć poziom dostępności tych danych dla innych użytkowników portalu jak i dla pozostałych korzystających z Internetu.

 

1. OGÓLNE ZASADY

 

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

 

Rejestracja oznacza otwarcie Konta w Portalu. Dane Użytkownika posiadającego Konto w Portalu będą chronione zgodnie z niniejszą Polityką Prywatności. Zebrane dane wykorzystywane będą do zarządzania Kontem Użytkownika, przesyłania zagadnień prawnych interesujących Użytkownika i komunikacji z Użytkownikiem w celu umożliwienia Użytkownikowi korzystania ze wszystkich funkcjonalności serwisu. Rejestracja oznacza zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności w celu wykonania umowy łączącej Administratora i Użytkownika. Podczas Rejestracji możesz zostać zapytany, czy wyrażasz zgodę na:

- na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Techland Sp. z o.o. oraz na udostępnianie tych danych innym podmiotom ………………. w celach marketingowych i statystycznych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.),

- na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od Techland Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204).

Twoja zgoda może być w każdej chwili wycofana.

 

 

 

2. JAKIE DANE O TOBIE ZBIERAMY?

 

a) Dane zbierane podczas Rejestracji

 

Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nasz serwis warto się zarejestrować. W przypadku Rejestracji poprosimy Cię o podanie Twojego adresu e-mail i hasła jakiego będziesz używał na naszym portalu oraz imienia i nazwiska lub nazwy użytkownika (nicka). Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy będziesz posługiwał się w serwisie imieniem i nazwiskiem, czy dowolnie wybranym przez siebie nick’iem.

 

Do utworzenia Konta konieczne jest także podanie następujących danych: Twój status zawodowy, branża, w której pracujesz oraz województwo.

 

Jeżeli posiadasz tzw. konto prawnika, w ramach którego chcesz odpowiadać na pytania prawne innych użytkowników, możesz nam również udostępnić dane dodatkowe -  numer telefonu , dane adresowe, informacje o wykształceniu oraz inne dane dotyczące Twojej aktywności zawodowej czy zainteresowań, które umożliwią skontaktowanie się z Tobą przez Użytkowników serwisu oraz informowanie Użytkowników o Twojej działalności i doświadczeniu.

 

b) Dane zbierane automatycznie

 

Podczas Twojej wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Twojej wizyty, np. Twój adres IP, nazwa domeny, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, itp.

 

c) Dane zbierane, gdy kontaktujesz się z nami

 

Gdy kontaktujesz się z nami za pomocą strony internetowej, telefonu, poczty email, itp. przekazujesz nam swoje dane osobowe np. imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu itp.

 

d) Dane ujawniane w profilu

 

W Profilu wyświetlane są wszystkie dane podane podczas rejestracji, z wyłączeniem adresu poczty elektronicznej (loginu), hasła oraz kodu aktywującego konto.

 

3. UŻYTKOWNICY PORTALU

 

 

    Jako Użytkownik niezalogowany lub nieposiadający konta w serwisie (Gość), możesz czytać wszystkie Porady dostępne na Forum porady.legeo.pl, korzystać z aktów prawnych w podstawowej wersji, możesz również zobaczyć, czy osoba, którą znasz ma Konto na Portalu. Nie będziesz jednak mógł aktywnie korzystać z pozostałych funkcjonalności Portalu, m.in. udzielać Porad, odpowiadać na pytania, nawiązywać znajomości, wysyłać prywatnych wiadomości, komentować i oceniać wypowiedzi innych, tworzyć teczek i komentować i oceniać informacji dodawanych przez użytkowników czy otrzymywać powiadomienia o zmianach w prawie,  a także korzystać z niektórych funkcjonalności serwisu, przeznaczonych dla posiadaczy tzw. kont PRO.

 

    Użytkownik zalogowany. Zalogowanie do Portalu musi być poprzedzone wcześniejszą Rejestracją w serwisie. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu, możesz korzystać z dodatkowych funkcjonalności Portalu - rozwijać swój profil w Portalu, zadawać pytania na Forum, odpowiadać na pytania innych użytkowników, tworzyć listę swoich znajomych, wysyłać prywatne wiadomości, dodawać określone Treści Własne, w ramach Teczek Użytkowników. W swoim profilu widzisz również zadane przez siebie pytania i możesz kontrolować czy udzielono na nie odpowiedzi. Jako osoba chcąca udzielać Porad (posiadająca Konto Dla Prawników), w swoim profilu widzisz wszystkie pytania z interesującej Cię kategorii.

 

b) Zakładanie kont.

 

W Portalu, w ramach procesu Rejestracji możliwe jest założenie jednego z dwóch rodzajów kont - Konta Dla Prawników lub  Konta:

 

    Konto Dla Prawników.

 

    Jeżeli jesteś Specjalistą - czyli prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym, notariuszem, aplikantem, studentem prawa lub specjalistą w dziedzinie pokrewnej do prawnej (np. doradcą podatkowym, specjalistą z zakresu HR) i chcesz udzielać porad - skorzystaj z podstrony Portalu Legeo Dla Prawników.

 

    Jako posiadacz Konta Dla Prawników możesz udzielać odpowiedzi na pytania zadawane przez Użytkowników na Forum, możesz również udzielać płatnych porad prawnych w ramach Usługi Płatnej. W swoim profilu będziesz mógł opisać swoje wykształcenie, doświadczenie i osiągnięcia, a w miarę uzyskiwania kolejnych pozytywnych ocen swoich Porad oraz Opinii prawnych od Użytkowników, zyskasz coraz większe zaufanie pozostałych Użytkowników Portalu.

 

    Konto.  

 

    Jeżeli chcesz korzystać z pomocy prawnej lub tylko czytać akty prawne i archiwizować je oraz inne informacje w swoich teczkach, zarejestruj się jako Użytkownik. Jako Użytkownik możesz zadawać pytania na forum, oceniać odpowiedzi na pytania (w szczególności pod kątem ich przydatności w rozwiązaniu problemu), zlecać Usługi Płatne, wystawiać Opinie Specjalistom.

 

c) Obserwowanie użytkowników

 

W ramach Portalu możesz obserwować Użytkowników. Oznacza to możliwość otrzymywania powiadomień o aktywności Użytkownika, którego obserwujesz, a więc jego udzielonych odpowiedziach, ocenach odpowiedzi innych, utworzonych teczkach czy informacjach do nich dodanych.

 

Obserwowanie teczek i informacji w nich zawartych może być ograniczone, w ramach ustawień prywatności teczki.

 

4. W JAKI SPOSÓB WYKORZYSTUJEMY TWOJE DANE?

 

Dane zbierane podczas rejestracji będą wykorzystane do umożliwienia Ci zalogowania się do naszego Portalu. Jeżeli chcesz korzystać z większości funkcjonalności Portalu, powinieneś się zarejestrować.

 

 

 

Problemy o których pisałeś na forum, ani tematy co do których uzyskiwałeś porady Specjalistów nie będą łączone z oznaczeniem Twojej osoby, którym posługujesz się korzystając z serwisu (nick/ imię i nazwisko), jednak w zależności od ustawień Twojej prywatności inne osoby mogą widzieć zawartość Twoich teczek lub ich tematy, jakimi je oznaczyłeś.

W przypadku naruszenia Regulaminu naszego serwisu, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, Twoje dane mogą być udostępnione organom wymiaru sprawiedliwości oraz odpowiednim urzędom.

 

 

Nigdy nie mamy wglądu w Twoje prywatne wiadomości, które wysyłasz w ramach Portalu. Część wiadomości będzie jednak dodatkowo potwierdzana mailowo. Jednak to Ty decydujesz jakie informacje dotyczące działań w serwisie będą otrzymywane mailowo. Wyjątkiem jest mail potwierdzający, który otrzymasz po przeprowadzeniu procesu rejestracji oraz mail z przypomnieniem hasła, którego zapomniałeś - otrzymywania tych maili nie można ograniczyć. Jeśli wyrazisz na to zgodę będziesz również otrzymywał maile zawierające powiadomienia o bieżących zdarzeniach w serwisie lub o nowych usługach, które mogą Cię zainteresować.

 

W sytuacji, kiedy korzystasz z opcji umożliwiającej zaproszenie Twoich znajomych spoza serwisu wykorzystujemy podany przez Ciebie adres e-mail osoby, którą chcesz zaprosić wysyłając jej krótką wiadomość. Otrzymasz kopię wysłanego zaproszenia na swój e-mail. Do czasu potwierdzenia przez Twojego znajomego otrzymania informacji o zaproszeniu (poprzez jego Rejestrację w Portalu), serwis przechowuje dane, które podałeś, abyś mógł kontrolować status Twojego zaproszenia.

 

5. JAKIE DANE WIDAĆ GDY ZADASZ PYTANIE?

 

a) Zadaj Pytanie

 

Twoje dane osobowe, za wyjątkiem miejsca zamieszkania, nie są widoczne, gdy zadajesz pytanie na Forum. Nie są one również pokazywane osobie, która na pytanie odpowiada. Jesteś w pełni anonimowy dla Użytkowników Portalu, możesz więc swobodnie zadać każde, nawet najbardziej osobiste pytanie. Treść Twoich pytań nie jest także widoczna dla osób, które są Twoimi znajomymi.

 

Pamiętaj jednak, że jeżeli ujawnisz jakieś dane w odpowiedziach na Forum, w samym pytaniu czy w innych zawartościach, będą one widoczne dla osób trzecich, a więc dostępne na publicznym forum porad.

 

b) Usługi Płatne

 

    Treść Twoich pytań (bez pokazania Twoich danych) zadanych w ramach funkcjonalności Usługa płatna jest widoczna na Portalu dla użytkowników posiadających Konto Zweryfikowane, dzięki temu każdy zarejestrowany i zweryfikowany przez Portal Specjalista będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytanie, nie będzie jednak nadal znał Twoich danych. Specjalista może porozumiewać się z Tobą za pomocą przesyłanych w Portalu Wiadomości.

 

6. JAKIE DANE WIDZĄ INNI UŻYTKOWNICY?

 

    W Profilu wyświetlane są wszystkie dane podane podczas rejestracji, z wyłączeniem adresu poczty elektronicznej (loginu), hasła oraz kodu aktywującego konto. Dodatkowo wyświetlane są inne dane, podawane przez Użytkownika opcjonalnie, w szczególności Twoje doświadczenie zawodowe, dziedziny, w których się specjalizujesz, dane teleadresowe,  informacje dotyczące wykształcenia, lista Teczek, które utworzyłeś, zawartość tych teczek (w przypadku teczek publicznych), lista użytkowników obserwowanych i obserwujących profil oraz lista publicznych wypowiedzi danego Użytkownika na Forum porady.legeo.pl .

 

    Użytkownik może wybrać w edycji Profilu i Ustawieniach Teczki określone poziomy widoczności swoich danych.

 

        W edycji Profilu:

 

        "Kto widzi dane z mojego profilu", gdzie dostępnymi opcjami są:

 

        a)  "wszyscy użytkownicy internetu",

 

        b)  "tylko zarejestrowani użytkownicy legeo.pl",

 

Dodatkowo, użytkownik ma możliwość zablokowania indeksowania danych o profilu przez wyszukiwarki (np. Google).      

 

        W ustawieniach Teczki:

 

        “Kto ma dostęp do teczki?”, gdzie dostępnymi opcjami są:

 

        a) teczka otwarta

 

        b) teczka prywatna

 

7.USUNIĘCIE I ZMIANA DANYCH

 

W każdym momencie możesz zmienić swoje dane edytując je w swoim profilu. Aby skasować swój profil z Portalu musisz wysłać informację do Administratora na adres kontakt@legeo.pl. Usunięcie Konta nie powoduje usunięcia Treści Własnych.

 

Danych zbieranych automatycznie nie da się zmienić lub usunąć.

 

8. NIEWŁAŚCIWE ZACHOWANIE POWODUJĄCE USUNIĘCIE UŻYTKOWNIKA Z PORTALU

 

Netykieta obowiązuje każdego użytkownika Internetu, obowiązuje ona również na naszym Portalu. Z Portalu usuwane będą posty zawierające wulgaryzmy, linki reklamowe zamieszczane przez użytkowników w sekcjach niekomercyjnych, wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego, przepisy prawa, wypowiedzi niezwiązane z danym postem. Jeżeli Użytkownik będzie wielokrotnie łamał zasady netykiety, jego profil może zostać usunięty przez Administratora. Za niewłaściwe uważa się również wielokrotne bezpodstawne negatywne ocenianie porad innych Użytkowników.

 

9. ZGŁOŚ NADUŻYCIE, ZGŁOŚ BŁĄD

 

Jako Użytkownik jesteś członkiem społeczności Portalu. W celu utrzymania jak najwyższego poziomu merytorycznego oraz poziomu komunikacji w ramach Portalu, udostępniamy Ci opcję zgłoś nadużycieoraz możliwość kontaktu mailowego na adres kontakt@legeo.pl , jeżeli coś wzbudzi Twój niepokój, zauważysz niewłaściwe zachowanie innego Użytkownika lub będziesz chciał zasugerować korektę błędu o charakterze merytorycznym.

 

10.COOKIES

 

Ze względów technicznych, znacznie poprawiających sprawność korzystania z naszego serwisu, niektóre obszary Portalu mogą wykorzystywać cookies (ciasteczka- czyli małe pliki tekstowe wysyłane do Twojego komputera identyfikujące Cię w sposób potrzebny do uproszczenia lub umorzenia danej operacji i przyspieszenia wykonania danej operacji).

 

Cookies są nieszkodliwe dla Twojego komputera i Twoich danych. Cookies nie zawierają danych osobowych.

 

Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

 

Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies zasadniczo nie uniemożliwia korzystania z serwisu, może jednak spowodować pewne utrudnienia.

 

11. STATYSTYKI

 

Ruch na stronach serwisu jest monitorowany przez statystyki Google Analytics. Ma to na celu gromadzenie danych o sposobie i popularności korzystania z naszych stron. Korzystając ze stron serwisu zgadzasz się na analizowanie Twoich danych przez Google Analytics w celach tu opisanych.

 

Aktywność Użytkowników jest również zliczania niezależnie przez badanie panelowe Megapanel PBI/Gemius, stanowiące standard pomiaru oglądalności witryn internetowych w Polsce, prowadzone na zlecenie PBI przez firmę Gemius S.A.

 

12. W JAKI SPOSÓB ZABEZPIECZAMY TWOJE DANE OSOBOWE?

 

Komunikacja między Twoim komputerem a naszym serwerem gdy zbieramy Twoje dane osobowe, jest zaszyfrowana z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer). Dodatkowo nasze bazy danych zabezpieczone są przed wglądem osób trzecich. Należy mieć jednak świadomość, że żadne zabezpieczenia nie są niezawodne i doskonałe.

13. USUNIĘCIE I POPRAWIANIE DANYCH OSOBOWOWYCH

 

Masz prawo do wglądu, poprawiania lub sprzeciwiania się używaniu swoich danych osobowych. Po otrzymaniu żądania administrator serwisu skoryguje lub usunie Twoje dane osobowe z bazy danych. Dołożymy wszelkich uzasadnionych starań, aby spełnić Twoje żądania dotyczące usunięcia i poprawienia danych osobowych, chyba że dane te muszą zostać zachowane ze względu na obowiązujące prawo lub zgodne z prawem cele biznesowe.

 

W każdym momencie możesz zaktualizować swoje dane, edytując je w swoim profilu w zakładce "ustawienia profilu" lub "ustawienia teczki", w sytuacji kiedy chcesz zmienić dane i odstępność swoich teczek.

 

 

 

 

14. PRAWA AUTORSKIE

 

Zawarte w całym Portalu materiały nie mogą być wykorzystywanie na innych stronach WWW. Są to porady stworzone przez prawników, radców prawnych, adwokatów, sędziów oraz prokuratorów współpracujących z portalem lub przez samych użytkowników portalu. Zobacz również Regulamin.

 

15. W JAKI SPOSÓB BĘDZIEMY SIĘ Z TOBĄ KONTAKTOWAĆ?

 

W przypadku gdy zapomnisz hasła, jakiego używasz na naszej witrynie, po wysłaniu do nas prośby o przypomnienie hasła otrzymasz od nas e-mail zawierający Twoje hasło.

 

Po wysłaniu niektórych wiadomości, w zależności od zaznaczonych ustawień Twojego profilu, otrzymasz na adres e-mail podany podczas rejestracji automatycznie wygenerowaną wiadomość informującą o dokonanej czynności.

 

16. ZMIANY POLITYKI PRYWATNOŚCI

 

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej Polityki Prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie

 

Polityka prywatności tworzy wraz z Regulaminem oraz Cennikiem integralną całość.

 

17. LINKI ZEWNĘTRZNE I REKLAMY

 

W Portalu mogą być dostępne linki zewnętrzne do innych stron internetowych nie administrowanych przez Administratora (mogą to być np. zakładki dodawane w ramach sekcji newsy przez użytkowników, banery reklamowe, linki zawarte w treściach porad). Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za polityki prywatności oraz regulaminy stosowane przez te witryny. Zachęcamy Cię jednak, byś zapoznał się z nimi. Nasza Polityka Prywatności i Regulamin mają zastosowanie wyłącznie do naszego Portalu.

 

18. KONTAKT Z NAMI

 

W najszybszy sposób skontaktujesz się z Administratorami Portalu przesyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@legeo.pl

 

Firma administrująca danymi: Techland Sp. z o .o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Żółkiewskiego 3, 63-400 Ostrów Wlkp., wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000136933, posługująca się numerem NIP 622-24-68-959 i Regon 251546820, o kapitale zakładowym w wysokości 176 891 600,00 zł.

 

Zamknij
Zamknij